Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet rendes bérlőt...

Hogyan lehet rendes bérlőt találni a mai világban aki nem éli le, veri szét a lakást és fizet rendesen? Tudnátok írni praktikákat nektek hogy sikerült?

Figyelt kérdés

Ez lenne az első alkalom, hogy lakást adok ki, egy felújított 1.5 szobás panel nyugat-Magyarországon. Amúgy minden hivatalosan, bejelentve, adózva menne.

Annyi rosszat olvasni különböző fórumokon, hogy nem fizet a bérlő, rongál a bérlő, lelakja a lakást, stb. Azt is olvasom a közjegyzői szerződés sem mindenható, ha nem fizet, télen az sem tudja kiköltöztetni a moratórium miatt, de amúgy is egy hosszú folyamat, én meg nem csukhatom ki pl zárcserével, mert akkor engem visz el a rendőr. És ugye evidens, hogy azt a pénzt amit keresek vele nem egy problémás bérlő utáni lakás rendbetételre akarom fordítani.



nov. 7. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Erre nincs garancia. Épp ma néztem egy iyen műsort. Három dolgot emelt ki az ingatlanos.


Legyen közjegyző előtti szerződés, legyen kikoltozesi nyilatkozat, és határozott időre kell kiadni, nem határozatlanra! Kölcsönös szimpatia esetén hosszabbítás.

nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Vagyis te semmit, de tényleg semmit nem szeretnél, csak kapni a pénzt a markodba.

Nincs ingyen ebéd!

Ha te laknál ott, te is lelaknád a saját lakásodat. A legjobb esetben is fog kopni, elhasználódni, ez meg az. Fűtés, víz, villany, ... ezek elhasználódnak. A padló is kopik, a kilincs is letörik, stb. Nem mondhatod a bérlőnek hogy hidegben, sötétben, mosakodás nélkül levitáljon a szoba közepén csak azért hogy te meg tudd tömni a zsebedet.

Lehet furán hangzik egyeseknek, de a tulajnak is vannak bizony kötelességei.

Rendes bérlőt rendes tulajnál találsz. Aki nem rendes tulaj, annak a bérlője ezt hamar felismeri és ő is bele fog sz.rni a bérlemény megóvásába.

Igen, a kilakoltatás nem egyszerű, mert a saját tulajdonodban a bérlő után te csak a második ember vagy. Be sem mehetsz az engedélye nélkül. De erre való a fentebb említett doksi.

Sajnos a mai magyarország realitása az amit te is képviselsz: Minél több pénz nekem, semmit neked. A bérlő részéről meg: ha már ennyit fizetek, legalább jól lelakom.

nov. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

Gondolom azt is elvárnád, hogy a bérlő lebegve közlekedjen, nehogy "lelakja" a szoci panelod. Az ott lakás által amortizálódik a lakás, akárki lakik benne, de tényleg az lenne a legjobb ugye, ha a bérlő csak küldené neked a pénzt, de inkább az utcán aludna, igaz?!

Ha annyira félted, ne add ki!!!


Egyébként az a legjobb, ha megbízható, szavahihető ismerőseidet kérdezed meg, hogy van-e a környezetükben potenciális bérlő.

nov. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Nyomatjátok a pirosat. De tudjátok hogy igaza van a 2 és 3-nak. Olyan nincs hogy nem kell semmit költeni egy lakásra. Ha lakik benne valaki akkor azért, ha nem lakik benne senki, akkor meg azért.

A lakáskiadás olyan mint a lottó. Bármikor bejöhet. Vagy nem. Nem tudhatod, hogy az akinek kiadod és mutatta neked a szépet, másnap hogy fog viselkedni.

Le kell papírozni alaposan, szerződés, fényképek, leltár, stb,... körbebástyázni magadat amennyire lehet, hogy később is tudd érvényesíteni a kárigényedet. De persze ehhez is előre ki kell fizetni ügyvédnek, stb sok pénzt. Szóval az hogy te csak ülsz a fotelban nem csinálsz semmit és csak pittyeg a telefonod hogy már megint utalt a bérlő, az nem megy.

Praktika nincs. Azalatt a fél óra alatt amig megnézik a lakást, nem fogod megismerni az embert. Max az előítéleteid alapján tudsz szűrni: dohányos, kutyás, roma, háromgyerekes, büdös, ápolatlan, igénytelen, stb. De nem tudhatod, hogy 3 hónap múlva nem bolondul-e meg és ver szét mindent.

