Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szándékos szivatás lenne a...

Szándékos szivatás lenne a tulaj részéről, vagy tényleg így működik?

Figyelt kérdés
Elég érdekes helyzetbe kerültem az áramszámla és a főbérlő miatt. Olyan albérletben lakom ami egy családi ház, annak az emeletén van egy kisebb lakás külön bejárattal, alul meg a tulaj lakik. Mostanában elég érdekesek a viszonyok, mert próbál eléggé kikészíteni mentálisan. Legutóbb volt egy kisebb összeszólalkozásunk virágok miatt, sajnos nem tudtuk megbeszélni mert ő úgy gondolja mindig neki van igaza. Azóta elég érdekes módon próbál szivatni és nem tudom mit tegyek. Jelenleg beszólt, hogy rengeteg áramot használhattam el, mert nagyon sok lesz a számla, amit nem értek, hisz a villanyóra nálam van, se klíma se semmi nincs ami többet fogyasztana, egyedül az éjszakai áram mérője van lent, de az is külön órán és arról egyedül a bojler és a hűtő mehet ha jól tudom. 226 kWh-t használtam a hónapban, mindig ekörül van a fogyasztás és eddig egyszer sem szólt. Lehetséges, hogy a saját áramszámláját is velem akarná kifizettetni? A legutóbbi számla is valamiért több volt mint szokott lenni, de az okát nem mondta meg és én sem nézhettem meg pontosan. Sajnos nem tudom mit tegyek mert már egyszer megfenyegetett, hogy ne akarjak elköltözni mert rosszban leszünk, azt meg ne akarjam mert vannak kapcsolatai és tönkre teszi az életem, sajnos azóta sem jobb a helyzet, mindenképp ő van "erőfölényben" hisz már a pénze miatt is megtehet bármit, illetve mivel én vagyok a berlője így ki is rakhat bármikor. Már minden napomat rettegésben töltöm, hogy mi jöhet még vagy mit talál ki amit kikéne fizetnem pluszba. Feljelenteni nem tudom ha olyanra fordulna a helyzet, mert nevetve közölte legutóbb, hogy ő azt is eltudná intézni, hogy én jöjjek ki rosszúl abból is.

2023. szept. 4. 21:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem költözhetsz el, mert kikészít? Te valami negatív mesehős vagy, hogy azt hiszed olyan fontos vagy, hogy valaki ki akar készíteni? szerintem pakolj és húzz el innen, bár nem tudom hova mennél ennyi képességgel:) Már ne haragudj de valami kő alatt van ez a ház.
2023. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hanem tapasztalom, számomra is meglepő, hogy valaki ennyi energiát tenne ebbe, de sajnos már minden mozdulatomba is beleköt és hívogat, bár nem pontosan ezt írtam, hanem, hogy megfenyegetett, hogy a városban lévő kapcsolatai alapján tönkreteszi az életem, értve itt, hogy elintézi ne kapjak máshol lakást, a munkahelyemmel is fenyegetett. Nem én hiszem ezeket, hanem ő mondta és még ha csak kamu is, elsőre nyílván nem tudtam mit gondoljak vagy hogy kezeljem ezt.
2023. szept. 4. 21:13
 3/14 A kérdező kommentje:
Természetesen már dolgozok a költözésen, de minden nap kapom ezeket a fenyegetéseket és hogy épp milyen új fizetni valót fog kitalálni, ami pluszba stresszel.
2023. szept. 4. 21:14
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy ne kezeld, hanem költözz el!
2023. szept. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el. Rendőrségen is feljelentheted, hogy fenyeget.
2023. szept. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Keress minél gyorsabban másik albit. Holnap kérdezd meg tőle hogy az unokatesód beugorhat-e hozzád egy órácskára, rég nem taliztatok. Most szabadult emberölés miatt jó magaviselettel. Szerintem nem fog többet fenyegetőzni :)
2023. szept. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Minél nagyobb a pofája annál csicskább!! Zsarol téged mert kell a lóvé neki ennyi semmi több max a seggéig ér el a keze nem tovább. Amíg meg nem mutat neked papírokat a fizetni valóról addig nem is vagy köteles fizetni! Jah és korakatni se tud olyan könnyen ahogy azt sokan gondolják. Rengetegen laknak albérletben és semmit nem fizetnek a tulaj meg nem tudja öket kitenni és még csak be se mehet a kiadott lakásba hiába a nevén van mert betörésnek és önbíráskodásnak számít!
2023. szept. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, egyszerűen kérd el tőle a villanyszámlát! Valószínűleg az éves számla után megemelték a havi átalányt vagy valami hasonló történt és ezért hiszi, hogy te fogyasztasz több áramot. Online is segíthetsz a tulajnak belépni a villamosművek oldalára, ott le lehet kérdezni minden korábbi számlát is elektronikusan. Akkor meg tudod találni az okát a problémának és nem kell veszekedni.

Idős rokonainknál emelkedett meg a villanyszámla hirtelen és velük csináltuk ezt meg. A számlán levő mérési azonosítóval mi be tudtunk simán regisztrálni a villamosművek oldalára és le tudtuk kérdezni a számlákat. Ott is ez derült ki, hogy volt télen egy hibásan működő berendezés, amiatt volt egy hatalmas fogyasztás növekedés és az éves számla után emiatt a havi átalánydíjukat a többszörösére emelték meg, miközben semmivel sem fogyasztottak többet, mint korábban. Elintéztük a villamosműveknél, hogy visszaállítsák az alacsonyabb havi átalányt, és ennyi. Persze a többlet fogyasztást előtte ki kellett fizetni az éves egyenleggel.

2023. szept. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Kicsit én is bízom benne, hogy ez csak kamu fenyegetés, de sosem tudhatom mert voltak már érdekes dolgok. Gondolkodtam a számla elkérését, hogy átnézzem mi hogyan, bár a saját villanyorámon látom a fogyasztást és az alapján kiszámoltam is, csak volt már rá példa, hogy megsértődött mikor elkértem bármi ilyet, és így mivel lényegében egy telken lakunk minden nap részesülök a beszólásai miatt. Megpróbálok minél előbb lelépni innen, addig meg remélem nem lesz több fenyegetés.
2023. szept. 4. 23:54
 10/14 anonim válasza:
100%
Rosszfej, szar tulajtól jobb elköltözni. Nálam is megkattant az ex-tulaj, kereket oldottam.
2023. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!