Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan hálálhatom meg, hogy...

Hogyan hálálhatom meg, hogy ingyen itt lakhatom?

Figyelt kérdés
32 évesen szakítás után egy gyerekkori barátomnál élek, immár 3 hónapja teljesen ingyen. Csak a rezsi rámeső részét fizetem, ami havi 10-15e, légkondival, mindennel. Akartam rendesen albiként fizetni, de nem fogadja el a pénzt. Néha használja az autómat, amit nagyon szívesen oda is adok, de azt mindig visszatankolja, hiába mondom , hogy ne tegye. Néha hozok 1-1 üveg piát, vagy pizzát rendelek, és azt közösen fogyasztjuk el, de ez még mindig kevés ahhoz képest, hogy ingyen befogadott, és hálátlannak érzem magam.

2023. okt. 2. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Az autót nem csak tankolni kell, a használattal ő is hozzájárul az autó amortizációjához. Nyilván nem nézzük ezt, ha számunkra kedves embernek adjuk kölcsön, de azért számít, hidd el!


Nagyon kedves kérdés amúgy 😊


Ne érezd magam hálátlannak, hiszen nem élősködsz rajta, ő ajánlotta fel. Esetleg említsd meg neki, hogy eltelt már "X" idő és szeretnéd jobban kivenni a részed a költségekből. Illetve, az is kérdéses, hogy miben állapodtatok meg, határozott időre szól a segítség vagy míg nem találsz másik lakhatást?

2023. okt. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Néha pippantsd le!
2023. okt. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Határozatlan időre, amolyan "addig maradsz, amíg akarsz" Azt látom rajta, hogy még örül is nekem, mert már unta az egyedüllétet. Néhány hete találtam is nem túl messze egy olcsó albit, de az kb egy putri volt, fűtés nélkül, cigók lakta környéken. Én már költözni is akartam, de ő beszélt le, hogy az nagyon gáz hely, és maradjak nyugodtan, amíg normális helyet találok.
2023. okt. 2. 14:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szegény, biztos magányos, sajnálom. A helyzet az, hogy minél tovább maradsz, annál nehezebb lesz majd lépni, illetve neki is annál nehezebb lesz újra egyedül lakni.


Ha egyikőtöket sem zavarja ez a helyzet, akkor akár így is maradhat, de ebben az esetben én biztos leülnék vele átbeszélni, hogy ha hosszabb távra nyúlik a dolog, akkor kicsit többet adnál anyagilag.


Nem tudom, mennyire vagy elszánt, hogy másikat találj, mindenképpen szeretnéd vagy csak azért, mert zavar, hogy szívességet kapsz?

2023. okt. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért a végtelenségig nem akarom elhúzni, van kellemetlen része is annak, ha két srác együtt él. Például, mikor felhozott egy lányt, az szerencsétlen nagyon ledöbbent, mikor belépetek és meglátott a nappaliban, mackónadrágban félpucéron. Kb ez volt az arcára írva: úristen! Ki ez a csávó?! Miért van itt? Mit akarnak ezek ketten csinálni velem??


Meg ha majd később ismerkedni szeretnék, akkor az is kellemetlen lenne, hogy ide hozzak lányt, hiába külön hálószoba.

2023. okt. 2. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez eddig lemaradt, azt hittem, mindketten magányos farkasok vagytok 😄


Jó, hát így már tényleg teljesen más a sztori, én biztosan keresnék másik albérletet elég hamar 😁

2023. okt. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem pár hónap alatt már találtál volna albit, ha akartál volna.
2023. okt. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Èn meg fordítva keresek pont.
2023. okt. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!