Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehetne kiiktatni a...

Hogyan lehetne kiiktatni a köznyelvből az albérlet, főbérlő, albérlő kifejezéseket?

Figyelt kérdés

Ezek a kifejezések ugyan létező jogi fogalmak, de az átlagember a jogszabályi értelmétől eltérően használja őket.


Albérlet helyesen = bérlet (esetleg mondhatjuk, hogy lakásbérlet, ha arról van szó)

Főbérlő= bérbeadó

Albérlő = bérlő


Vannak persze olyan helyzetek, amikor a bérlő egyben albérlő is, de nem ez az általános.


Engem nagyon idegesít ez a nyelvi és jogi igénytelenség, mit lehet tenni?


2023. szept. 14. 06:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%

Ezek a kifejezések már így maradnak. Én már megszoktam. :D

A kau_k_ciótól viszont idegrohamot kapok...

2023. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%
Harminc éve megszűnt a klasszikus albérlősdi, de még mindig nem kopott ki a nyelvből ez a kifejezés. Fogalmam sincs, mennyi időnek kellene még eltelnie, de én is nagyon várom azt a napot, amikor végre mindenki elkezdi helyesen használni a "tulaj" és a "bérlemény" szavakat.
2023. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
33%

Komolyan ez legnagyobb gondod, mintha azon akadnál fel, hogy szinte mindenki flex-nek hívja a sarokcsiszolód, vagy Hiltinek a vésőgépet márkától független stb.


Az emberek értik mit mondd valaki mikor albérlőt, főbérlőt stb mondd, innen kezdve meg kár kukacoskodni rajta.

2023. szept. 15. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
51%

"Ezek a kifejezések pontosan azon a napon lesznek majd kiiktatva a köznyelvből, amikor a főosztály/alosztály, a főhadnagy/alhadnagy, a főispán/alispán, a főtiszt/altiszt, a fővezér/alvezér, vagy a főjegyző/aljegyző kifejezések."

Az ugye megvan, hogy ezeknek a kifejezéseknek van is értelme, ellenben a főbérlő és albérlő kifejezést 90%-ban értelmetlenül, rosszul használják az emberek?


"Amúgy ezek még azért használatosak, mert pont fedik az életet. Mindennek pont az a jelentése, ami mögötte van." NEM! Pont erről van szó. Főbérlő az, aki bérel egy lakást a tulajdonostól, és azt (vagy annak egy részét) ő is kiadja valaki másnak, az lesz az albérlő. Ma az életben alig létezik ilyen eset!

2023. szept. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!