Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 70 ezerért bérlek jelenleg...

70 ezerért bérlek jelenleg egy szobát Budapesten. Azt mondták a bérleti díj januártól az inflációval megegyező mértékben növekszik - kb ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Nehogy irreálisan sokat kérjenek.
nov. 18. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Elméletileg 5-6 százalék körül várható. Neked kb 5e.A kedves tulaj szerint pedig legalább tíz e.lesz.
nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Justinianus ***** válasza:
100%
Az előző évi inflációval növekedésről van szó, az meg inkább a 16 vagy 26, nem pedig a jövő évre megálmodott 6.
nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5%
Mi köze az előző évnek a januártól esedékes bérleti díjnak ??
nov. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mivel januártól lesz esedékes, így gondolom a 2023-as inflációt veszik alapul.
nov. 18. 17:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Statisztikák szerint olyan 14%-al emelkedett az idei évben a hirdetések

alapján a bérleti díj.


Az infláció is volt legalább 15%... Persze ez nagyon függ a vásárlási szokástól. Én azok közé tartozok, akik többnek érzékelik.


Ha 10 ezer magasságában akar emelni, akkor az reális érték követő összeget jelentene. De mások is kifejtik pontozás után remélem!

nov. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem miért nem lehet rákéredezni a tulajnál. Januártól mennyit kell majd fizetnem?

Ennyi.

nov. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6-nak igaza van, ezt a tulaj tudja megmondani pontosan mit ért ő infláció alatt.

A valós éves infláció az csak februárban lesz meg, előzetes értékek lesznek addig, tehát nincs hivatalos szám amit alapul vehetnétek még decemberben. Ráadásul más a teljes infláció amiben minden benne van, meg más mondjuk az élelmiszerek inflációja vagy a rezsiköltségek inflációja.

Szerintem - ahogy más is írta már - magasabb értéket fog a tulaj nézni. Nyugodtan tervezhetsz 10-15% emeléssel, azt is simán meg tudja indokolni a tulaj, aztán ha kevesebb lesz akkor örülhetsz! A mostani 70 ezer helyett legalább 80-t megpróbál majd elkérni. Az már rajtad áll hogy ki tudod meg akarod-e ezt neki fizetni.

Gondolom pont azért kérdezed, hogy tudj addig is keresni mást hátha az olcsóbb lenne.

nov. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%

Attól függ, hogy az igazi inflációt nézi vagy a hivatalosan bevallottat.


80 vagy alattiba belemennék a helyedben, ha több akkor próbálnám meggyőzni a csökkentésre vagy keresnék másikat.

Érdemes már most körbenézned a környékeden mennyiért adják hasonlót.


Nekem ami eddig bevált, hogy jött főbérlő és megmagyarázta miért annyit emel.

Mondtam neki a magyarázatát nem vitatom de két utcával arrébb 20 ezerrel olcsóbbat kapni.

Eddig mindig kiegyeztünk egy köztes összegben.

nov. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Budapest belvarosaban emeleti vilagos mapos szoba nincs 120 ezer plusz rezsi alatt.


Kerdezd meg,h mennyi lesz. Biztos,h meg ugyis aron alul lesz.

nov. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kb 10 es 15 szazalek kozott lesz
nov. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!