Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fel akarja bontani a Bérbeadó...

Fel akarja bontani a Bérbeadó a szerződést mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy az e-havi bérleti díjat sajnos nem bírtuk kifizetni a férjem elvesztette a munkahelyét és csak most hó elejétől tudott elhelyezkedni.

Előleget sajnos nem adnak neki illetve nem tudunk kitől kölcsönkérni sem nem is nagyon van kitől az én apukám is elhunyt az idén és a férjem szülei is autóbaleset következtében lelkileg eléggé össze vagyunk törve így is aztán még ez is itt van, hogy szerdáig kérik a pénzt amit esélytelen össze szedni ennyi idő alatt. Van egy 3 éves kisfiunk is aki ide jár óvodába is illetve nincs is hova menni így mindent el veszítenénk ez a 2023-as év egy átok volt nekünk és még mindig nincs vége itt vagyunk az ünnepek előtt és nincs egy vasunk sem és mehetünk az utcára



dec. 18. 16:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Folyószámla hitelt nem tudtok igénybe venni? Vagy más hitelt? A számlavezető bankotokkal lépjetek kapcsolatba!
dec. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit: a szerződés szerint hány nap a felmondási idő? Általában 30 nap szokott lenni, pont azért, hogy a bérlő találhasson magának másik helyet.
dec. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%
Te és a férjed elmentek plazmaadásra. Ez fejenként 20 ezer ft. Minden aranyat és egyéb értéket baadtok a zaciba. Ha van folyószámlátok akkor folyószámlahitel.
dec. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Sosem javasolnék ilyet, de szerintem ez tipikusan az a helyzet, mikor fel kell venni a Provident, vagy más hasonló "legális uzsora" kölcsönt. Kivéve, ha a saját bankotoknál igénybe tudtok venni valami viszonylag vállalható hitellehetőséget.


Egyébként nekem nem világos, amit írsz.

"Szóval a helyzet az, hogy az e-havi bérleti díjat sajnos nem bírtuk kifizetni"

"20.-áig van kikötve a szerződésben a fizetési határidő"

Melyik hónapot kell 20-ig fizetni? A decemberre vonatkozó lakbért kellett volna november 20-ig, és azt sem tudtátok, meg most dec. 20-ig sem tudjátok a januárit? Mert akkor az így már sajnos két hónap elmaradás lesz... Vagy december 20-ig a decemberre vonatkozót kéne kifizetnetek?

dec. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%

Ez mondjuk nagyon szomorú, hogy ennyi tartalék nincs, hogy ha gáz van, pár hónap fizetése akkor se legyen probléma :(

Vagy már az előző hónapok is félretett pénzből mentek? :/

dec. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"apukám is elhunyt az idén és a férjem szülei is autóbaleset következtében"


15# Ez három temetést jelentett az idei évben! Ami nem állt meg félmillióba!


A kérdés esetleg a hagyaték, ha van egyáltalán...

dec. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Sikerült össze szedni annyit, hogy rendezve lett az a bérleti díj. A mostani volt csak ezen kívül. nincs elmaradás. Hagyatéki meg volt már de voltak tartozások stb nem sok minden maradt akkor de az még augusztusba meg volt. Ami van még, hogy kártérítési ügy van folyamatban a férjem szüleire lehetett kérni a biztosítótól ahol az autó volt mivel nem ők vezettek hanem utasok voltak. Ebből talán lesz valami amiből lendületet lehet venni és talpra állni.

Igen a temetésbe jócskán tenni kellet pénzt és hát hírtelen is jött szóval mindenünk rá ment.

dec. 21. 00:52
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
#17 Ilyen esetekben szoktak az önkormányzathoz fordulni segítségért. Próbáljátok meg! Volt ismerősöm aki csak azért kapott mert a gyerekkel 3-an 1 fizetésből kellett meglegyenek - aztán a kapott pénzből meg távirányítós autót vett a gyereknek karácsonyra, mert valójában nem is álltak olyan rosszul, csak gondolta jól jön a pénz. Maximum nem sikerül, de érdemes megpróbálni, hogy egy picivel könnyebb legyen folytatni és rendbe jönni anyagilag utána.
dec. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Rokonok, barátok akitől kérhetnétek kölcsön?


Én nagyon szívesen segítek, ha alá tudod mindazt támasztani amit leírtál, és vissza se kérem. Ne lásson bele senki semmit. Egyedülálló vagyok ssnkim nincs, anyagilag viszont állok úgy hálistennek, hogy minden karácsonykor kimegyek az útcára és nagyjából 150 ezer forintig ételt adok a hajléktalanoknak.


Én így ünneplem a karácsonyt immár 8. éve.

Elismerésre vállveregetésre sem vágyok, csupán azért írtam le mindezt itt mert anonim oldal.


Írj privátot kérdező, és megbeszéljük.

dec. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Jó, hogy vannak ilyen rendes emberek!! Gratulálok!
dec. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!