Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a főbérlő nem kért kauciót,...

Ha a főbérlő nem kért kauciót, miylen következménye lehet az albérlet felmondásának?

Figyelt kérdés
Egy külföldi egyetemista barátomnak januárig van szerződése, de már december közepén visszamegy a hazájába. Úgy egyeztek meg, hogy januárig fizeti a lakbért, de a főbérlő elkezdett szemétkedni, folyamatosan pénzt próbál meg kicsikarni a barátomtól, nem mutatja meg a számlákat, csak bekéri a pénzt stb. Ezért azon gondolkodik, hogy még a decemberit kfiizeti, de a januárit már nem
nov. 13. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az lényegtelen kért-e kauciót.

Az számít mi van a szerződésben.

Nyilván le van írva hogyan lehet idő előtt felmondani a szerződést - lehet-e egyáltalán, vagy mindenképpen ki kell fizetni januárig.

Általában a hónap 15-ig jelzett felmondásnál a következő hónapot még ki kell fizetni. Vagyis ha nincs benne külön szabály, akkor most november 15-ig ha jelzi írásban - hogy ne lehessen letagadni - a felmondását - akkor a decembert még ki kell fizetni, a januárt nem. Ha más van a szerződésben, akkor persze nem ez él.

nov. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha januárig van szerződése, akkor ez nyilván határozott idejű szerződés. Azt nem lehet csak úgy idő előtt felmondani, legegyszerűbb a szerződés végéig fizetni, akkor is, ha nem lakik végig ott. De azt írod, hogy ezt mindketen így is gondolták. Akkor hol a probléma?? Milyen plusz pénzeket kér a tulaj?
nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A kérdés az, hogy milyen jogi következményei lehetnek, ha elmegy korábban.

Pl. hazudgál, hogy a barátom nem fizette ki az internetet az előző hónapban,pedig igen, és ahogy írtam, nem mutatja meg a számlákat, csak elküldi a bérlőknek az összeget

nov. 14. 23:55
 4/7 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy milyen jogi következményei lehetnek, ha elmegy korábban és nem fizeti ki a januári lakbért*
nov. 14. 23:56
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
#4 Szerződés szegés, a tulajdonos pert indíthat ellene.
nov. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha idő előtt felmondja, akkor ez hogy néz ki? Mennyivel előre kell jelezni? Pl tudom, hogy decemberben lépnék és nem januárban, akkor ha októberben jelzem, januart mar nem kell fizetni, igaz? Vagy mondjuk munka miatt el kell koltozni, es mondjuk 12 hora szol a szerzodes de csak 2 honapot voltam ott, a maradek 10 honapot is fizetem???
nov. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lilluci27 ***** válasza:
Tulajdonos kért? Általában ő szokott nem a főbérlő.
jan. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!