Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak egy ilyen...

Mit csináljak egy ilyen szituációba: Jövőhéten szeretném elfogadni az anyukám házát (örökség), amiben most apukám lakik, akinek amúgy semmi köze a házhoz. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tehát abban a házban amit örökölni fogok, apukám él és ő is fog továbbra is benne élni, mivel én külföldön tartózkodom. Most nem tudom, hogy csináljak vele egy bérleti szerződést amiben benne áll, hogy határozatlan ideig (magyarul amig él) ingyen lakhat, míg fizeti a saját rezsijét. De mivel ő néha "elfelejti" befizetni a számlákat így azon is gondolkozom, hogy a nevére irattassuk a mérő órákat is. Így talán rajta próbálnák meg behajtani, ha néha nem fizeti be a dolgait és nem pedig rögtön engem keresnének meg. Szerintetek mit csináljak? Minek van ilyen szempontban értelme? Előre is köszönöm

2017. okt. 2. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs értelme a nevére íratni az órákat, mert akkor, - hiába vagy te a tulajdonos - semmit nem fogsz tudni intézni, még a hátralék összegéről sem adnak felvilágosítást, csak annak, akivel szerződtek.

Viszont egyszer csak hopp! azt veszed észre, hogy a te ingatlanodban kapcsolják le az órákat (költséges mulatság!)

2017. okt. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kovpet ***** válasza:

dijnet.hu, figyelj oda, hogy fizet-e.

A tulajdon sajnos nyűg is néha.

2017. okt. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szereltess fel előre feltőltős villanyórát például.

Ez ingyenes, őt ad az elmű 5000Ftot érte. Erre hivatkozhatsz. Kell az 5e, de közben nincs árama,ha nem fizeti be.

:)

2017. okt. 11. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!