Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megemelheti a bérbeadó így a...

Megemelheti a bérbeadó így a bérleti díjat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavaly költöztünk a jelenlegi albérletünkbe. Októberben letelt az egy év határozott idejű szerződés így határozatlan idejű lett.

Ma szólt a főbérlő,hogy januártól emel a bérleti díjon. A szerződésben nincs rögzítve,hogy ő bérleti díjat emel. Fix összeg van rögzítve plussz a rezsi. Mi mindent fizettünk eddig rendesen, viszont ezt az emelést nem szeretnénk elfogadni. Így is sokat fizetünk.

Gondolom szerződést is szeretne így módosítani.Elköltözni nem szeretnénk.

Kérdés az, hogy megteheti-e,hogy emel csak úgy mikor az eszébe jut,pedig a szerződésben ez nincs benne? Vagy mi van ha nem írjuk alá a módosított változatot?

Kirakhat bennünket az utcára,mert mi nem megyünk bele az emelésbe?



#albérlet #Bérleti díj emelés
dec. 11. 19:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Általában minden év január elsején felül szokták vizsgálni a bérleti díjakat, és az inflációt figyelembe véve emelnek.

Ez a szerződésben is szokott szerepelni.

Szerinted nem életszerű, hogy emel, ha közben volt egy 20-30 %-os infláció?

dec. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
67%
Ha a szerződésben nincs lefektetve, hogy évente 1x emelhet (az enyémben így van sajnos), akkor igazából nem nagyon emelhetne. De sajnos ettől függetlenül megteheti, az övé az ingatlan és csak a jófejségén múlik, hogy tényleg emel-e.
dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1-es

Nem kötnék bele az emelésbe ha ezt a szerződésbe beleírja,akkor tudom mit veszek ki,és számítok rá,hogy így lesz.

Értem én ,hogy emelkedtek a költségei... Nekem is

dec. 11. 20:20
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Fel kell mondani és kész. A tulaj emelhet, ráadásul a mérték is mindegy, ha nincs róla megállapodás.
dec. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

A határozott idejű szerződés nem lesz automatikusan határozatlan idejű egy év után....hacsak nincs ez külön benne.

Gondolom új szerződést kell írnotok, mert a másik lejárt, és újra egy éves határozott idejűt fog kötni veletek.

Ha nem fogadjátok el, elköltözhettek, a tulajdonos kedvére mondhat árát, hogy mennyiért adja ki a lakást.

Ha korrekt az emelés, mondjuk 10-15 % körüli, akkor szerintem nincs nagyon min gondolkozni, lehet 20 % körüli lesz a hivatalos inflációs árindex januárban.

dec. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Van szerződés,az a megállapodás,nem? De abban emelésről nincsen szó.

Elköltözni nem szeretnénk.

dec. 11. 20:29
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Lássad kicsit tisztán a dolgokat.

A határozott idejű szerződés azt jelenti, hogy a meghatározott időn belül nem bonthatja fel se ő se te, legalábis következmények nélkül nem.

Ergó emelni akarna, te nem írod alá, akkor se tehet semmit a meghatározott idő végéig.

Határozatlan esetében felbonthatja bármelyikőtök, jellemzően egy felmondási időt betartva, nyilván te se léphetsz le azonnal és ő se tehet ki másnap.

A lakbér emelése pont olyan mint a fizetés emelés. Szerződésmódosítással jár. Amikor fizuemelést kapsz, akkor kapsz egy papírt, h mostantól ennyi a béred, minden más változatlan. Itt ugyanez.

Ha nem írod alá, akkor a módosítás nem lép életbe. Nem vagy köteles elfogadni. Viszont ő felmondhatja a szerződéseteket. Ha határozott, akkor a meghatározott idő végén, ha határozatlan, akkor felmondási idővel, pl 30 napod van kiköltözni és vége.


Ennyi, nem kell beleírni a szerződésbe, hogy emelni fog. Ez várható alapból is.


Egyébként kérded, hogy kirakhat e az utcára. Minden indoklás nélkül kirakhat határozatlan esetében, persze ahogy írtam, kell hagynia egy meghatározott időt.

dec. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Benne van a szerződésben,hogy az egy év után határozatlan idejűvé válik
dec. 11. 20:30
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképp mindegy benne van-e az emelés vagy nem. HA nem egyeztek vége a kapcsolatnak. Meg kell állapodni.
dec. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerződésmódosítás. Ha megfelel, elfogadod, ha nem, akkor költöztök.
dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!