Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak az albérlőimmel?

Mit csináljak az albérlőimmel?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom, amit kiadok, és az albérlők rendszerint késve küldik az albérleti díjat.

10-e a határidő, és többszöri felszólítás után 4-5 nap késéssel szokták utalni, de már nekem kellemetlen, hogy lassan már könyörögnöm kell, hogy utalják a pénzt.

Bontsam fel velük a szerződést?



2023. szept. 12. 20:16
A kérdező szavazást indított:
Bontsam fel a szerződést
Legyek türelmes
28 szavazat
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A számlákat is én fizetem, úgy, hogy elküldöm nekik a számlát, ők meg átutalják a pénzt, és mindig kapok felszólítóleveleket a közüzemi tartozások miatt, mert nem fizetnek időben.
2023. szept. 12. 20:23
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Én kidobnám őket, találsz ennél jobbat is.
2023. szept. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Egy vidéki megyeszékhelyen van a lakás, nyugat Magyarországon.

Amikor elmentek az előző bérlők két hónapig nem találtam berlőt.

Sok ukrán jelentkezett,roma, meg nagycsaládos, azoknak nem akartam kiadni a lakást.

2023. szept. 12. 20:39
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Ha 15-ére áttéve mindig időben fizetnének és neked pár napig még nélkülözhető a pénz, akkor hajlandó lennék változtatni, nem dobnám ki őket, bár én nem adok ki lakást.
2023. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Elmondanám nekik, hogy a késedelem miatt kellemetlenség ér. És ezért ha nem változik a fizetési moráljuk akkor új bérlőket kell keresnem.
2023. szept. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
Ezt már feltetted. Ütemezd át, mert az is lehet melóhelyet váltottak ahol már később kapják meg a fizut, de nem merik elmondani. Amennyiben ezzel is késnek bontsd fel
2023. szept. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerződésmódosítás amibe beleveszed a késedelmes fizetés után fizetendő késedelmi díjat, és késedelmi kamatot számolj fel a késedelemmel érintett napokra. Fizetési felszólítást meg egy más szolgáltató külön díjazd, pl. 600 Ft ha már fel kell szólítani valakit.

Vagy! kérdezd meg mi a probléma, hogy nem tudnak utalni időben, lehet hogy elfogadtak egy olyan szerződést, amit nem tudnak teljesíteni, mert a munkáltatójuk nem fizet időben, akkor elgondolkoznák, hogy oldom meg a helyzetet.

2023. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Jól menő vállalkozók, van pénzük.

Egyszerűen azt érzem, hogy lesz@rják az egészet.

Nem beszélnek velem, mert az oké, ha valaki késik, de legalább írja meg, hogy mikor tud fizetni.

Ők meg hiába írok nekik nem reagálnak, telefonon is leráznak, hogy nincs idejük beszélni.

2023. szept. 12. 21:40
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Nehogy azt hidd,mert vállalkozók jól is megy. Elég ha nekik sem fizet vki így ugrik a tiéd.

Ajánlott levélben szólítsd fel őket h amennyiben a szerződésben foglaltak szerint a továbbiakban nem teljesítenek úgy hello

2023. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%

Sosem értettem az ilyen tehetetlen embereket....

Kétszszer szólsz nekik hogy nincs késés: először és utoljára.

Sorba állnak a lakásokért, nem lesz sokáig üres ha kipakolod őket.

Vagy ha nagyon jó fej vagy, akkor módosítjátok a szerződést úgy, hogy ahhoz a naphoz igazodjon a bérleti díj fizetése amikor fizetést kapnak.

2023. szept. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!