Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek egy 8 nm-es szoba...

Szerintetek egy 8 nm-es szoba élhető, ha nem minden nap van ott az ember?

Figyelt kérdés

Van egy 60 nm-es panellakásom Szegeden ahol nem sűrűn vagyok, és a másik 2 nagyszobat ki akarom adni albérletbe. Arra gondoltam, hogy a legkisebb szobát tartom meg magamnak, és inkább a többiek kényelme a fontos, akik állandó jelleggel laknak ott.


Szerintetek heti 4 alvásra, munka mellett élhető tud maradni pszichésen?


Egy ágy van benne és egy beepiett szekrény


2023. szept. 26. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
A kamionosok 2-8 hétig élnek a fülkébem...
2023. szept. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Semmiképpen ne tegyél ilyet!

Lehet élni 8nm-en de ha tied a lakás akkor ne te legyél az aki erre kényszerül! Nagyon kicsi.

Abba gondolj bele, hogy most a hálószobád mellett ott van neked a nappali is meg a konyha is szabadon, de ha kiadod a lakást akkor egyik helységet sem tudod használni. Nappali nem lesz és a konyha sem lesz csak a tied. Nem fogsz ott sok időt tölteni.

Add ki a legnagyobb szobát, abban ketten is lakhatnak meg a legkisebbet 1 embernek. Vagy ha csak 2 lakótársat akarsz akkor maradjon a tied a legnagyobb szoba! Mégis hogyan akarsz te ott tulajdonosként élni ha már eleve a legkisebb helységbe szorítod magadat? Ennek megfelelően fognak majd veled viselkedni a lakótársaid is, te leszel a "vendég" a saját lakásodban.

Laktunk 62 nm-es lakásban sokáig, 5-en is jó ideig a gyerekekkel. A 8nm-es szoba nem volt elég csak egy emeletes ágynak és némi polcnak a játékok számára. Oda szekrény sem fért be, rossz volt az ajtó-ablak elrendezése. Még kisgyereknek is kicsi.

Ha bérlőt fogadsz abba a szobába akkor neki az jó lesz, mert ennek megfelelően fog majd bérleti díjat fizetni és ezért elfogadja. de neki is szüksége lesz arra hogy a cuccait valahol tarthassa mert oda nem fog elférni - hacsak nem teszel be magasított ágyat aminek az aljában tárolószekrény is van beépítve. De túl magas ne legyen, mert ha nem tud rá rögtön leülni akkor az kényelmetlen. Vagy akkor legyen emelt, galériás ágy és alatta fotel meg íróasztal elférne, vagy a szekrény.

Semmiképp ne szorítsd be magad ilyen kis szobába, abból csak a méreg lenne, hogy a te lakásodban kénytelen vagy ott megbújni, miközben a többiek kényelmesen vannak a saját szobájukban.

2023. szept. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Heti 4 alvásra? Az azt jelenti hogy ott laksz, csak a hétvégéket nem Szegeden töltöd? Ebben az esetben nem jó ötlet.

Havi 3-4 alvásnál már jó ötlet, hogy növeled a bevételed, de mégis van hol aludnod ha Szegeden akarsz lenni éppen.

2023. szept. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez inkább attól függ, hogy te magad hány éves vagy, és hogyan tervezed az életed, jövőd.


Én magam éltem 27-30 éves korom között, hát nem élveztem. Már csak azért is mert mindenki jön-megy minden behallatszik, áthallatszik és azért az ember nem csak a szobában létezik, kimegy WC-re, konyhába.


Amúgy maga a szoba 7-8 m2 volt és igazából egymagam elfértem benne. Jól volt berendezve, volt asztal, polcos szekrény, kis gardrób, tárolós ágy.

2023. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"te leszel a "vendég" a saját lakásodban"


Ez viszont igaz. Magam is azt tapasztaltam, hogy mintha vendégként kezelt volna lakótársam, mert fizikaliag ő birtokolta a lakás nagyobb részét és többet is fizetett, dupláját mint én.


Ráadásul nálunk is az volt, hogy időnként ott aludt a tulajdonos is a harmadik szobában, ami eleve egy ilyen nyűgös helyzet, rossz érzés volt, hogy hol ketten, hol hárman voltunk, időnként csak úgy felbukkant, máskor hetekig nem volt ott.


Sehogy se jó ez, szerintem vagy add ki rendesen, vagy a tiéd legyen a legnagyobb szoba.

2023. okt. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!