Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a hónap közepétől van...

Ha a hónap közepétől van megírva a szerződés, akkor a hónap végén felmondva mennyi a felmondási idő?

Figyelt kérdés
Tehát 1 évvel ezelőtt a hónap közepén írtunk bérleti szerződést, amit szeretnék a napokban felmondani. A szerződésben csak annyi áll hogy 60 nap a felmondási idő. Ebben az esetben az adott naptól számítva 60 napig tart a felmondási idő? Számít hogy hanyadikán mondom fel?
2023. okt. 27. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Általában a következő hónap utolsó napja, ha a szerződés nem rendelkezik máshogy.
2023. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha a szerződés szerint 60 nap, akkor az 60 naptári napot jelent és nem a következő hónap utolsó napja, kedves első.
2023. okt. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Kedves második.

Próbáld meg értelmezni azt az egy mondatot, amibe már megpróbálsz kötözködni, ahelyett hogy válaszolnál a kérdésre.


Segítek, "ha a szerződés nem rendelkezik máshogy"

2023. okt. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem számít hanyadikán mondod fel, onnantól számít a 60 nap.
2023. okt. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Dehát a kérdező írta, hogy a szerződés máshogy rendelkezik, akkor miért írod oda, hogy mi lenne, ha nem rendelkezne?
2023. okt. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A szerződésben csak annyi áll hogy 60 nap a felmondási idő. Ebben az esetben az adott naptól számítva 60 napig tart a felmondási idő?"


Nem. Másnap indul el a felmondási idő.


"Számít hogy hanyadikán mondom fel?"

Fentiek okán igen, számít.

A felmondás "közlésének" napja utáni nap lesz a 60 nap első napja. Onnan indul a számolás. Mindegy, hogy milyen napra esik. A 60. napon lejár a felmondási időd, aznap legkésőbb ki kell költöznöd az ingatlanból.

2023. okt. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha én megadtam egy relatív közeli dátumot a felmondás kezdetének, az úgy érvényes? Ha nem, akkor elvehetik a kauciómat arra hovatkozva hogy az 1 év letelte előtt mondtam fel a lakást? Mindenképp lelakom az 1 évet, már ki is fizettem mind a 12 hónapot.
2023. okt. 29. 06:09
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ha én megadtam egy relatív közeli dátumot a felmondás kezdetének, az úgy érvényes?"


Minek mondasz fel most egy szerződést, ha csak egy jövőbeni időpontban akarod, hogy megszűnjön? Vagy mi a célod?


Ha 60 nap a felmondási idő, és én meghatároztam, hogy melyik napon szeretnék szabadulni, akkor ahhoz képest visszafele számolva a 61. napon közlöm a felmondásom. Mi ezzel a probléma?


" Ha nem, akkor elvehetik a kauciómat arra hovatkozva hogy az 1 év letelte előtt mondtam fel a lakást?"

Honnan tudjam, hogy miben állapodtatok meg a szerződésben? Ha abban, hogy nem jár a kaució, ha idő előtt felmondod a bérleményt, akkor nem jár. Ha ilyen nincs benne, akkor a kaució visszajár.


"Mindenképp lelakom az 1 évet, már ki is fizettem mind a 12 hónapot."

Akkor végképp nem értem, hogy min problémázol...


Ha van egy határozott idejű bérleti szerződésed, és maradsz is addig, amíg az tart, ráadásul ki is fizetted előre a teljes bérleti díjat, akkor a határozott idő elteltével a szerződés automatikusan megszűnik (érvényét veszi). Ilyenkor felmondani sincs mit.

2023. okt. 30. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!