Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 32 évesen érdemes lehet...

32 évesen érdemes lehet lakótársat fogadni magam mellé?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, én nagyjából 10 évig éltem albérletben, abból 6-7 évig folyamatosan lakótársakkal, mert nem volt pénzem. Utóbbi 4 évben. kb pedig egyedül, most meg már a saját lakásomban.


Ezzel a szöveggel azt akartam írni, hogy szocializálódtam azért idegennel eleget.


Azt néztem, hogy Budapesten legalább 80.000 Ft plusz rezsibe ki tudnám adni a másik szobámat, ami most nagyjából raktárnak van használva a fölös cuccaimnak.


Mivel számlát tudnék adni róla, így nagy aggályom nincs is a jogi részéről. Ha facebookon adnám fel a hirdetést, akkor a jelentkezőket is tudnám szűrni képről


Kérdés, hogy megér-e ennyit a függetlenségem odaadása? Ha úgy nézem, hogy adózva évi 800.000 Ft-ot tudna hozni az azért nem volna rossz.


Bevállalnátok a helyembe ennyi idősen?


2023. nov. 4. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Akkor nemcsak aszobát adod ki, hanem a wc-t, fürdőszobát, konyhát, előszobát, mert használnia kell.


A saját magánéletedet a saját lakásodban. Mert alkalmazkodnotok kell egymáshoz.


Más, amikor te is bérlő vagy a többivel együtt.


És akkor nem beszéltünk a szokásairól, hogy tévé, rezsi, az életformája, mikor jár haza, egyedül, vagy nem.


Takarít-e mindennap maga után a fsz-ban, konyhában, wc-ben, stb.


Ezer kockázat, ami nem ér 80 ezret.


Nekem nem érné meg, hogy feladjam a függetlenségemet. A végén meg ki se tudjam rakni, mert be akar jelentkezni.


Hát egy frászt.

2023. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es leírta mi mindennel jár ez együtt.

van akinek megéri, van akinek nem.

Azért ez elég sok pénz ha mondjuk 1 évet veszel, és ha megfelelő lakótársat találsz akkor jól is alakulhat.

2023. nov. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem saját házam van, egyedül lakom benne, de eszembe sem jutott hogy kiadjak egy szobát.

Nekem fontosabb a függetlenségem, mint a pénz, és jelenleg nem is vagyok rászorulva. Remélhetőleg nem is leszek soha.

2023. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem adnám ki. Frászt kapnék, ha egy idegennel kellene együtt élnem a saját lakásomban.
nov. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel van tapasztalatod, VÁGJÁL bele. 1 éves szerződéssel.


A rezsi leginkább a víz(3000) + villany(4000).

Fűtés legyen 35000 éves szinten.


Mit veszítesz?

nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Férfiként csak nőnek adnám ki igy, és nem kell semmi rosszra gondolni, nem vagyok perverz.
nov. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

A te habitusodon múlik. Ha elviselesz egy vadidegent, akkor hajrá.

Én introvertált vagyok, úgyhogy még azokat is utáltam akik a harmadik lépcsőházban laktak, nemhogy még lakótárs... :D

nov. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az az isten. Nekem is összejőtt a saját lakás végre, inkább ennék csak száraz kenyeret, minthogy megint valami hülyével kelljen együtt éljek. Szerencsére megtaláltam a szerelmem, akivel együtt élünk, neked is ezt a verziót tudnám javasolni.
nov. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó fej voltam,27/N vagyok sajat lakásban, idejött egy barátnőm, akinek ráadásul áron alul adom a szobát. Konkrétan egy kávét nem tudok egyedül megfőzni ha ő is itthon van, 15 percet nem bír ki, hogy ne rohangáljon fel-alá a lakásban vagy ne trécseljen velem csak azért mert kimegyek WC-re,ha egy bunkó méretű füles van a fejemen, akkor is dumálni akar pedig láthatná, hogy nem hallom.


Megbeszéltem vele, hogy home officeban vagyok minden hétköznap este 5-6-ig. Nem igazán érti meg. Van pár kurzusa egyetemen, azonkivül minden napja olyan, mintha hétvége lenne és nem alszik hajnal 1 előtt...


Ha épp benne vagyok egy baromira komoly figyelmet érintő projektben, akkor nekiáll főzni valamit csattogva a konyhában és annak ugyebar szaga is van.


Hiába szeretem mint embert, lakótársnak elviselhetetlen. Ha laktam is együtt valakivel,csak olyannal, aki hétköznap hozzám hasonlóan nem ért rá délután 1kor főzni, mert ő is dolgozott vagy bent volt az egyetemen. A szüleim is ilyenek, hétköznap napközben senki se akart takarítani, főzni vagy a másikat idegesíteni bármivel, mert hát otthon se volt senki. XD


Eszméletlen miért nem lehet megérteni, hogy nekem a lakásom a munkahelyem is, ha ő a délelőtti órája és az esti órája közt takarítani akar, az az ő baja, de ha nekem dolgoznom kell, akkor oldja meg máskor, amikor engem sem zavar.


És már legalább 3x összevesztem vele emiatt.


Kell ez neked egy vadidegen ember mellett?

nov. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja és nyilván azert vagyon HO-ban mert tudom magamról h idegbajt kapnék ha 5-10-30 másik emberrel egy open officeban kéne dolgoznom.


Szerencsére van párom így sok este nála vagyok és nem kell hajnal 1-ig hallgassam ahogy csapkodja az ajtót a baràtnőm.


Nem egyszerű ez már, ha kiöregedtél belőle.

nov. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!