Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Most fogok albérletbe költözni...

Most fogok albérletbe költözni mire számítcsak?

Figyelt kérdés
Nemsokára albérletbe fogok költözni mit kellesz tudnom az egész folyamatról hogy történik mikor kellesz fizetni mikor költözhetek stb. Sok papírmunkával jár vagy csak egy szerződés az egész? A lakcím változást hol és hogyan kellesz bejelenteni? Mikre figyeljek oda amikor megnézem a lakást és megbeszélem a részleteket a tulajjal?

2023. szept. 24. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minél részletesebb azerződés, az a lényeg.
2023. szept. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű többször kiadták már és a tulajnak bejáratott szerződése van.

Olvasd át és pár fontos kérdést te is átgondolhatsz ami nincs benne.

2023. szept. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Arra "számítcsál", hogy ki fognak nevetni, ha sem írni, sem beszélni nem tudsz helyesen magyarul. Nem tudom, hová költözöl, de Borsodon és Szabolcson kívül a "kellesz" szó MINDENHOL azt jelenti, hogy "te kellesz nekem", egyéb jelentése nincs. A kell jövő időben is kell.
2023. szept. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Fix szabolcsi mert a párom családja is ugyanígy beszél 😂Engem ezzel lassan már a világból is ki lehetne kergetni 😂De tudom, hogy ez lényegében “tájszólás”. Viszont a számítcsak az már egy elég durva helyesírási hiba. Helyesen “Mire számítsak?”

Na de hogy a kérdésre is válaszoljak. Nekem előre kellett fizetni egy havi bérleti díjat és két havi kauciót( ami visszajár, ha nem nem bontasz idő előtt szerződést). A papírmunka szerintem nem vészes, nyilván nem két perc. Költözni pedig a szerződésben szereplő dátumtól lehet. Szerződést azért jól olvasd át. Lakcím változtatást meg ugyanúgy kell elintézni mint minden egyéb hasonló ügyet, el kell menni a kormányablakba és majd ott elmondják mik a lépések.

2023. szept. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A hirdetésbe az volt irva hogy azonnal költözhető. Ez azt jelenti hogy a szerződés aláírása és a pénz kifizetése után?
2023. szept. 26. 19:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ezt jelenti. Tehát nem azt, hogy abban a pillanatban beköltözhetsz, ahogy megnézed, hanem az általad említettek teljesítése után. Azért szokták beleírni, hogy egyértelmű legyen, hogy nem pl. csak a következő hónaptól kiadó, nem lakik már bent az előző bérlő.
2023. szept. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne egyedül intézd, vigyél magaddal valakit segítségnek, olyat aki tőled tapasztaltabb és járatosabb a világ dolgaiban. A kérdéseid alapján, olyannak tűnsz akit könnyen át lehet verni mert alap dolgokkal sincs tisztában. Márpedig a lakásbérleti piacon elég sok csaló ember is vadászik a naiv első esetben bérelni szándékozó fiatalokra. Nehogy így járjál.

Az ha valaki hirdet és kulcsa van egy lakáshoz, még nem feltétlenül van joga kiadni. Sose fizess azonnal ott helyben. Ha sürgetnek és nem hagyják hogy átgondold, az mindig csaló lesz. A lakás tulajdoni lapját mindig kérdezd le ha kibérelni szándékozod a lakást. Neten évi 2 db. ingyenes. A tulajdoni lapon látottakat értelmezd, ha nem megy kérjél segítséget. A szerződés aláírásakor te is kéred a kiadó személyi igazolványát. Ha nem egyezik a tulajdoni lapon lévő tulajdonos nevével és adataival ne bérled ki. Ezekre figyelj. Mindig legyen taud, saját tanúd szerződéskötésnél. Ügyvédi vagy közjegyzői szerződésnél a tanú nem kell.

2023. szept. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
most akkor néhány óránként lesz egy ilyen kérdés?
2023. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!