Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Reális, hogy a közjegyző 120...

Reális, hogy a közjegyző 120 ezer forintot kér egy nyilatkozatért?

Figyelt kérdés
Most költözöm albérletbe és határozaltan idejű szerződést ír a közjegyző és azt mondta 120 ezer forint

2023. szept. 24. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Neki törvènyes díjai vannak, nem alku kèrdèse

[link]

2023. szept. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem 7000 ft-ot kért tavaly albérleti szerződésért
2023. szept. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem nagyon vastagnak tűnik .

Örökösödèsi papír esetén olyan 2 % körül van,vagyis ha valaki 6 milliót ràhagy valakire azért reális a 120000 .

2023. szept. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező

A közjegyző nem ír szerződést. A közjegyző csak egy már megírt és aláírt szerződést foglal közjegyzői okiratba, azaz biztosítja annak hitelességét.

A szerződést a bérlő és bérbeadó kötik meg egymással, ezt lehet ügyvéddel, de felesleges, mert egy netről letöltött vagy maguk által írt szerződés is megfelelő. A közjegyző azt biztosítja, hogy a szerződésben szereplő adatok hitelesek és a szerződés erejét adja egy esetleges vitás ügyben.

A közjegyző nem kér ekkora összeget. a munkadíja ilyen esetekben óránként 5500Ft, mert itt nincs "ügyérték" mint egy öröklésnél, ahogy előttem írták.

Valamit félreértettél.

Ennyi pénzt senkinek ne fizess egy szimpla bérleti szerződésnél, hacsak nem valami sok milliós bérleti díjról és hatalmas értékű bérleményről van szó, mint egy cég telephelye vagy hasonló.

[link]

2023. szept. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

4es szerintem akár írhat is ilyen papírt de a 120 akkor is soknak tűnik nekem.

60 -ból bőven meg kellene lennie.

M

2023. szept. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem mindegy, hogy ír, vagy csak hitelesíti
2023. szept. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A szerződésért kért ennyit vagy a kiköltözési nyilatkozatért? Nem mindegy.

Van aki közokirtaba foglaltatja a szerződést de annak nem sok értelme van és az kerülhet ennyibe.

A kiköltözési nyilatkozatnak van értelme és az tudtommal kb szabadáras. Múlt hónapban egy megyei jogú városba északdunántúlon 45.000,-ft ba került. Városonként és közjegyzőnként változhat az ár.

Az is alku kérdése hogy ki fizeti a közjegyzőt. Nálunk én fizettem mert szerintem a bérbeadót nagyobb arányban védi mint a bérlöt.

2023. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pont ma beszéltem egy közjegyzői irodával, szintén határozatlan idejű szerződés és nekem is 110-120 ezret mondott a közokiratba foglalásért.

Sokan összekeverik az olcsóbb egyoldalú kiköltözési nyilatkozattal, amit csak a bérlő ír alá. Ott a szerződéskötés magánokiratban történik, amit a közjegyző bekér.

Közokiratba foglalásért a közjegyző szerkeszti meg az egész, többoldalas szerződést, ezért drágább, cserébe teljesen mértékben ő felel azért, hogy az a jogszabályoknak megfelelő legyen, így mindkét félnek biztosabb.

2023. szept. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 A közjegyző max azért felel hogy az általa ellenjegyzett szerződés a hatályos jogszabályoknak megfelel, de ezen kívül az is annyit ér mint egy netről ingyen letöltött sablon szerződés, nem jogosít fel senkit semmire. Ugyanúgy évekig elhúzódhat a nemfizető bérlőtől megszabadulni törvényes keretek között. Ezzel szemben a kiköltözési nyilatkozattal a bérlő lemond a tárgyalás jogáról ha szabályosan és okkal szüntetem meg a jogviszonyunkat.

-Ha nem fizet akkor azonnal felszólítás

-Ha letelik a törvényben meghatározott idő akkor mehetsz a végrehajtóhoz és kilakoltatják.

Ez is legjobb esetben két-három hónap ha nem esel a kiköltöztetési moratórium alá, mert akkor több mint fél év.

Vannak ennél jobb módszerek de a kiköltözési nyilatkozat az jó ha van. Elindítod a hivatalos eljárást és közben elindítod a privátot is.

2023. szept. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nem így van, a közjegyző nem jegyez ellen semmit, hanem közokiratot szerkeszt, amivel ugyanúgy ehyből indítható végrehajtás, mint a (szintén közokirat) kiköltözésivel.
2023. szept. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!