Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van ennek jogi útja? Ha igen...

Van ennek jogi útja? Ha igen akkor hogyan tehetek valamit?

Figyelt kérdés
Bútorozott albérletbe költöztem 2 éve, szerződéssel stb.. benne van a leltári lapon, hogy lenne a lakásban egy tv is, és egy külön papír, hogy mivel az a beköltözés napján nincs ott, ezért a tulajdonos mielőbb pótolja.. ez a 2 év alatt nem sikerült..Többször kértem rá, hogy szerteném a tv-t megkapni, de semmi nem történt! Mit tudnék tenni?

2023. szept. 12. 19:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
55%

Hiába kreténkedtek itt a válaszokban, benne van a bérleti díjban a tv, hiszen szerepel a leltáron és az is, hogy pótolva lesz.

Tudom, hogy egyesek (vagy inkább sokak) számára megdöbbentő, de a szerződés nem olyan dolog, hogy csak a számodra előnyös részeket kell betartani, a többire meg tojni, hogy akkor majd a bérlő pereskedjen, vagy vegyen sajátot.


Kérdező: ha a sok figyelmeztetés nem segített, akkor mondd meg a bérbeadónak, hogy akkor te innentől önkényesen a bérleti díj x%-át minden hónapban visszatartod, majd pedig amint összegyűlt elég pénz, veszel belőle egy tv-t az albérletbe, ha már ő képtelen rá. Valószínűleg másnapra lesz tévéd...

2023. szept. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Igen benne van a bérleti díjban a tv. Csak nem mindegy hogy milyen értékarányt képvisel egy tv az adott bérlemény tekintetében.

Ha Csenyétén egy 300 ezret érő viskó a kibérelt ingatlan és abból hiányzik a 150 ezret érő tv, akkor jelentős arányban, (0,5-ét) lehetne levonni jogosan a bérleti díjból. Ha ez egy budapesti 30 milliót érő ingatlan és abból hiányzik a 150 ezres tv, akkor elég keveset, úgy 0,005-ét lehetne levonni jogosan. Ez egy 150 ezres összegű bérlés esetében havi 750 Ft-t levonás. A normális az lenne, hogy azt mondani a tulajdonosnak, hogy eben a hónapban veszek egy tévét, ami ott marad a lakásban, még a vételi árat nem laktam le, addig nem fizetek bérleti díjat. Ehhez persze a tulajdonosnak a hozzájárulása kell. Nem kell félni, simán felvetni, és várni a reakciót. Ha ebbe nem egyezik bele, akkor kérni a bérleti díj csökkentést. Ha ez sem megy, akkor marad a felmondás, amit a szerződés megenged. Csak okosan.

2023. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Ha Csenyétén egy 300 ezret érő viskó a kibérelt ingatlan és abból hiányzik a 150 ezret érő tv, akkor jelentős arányban, (0,5-ét) lehetne levonni jogosan a bérleti díjból. Ha ez egy budapesti 30 milliót érő ingatlan és abból hiányzik a 150 ezres tv, akkor elég keveset, úgy 0,005-ét lehetne levonni jogosan."


Itt most nagyjából semmi értelme sincs arányosítani. Ha leesik a vakolat a konyha plafonján egy fél négyzetméteren, akkor mennyiben csökkent a lakás értéke? Egy tv árával sem, de gondolom nem 0,005-ödét akarnád visszatartani ilyen esetben a bérleti díjnak, ha a kiadó tenne magasról a problémára hónapokig, ugye?

Igazából te teljesen ugyanazt írtad le utána, amit én. Te is vennél egy tévét, a bérleti díjból visszatartva, csak te egyszerre tartanád vissza az egészet, az akkor már jogos? :)

2023. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
69%

"nem nézek egyébként tv-t.. legfeljebb zenét hallgatok rajta.."

itt van a kutya elásva. Ez az ember egy kukacoskodó alak! Nem a tv érdekli, csak az hogy betartson a másiknak. Vacak lehet az élete ha ez a legnagyobb öröme az életben.

2023. szept. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
- 13-as rossza példád. A tévé hiánya, mint berendezési tárgy a lakás rendeltetésszerű használatát nem befolyásolja, mint a példádban a vakolat leomlása. Ezért arányítottam, de alapvetően igazad van. A jog a bérlőnek arra ad lehetőséget, hogy a szerződést rendkívüli felmondással felmondja, nem arra hogy a bérleti díjat csökkentse a hiányzó berendezési tárgy árával. Ezért írtam, minden megegyezés kérdése, van olyan ember/tuljdonos aki egy 500 Ft-os dolgon is felháborodik és lehetetlen vele beszélni és semmire sem hajlandó, van aki nem ilyen, de azért lazán kezeli másnak fontos dolgot. Ezért amíg kicsit sarokba nem szorítják magától nem hajlandó semmire. Ezért kell ilyen esetben a másik félnek udvariasan de határozott kész megoldással előállnia. Ha ez nem megy akkor azonnali hatállyal felmondani. A jogos és jogos között van különbség, akármelyen hü@én hangzik. Hátköznapi igazságérzet, és a jogszabályok nem fedik egymást sok esetben.
2023. szept. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"- 13-as rossza példád. A tévé hiánya, mint berendezési tárgy a lakás rendeltetésszerű használatát nem befolyásolja, mint a példádban a vakolat leomlása."


Hát egy darab vakolat leomlása a plafonon sem befolyásolja a rendeltetés szerű használatot, viszont a tv hiánya lehetetlenné teszi a tévénézést, ami ugye a szerződés alapján biztosított.


De igen, abban egyetértünk, hogy az embernek határozottan ki kell állnia magáért, mert sok ember egyszerűen sz..rik a saját kötelezettségeire.


"itt van a kutya elásva. Ez az ember egy kukacoskodó alak! Nem a tv érdekli, csak az hogy betartson a másiknak. Vacak lehet az élete ha ez a legnagyobb öröme az életben."


Itt hát. Van egy szerződése valamiről, amire következetesen sz..rik a tulaj évek óta. Nehogymár a kérdező legyen a szemét, ne haragudj. :)

2023. szept. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A rendeltetésszerű lakáshasználat biztosítása az alábbit jelenti: Az épület állapota biztonságos, tartós emberi tartózkodásra alkalmas műszaki előírásoknak megfelel. A fűtésre, hűtésre, hideg- és melegvíz szolgáltatásra, szellőzésre kialakított, vagy az elektromos áramot, gázt vagy más energiát használó rendszereknek, szigeteléseknek, nyílászáróknak vagy éppen a tartószerkezeteknek hibátlanul, a vonatkozó speciális előírásoknak megfelelően, a bérlő életére, egészségére veszélytelen módon működik.


A tévé ezeknek nem része.

2023. szept. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mivel sehol sincsen lefektetve sem a tv értéke, sem a mérete, sem a kora

ezért én a tulaj helyében én betennék egy 20 éves kisméretű, képcsöves fekete-fehér tévét, hogy meg legyen a bérlő boldogsága.

Egyúttal fel is mondanék neki és keresnék helyette egy normálisat!

2023. szept. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Jogi útra lehet terelni de nem éri meg mert az többe kerül mint egy TV.

Azt nem értem, hogyha nem akarsz tvzni mi értelme balhézni.

2023. szept. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!