Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Csinálhat ilyet a tulaj van...

Csinálhat ilyet a tulaj van okom félni?

Figyelt kérdés

csinálhat olyat egy tulaj hogy ha szól neki a bérlő hogy ekkor és ekkor kiköltözik akkor előtte úgy mutogatja a lakást másoknak hogy ott van a bérlőnek még a cuccai?

Mert én ettől félek a legjobban hogy ha eljutok oda hogy ki költözzek és szólok a Károlynak akkor úgy fogja mutogatni a lakást másoknak hogy még ott vannak a cuccaim



2023. okt. 28. 13:42
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
90%

Nem egészen értem, miért zavar, ha más látja, hogy bent élsz a lakásban. Amikor árulja az ember a saját lakását, akkor is az érdeklődők tipikusan látják, ahogyan élünk, de aki nem valami kukkolós perverz, az nem ezzel foglalkozik.

Másik oldalról: nem szabad még a tulajdonosnak sem bemennie oda a távollétedben vagy engedélyed nélkül. Tehát elvileg te megakadályozhatod, hogy bárki is bemenjen oda, amíg te bent laksz.


Normális bérlő-bérbeadó viszony esetén megbeszélik, hogy mikor jönne az érdeklődő, a bérlő pedig ésszerű határig készül erre a helyzetre, mondjuk nem akkor megy fürdeni vagy nem akkor pakolja szét a fehérneműit, vagy nem akkorra szervez házibulit. Ehhez nyilván kell némi kompromisszumkészség, ami sok emberből manapság teljesen hiányzik.

2023. okt. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Azért zavar mert a tulaj bemegy egy vadidegen emberrel a lakásba úgy hogy ott vannak a cuccaim és akkor attól félnék hogy mire érek vissza hogy mim fog eltűnni
2023. okt. 28. 14:08
 3/36 anonim ***** válasza:
87%

Kinézed a tulajból, hogy meglop???

Hát, vagy nagyon gázos a tulaj, vagy te vagy nagyon paranoiás.

De ha a tulaj nélküled be tud menni kulccsal, akkor eddig is ellophatta volna bármidet. Ha eddig nem történt ilyen, akkor semmi okod tartani ettől.


Viszont azt mondhatod neki, hogy kéred, jelezze, ha valakivel időpontot egyeztet, és lehetőleg te is otthon akarsz akkor lenni. Ha normális a viszony, akkor ezt bizonyára megérti.

2023. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
54%
mi tűnne el? ellopják az alsógatyád?
2023. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Például vannak értékes dolgaim apáméktól kaptam egy tévét meg van laptopom is meg ilyesmik meg a fülbevalóim sminkjeim meg azért szép ruháim is vannak és nem a tulajról gondolnám azt hogy a meglop hanem idegen emberekről mert egy vadidegenben bocs de nem bízom meg

A költözőzésnél mindenképp megkérek valakit hogy jöjjön el velem és együtt jelentsük be a tulajnak és segítsen megbeszélni a tulajjal hogy addig amíg ott vannak a cuccaim ne mutogassa senkinek Remélem ilyet lehet

2023. okt. 28. 14:18
 6/36 A kérdező kommentje:
Vagy segítsen úgy megfogalmazni a kérésemet hogy azt a tulaj megértse és elfogadja
2023. okt. 28. 14:23
 7/36 anonim ***** válasza:
70%

A tulaj nyilván szemmel tartja azt, akit beenged oda. Normális ember nem hagyja, hogy egy idegen (mert neki is idegen!) felügyelet nélkül kóricáljon a széthagyott holmik között.


Miért ragaszkodsz ahhoz, hogy ne menjen oda a tulaj az érdeklődőkkel? Miért nem jó megoldás neked az, hogy te is tudod, hogy mikor jön és otthon vagy?

Miért nem hiszed el, hogy a tulaj szemmel tartja azt, akit beenged?

Egyébként is abszurdum feltételezni, hogy a szép ruhádat észrevétlenül kiakasztja a szekrényből és a kabátja alá gyűri. Vagy a tévédet, laptopodat zsebre teszi.


Azt kell megértened, hogy a tulajnak az az optimális, hogy ha a te kiköltözésed után mihamarabb jön a másik bérlő. Ahhoz pedig előtte hetekben már hirdetnie kell és mutatnia az érdeklődőknek a lakást.

2023. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Akkor így necces lesz jövőre hogy elköltözzek pedig jó lett volna
2023. okt. 28. 14:30
 9/36 anonim ***** válasza:
90%
2 évvel ezelött költöztem el az elöző albimból. Mikor felmondtam megis hírdette a tulaj. Volt is rá egy jelentkező. Jobban voltam tulajjal így öszinte volt velem. Mondta megmutatná a lakást egy érdeklődőnek, de azt se szeretné ne legyek otthon. Azt is mondta mikor jönnének. Korrekt volt velem mindig is. Így énis az voltam. Így úgy intéztem a dolgaimat tudjanak jönni. Emellett olyan rendet csináltam, hogy azért ne keljen szégyenkeznie a tulajnak miattam. Így ò megtudta lakást mutatni. Nekem pddig semim nem tűnt. Normális helyeken így müködik szerintem.
2023. okt. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Jó de én 12 órában dolgozom így nagyon nehéz megoldani
2023. okt. 28. 14:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!