Határozott idejű szerződés, kiköltözési nyilatkozat, biztosítás, rendszeres ellenőrzés.

Érdemes a lakást kiadás előtt rendbe tenni és ezt el is mondani a bérlőnek. Szivesebben fogja kivenni, kérhetsz magasabb árat, nyugodtan fogsz aludni, mert ha kicserélteted a villanyvezetékeket, akkor nem fog a bérlő 3 nap múlva felhívni hogy füstöl a konnektor.

nov. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kutya, macska, gyerek ne legyen.

Fiatal pár rizikós, szétmennek, aztán kínlódás hogyan tovább.

!!!3 hónap!!! kaució. Ha azt tudja fizetni nyekergés nélkül, akkor valószínű a bérleti díjat is tudja majd.

Külföldi diák eddig nekem bejött, félnek hogy ha gond van, akkor ugrik a tartózkodási engedélyük. (Plusz sokan eleve kizárják őket)


Nem lehet kirakni, nem akar fizetni? 😊 Ez csak tőled függ. 2 bérlőm nem fizetett eddig az elmúlt 15 év alatt. Az egyik ki sem akart költözni, mert hogy nem olyan egyszerű elintézni az új lakást. (Ez hol az én bajom?) A másik lelépett fizetés nélkül.

Az első pár, cuccai az utcán végezték, a másik nem fizető pedig rájött hogy Debrecen nem olyan hatalmas, és hamar megtalálom. Pótolta az elmaradást a végén. 😊


Egyébként jó fej bérbeadó vagyok, amíg a bérlő is az.

nov. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#2-3-4

Miért olyan nagy elvárás az hogy én kiadok egy teljesen felújított lakást és azt olyan állapotban akarom visszakapni ahogy kiadtam? Nem a kopásról, elhasználódásról beszéltem, az természetes, azt ha kiköltözik a lakó úgy rendbe rakom. De hadd ne kelljen már pl bútorokat vennem mert pl letépték az ajtaját vagy szétrohadt a konyhabútor, vagy hadd ne kelljen már pl. mosógépet venni mert tönkretették.

Csak azt akarom hogy úgy vigyázzon a lakásra mintha a sajátjában lakna, most ezt miért olyan túlzó elvárás?

nov. 8. 19:19
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
add el tedd a pénzed pl részvénybe én ezt tettem, 1 év alatt 54% a portfólióm és még osztalék is van, nem tudják le lakni stb...
nov. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Ha ennyire parázol a bútoraid miatt, akkor add ki bútorozattlanul…


Amúgy meg közjegyző, + személes szimpátia, emberismeret…

És nyilván ritkán de így is lyukra lehet futni…

Nekem örökségből van 2db 1.5szobás lakásom székesfehérváron, amiket már 20éve adok ki albiba, volt sok bérl ez idő alatt, legalább 8 mind család, 3-4fős, abból 1szer sem volt olyan problémám ami tényleg szar volt…

Volt ez idő alatt csőtörésem, volt, hogy gyerek jött, ki kellett festetnem, volt rákos kislány akinek “tiszta szoba” kellett ezért át kellett alakítani a fél lakást és jófejségből elengedtem 3havi bérleti díjat…

Volt, hogy szétázott a konyhapult… de ilyenek mindig benne vannak a pakliban, meg kell tanulni, hogy kb mi az a pénz amit mindig készenlétben kell tartani, és mi az amit elkölthetsz… én pl 5-6 havi lakbért mindig fenntartom a várattlan helyzetekre, mellesleg utoljára olyan hogy hozzá kellett nyúlnom 2.5éve volt…


Igen sok ilyenről lehet olvasni, de nem kell ilyenekről olvasni ilyen egyszerű…

Valójában eléggé ritka a rossz bérlő, pusztán itt az internet és a rossz hír gyorsan terjed.. de ha minden nap cikket írnának a másik millió bérlőről is akikkel semmi baj nincs, akkor ki se szurnád köztük azt az elvétett 1-2t amiből lehet negatív cikket írni…

nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és persze ott a kaució amit a többség azért vissza szeretne kapni a végén… ezért is vigyáz a dolgokra… én szívbaj nélkül elkérek fehérváron 3havi kauciót.
nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Nincsen igaza a 2-es, 3-as válaszolónak, mert a kopás az természetes, kalkulálni kell vele, DE az NEM lelakás, az más, és a kérdés arról szólt. A szándékos vagy gondatlan, tehát a bérlőnek felróható károkozás az nem fér bele a kopásba, elhasználódásba.
nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!