Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Magánlaksértés?

Magánlaksértés?

Figyelt kérdés

Auszrtiában dolgozom és a cég biztosít szobát. A héten szabadságon voltam, viszont mikor ma megérkeztem észrevettem hogy valaki járt a szobámban (A cuccaim más helyre lettek pakolva stb.) Mivel csak a főnöknek van pótkulcsa így egész biztos hogy ő járt bent.

A kérdésem az lenne hogy ez mennyire "legális"? Tudom jelenteni valahol? Ha igen akkor milyen büntetést szabhatnak ki rá?



2023. szept. 25. 02:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon ez nem lenne legális. Az osztrák törvényeket nem ismerem.
2023. szept. 25. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

mindenképpen kell a feszültség?..ha nő vagy, akkor megnézte a cuccaid, lesz miről álmodoznia. A munkádról van szó, ha panaszt teszel, akkor megnézheted magad. Ráadásul a cég által biztosított szobában történt..mindenképpen vesztes vagy.

Inkább finoman kérdezz rá..

Ne vidd ki ezt más felé..nem tesz jót a hangulatnak.


Szerintem

2023. szept. 25. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Felmerül bennem a kérdés: miért van a főnöknek kulcsa?
2023. szept. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, kell. Nem ez az első ilyen eset, azon kívül minden nap megkapjuk hogy gyökér auslanderek vagyunk (A cégnél csak külföldiek dolgoznak, csak a főnökség osztrák) Ma felmondok, csak ha lehet akkor ezt jelenteném valahol.
2023. szept. 25. 08:00
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Kérdes: a cégnek hosszútávú vagy rövidtávú szerződéskötese van a szállásadóval? Tudok olyan osztrak vegről, ahol szintén csak szobát biztosítanak - egy hotelben. Es oda bizony, bejár a takarítószemélyzet rendszeresen. Ha útban vannak a vendeg cuccai takarításkor, arréb is teszik. Itt nem ez van véletlenül?
2023. szept. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
sőt, bemennek a szerelők, a hivatalos szervek, akár a főnök is, ha okot lát rá...
2023. szept. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Takarító személyzetnek joga van hozzá.

A szerelőknek csak akkor, ha szerelni kell valamit, ami azért jó esetben nem túl gyakori. A hivatalos szervek még ritkábban mennek be és ők aztán végképp nem pakolásszák a lakó cuccait. Arról nem is beszélve, hogy adott esetben ők erről értesítenék is a lakót.

A főnök meg ne lásson okot rá. A kérdező alkalmazottja és nem rabszolgája a cégnek. A főnöke ne turkáljon mondjuk a bugyijai között.


Kérdező, ha takarító személyzet nem jár be, én akár a rendőrségre is elmennék. Persze ez úgy lett volna jobb, ha azonnal, amikor hazaértél és észlelted, hogy máshogy vannak a cuccaid, azonnal elmentél volna, mert ujjlenyomatot akkor lett volna értelme venniük, mielőtt te összetapogatod a holmikat ill. összejárod a lakást.

Vagy fölraktam volna egy plusz zárat ill. kicseréltem volna a meglevőt, aztán várnám, mikor fogja a főnököm dühösen közölni, hogy nem jutott be hozzám, pedig be akart. :-)))

2023. szept. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Senkinek nincs joga bejárni, bár nem értem miért nem cseréltél zárat??!


Ez Ausztriában is magánlaksértésnek számít. (-->> büntetőjogban jártas ügyvéd, -->> rendőrség)

Csak akkor mehetnek be az ELŐZETES engedélyed nélkül, ha valami előre nem látható következik be, ami ezt megköveteli.

Ilyen pl.: csőtörés, tűz stb...

Takarítás már pl. nem ok erre vagy egyéb szerelés sem.

2023. szept. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

"Ma felmondok,"


Lehet hogy Ő is ezt érzi. És megnézte hogy kiköltöztél, vagy nem.


Nekem cimborám németektől úgy jött el, miután megkapta a pénzét. Hogy éjjel összepakolta a motyóját.

3 órakor letette az asztalra a lakás kulcsot. Kicuccolt, és behúzta maga után az ajtót. Hogy a többieket ne ébressze fel.

Ennyi.

2023. szept. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként érdekes kérdés, hogy ha valamid eltűnik (vagy legalábbis te nem találod), feljelentést teszel a rendőrségen, kiderül (akár ujjlenyomatokból), hogy a főnököd bent járt, akkor hogyan bizonyítaná be, hogy nem ő volt? Tudom, az, hogy bent járt, még nem bizonyítja, hogy ő is lopta el, ártatlanság vélelme stb.stb. ..... de azért lenne rá esély, hogy pár hétig vagy hónapig komolyan gyanúsítanák a lopással, a rendőrségre kéne járnia, a munkahelyen meg széltében-hosszában erről pletykálna mindenki.

Azt hiszem, többé nem érezne ingerenciát arra, hogy bejárkáljon az alkalmazottai lakásába, sőt, ő maga kérné, hogy a pótkulcsok ne nála legyenek, hanem elzárva, ahonnan csak két dolgozó együttes jelenlétében lehessen felvenni indokolt esetben.

Te meg fél év múlva véletlenül megtalálnád valahol máshol a keresett dolgot és visszavonnád a feljelentést. Én komolyan megszívatnám ezzel a főnököt. :-)))

2023. szept. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!