Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Emeljek az albérleti díjon,...

Emeljek az albérleti díjon, vagy keressek új albérlőket?

Figyelt kérdés

Kiadok egy lakást Budapesten, 90 nm, 3 szoba 224 ezer Ft-ért.

Most néztem, hogy ugyanabban a házban,egy ugyanakkora, korszerűtlenebb ( konvektoros fűtése van, nálam központi fűtés van+ nálam bútorozott), bútorozatlan lakást 300 ezer Ft-ért hirdetnek.

Próbáljak emelni a bérleti díjon, vagy rakjam ki a mostani bérlőket, és én is hirdessem meg 300 ezr Ft-ért?



2023. okt. 1. 11:10
A kérdező szavazást indított:
Emeljek
Keressek új albérlőket
13 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez ennél összetettebb. Ha rendes bérlő, nincs vele probléma, nem teszi tönkre a lakást és mindig pontosan fizet, meggondolandó, hogy inkább hagyd az egészet, esetleg egy kicsit emelj, ha már rég volt emelés, de ne ennyit.

Az, hogy ennyiért hirdetik nem jelenti azt, hogy ki is fogja adni ennyiért. Nincs az a jövedelem, amivel ezt ki lehetne gazdálkodni rezsivel együtt, a gazdagok meg nem ebben a kategóriában keresnek.

2023. okt. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne légy mohó. Nem biztos, hogy a másik elmegy annyiért.
2023. okt. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem annyit emelnék, hanem egy infláció követő emelést.
2023. okt. 1. 11:23
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 éve van egy nagyon megbízható bérlőm.

8 év alatt 2-szer emeltem albérleti díjat, de nem nagy összegeket.

A jelenlegi helyzetben , vagyis a mostani albérleti díjakhoz mérten nagyon olcsón bérli tőlem a lakást.

Viszont nagyon megbízható bérlő, pontosan fizet, rendben tartja a lakást.

Így inkább úgy vagyok vele, nem emelek most, mert tudom, sokkal többet nem tudna fizetni és ha új bérlő jönne, ki tudja azzal mennyi gond lenni.

Sajnos voltak előtte olyan bérlőim, hogy az ellenségemnek sem kívánom őket.

Ezt csak te tudod eldönteni, van e kedved kockáztatni és hogy mennyire van szükséged a pénzre.

Nem, nem én sem jótékonykodásból adom ki a lakást, de nekem így megfelel a nyugalmam érdekében :)))

Így van aki

2023. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
az " így van aki "-t törölni akartam, de úgy néz ki, elfelejtettem és elküldtem a hozzászólásomat így :)
2023. okt. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

240 ezerre emelném most.

Szerintem az nem egy olyan nagy emelés.

2023. okt. 1. 11:37
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
#6: hát ez az összeg még elmegy...nem vészes.
2023. okt. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem rakd ki őket, hátha valaki kiveszi 350-ert. Ha nem, akkor kiadós másnak olcsóbban.
2023. okt. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5%
Mért keresnél mást? 150% volt az elmúlt 2 évben az infláció, mért nem mondod nekik, hogy követni szeretnéd a piaci árat?
2023. okt. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is piaci ár alatt adok ki egy

lakast. A mostani ára: 170ezer. A bérlőm ennél jóval kevesebbet: 125 ezret fizet. Jó bérlő, de a piaci ár alatti kiadasnak is van egy határa. Én egy 10-essel fogok neki emelni, Igy is piaci ára alatt marad. Picit kell követni az inflaciót ezen a téren is. Még igy is mindketten jól járunk, sztem.

2023. okt. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!