Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kell-e fizetnem bérleti díjat?

Kell-e fizetnem bérleti díjat?

Figyelt kérdés

Ha hónap közben (mondjuk 11-én) költözöm csak ki, akkor is ki kell fizetnem a teljes havidíjat? Vagy csak időarányosan? A bérleti szerződés ilyen esetre nem tér ki.

Illetve mi van, ha pár cuccom (bútorok) még ott marad a lakásban pár hétig, mert nem tudom elvinni egyből - ezért kérhet pénzt a tulaj vagy visszatarthat kauciót?



dec. 21. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Amíg ott vannak a bútoraid, addig vagy bérlő és addig kell kifizetni a bérleti díjat.
dec. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát.

Nem közölsz semmi infót, de választ vársz.

Pl.

Milyen okból van felmondás, határozott vagy határozatlan idejű szerződés, stb.

Gondolom egyetemre jársz...

dec. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Részhónapot fizettethet, bár ha a cuccod még ott van, akkor te is.

Addig nem tudja másnak kiadni.

dec. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Amíg ott vannak a bútoraid, addig vagy bérlő"

Félreérthető, amit írsz. Jelen esetben persze igaz, de olyan szempontból nem, hogy ha elvinné valaki hamarabb a bútorait, attól még a felmondási idő végig is bérlőn az illető.

dec. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2: Elnézést, nem tudom mi mindent kell(ene) még megadnom. Felmondás oka: találtam olcsóbbat (ez mennyiben számít?); a szerződés határozatlan időre szólt, pontosabban minimum fél évre, de ez már letelt.

Az ingóságaimtól meg el lehet férni szerintem (vagyis lehetne elnéző a tulaj pár hétig), de ha a törvény másképp rendelkezik, természetesen elfogadom.

dec. 21. 23:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem törvény, hanem a főbérlő jóindulata.

Lehet szerinted elfér, de szerinte meg marhára útban van, mert addig ki se tudja adni másnak, és ő sem ingyen raktár.

dec. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

És ha távozásod után 4 nappal később beköltözik a következő bérlő. Akkor Neked mi keresnivalód lenne még a lakásban! Amennyiben bérleti díjat nem fizetsz?


Mutassa már meg valaki, hol van leírva. Melyik rendeletben! Mikor kell, meddig köteles a bérbeadó tárolni, kerülgetni a hátrahagyott ingóságot!!

dec. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így nem.

Határozatlan, de azért ott van gondolom a szerződésben, hogy mennyivel előtte kell szólni, általában egy hónap, gondolom te srm örülnél ha azt mondaná, jövőhéten költözz el.

Ha a bútorok maradnak, akkor még nem költöztél el. Ha nyaralni mész egy hétre, se fizetsz csak 3hetet abban a hónapban.

dec. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Oké, rendben, elfogadom, megértettem: amíg ott a cuccom, olyan mintha én is ott lennék, tehát a bérlő státuszom él.

Mi van a kérdés első felével, vagyis ha hónap közben költözöm el (és semmi ingóságot nem hagyok hátra)? Igényt tarthat a bérbeadó a teljes havi díjra?

dec. 23. 16:45
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Általában a felmondást követő hónap utolsó napjáig kell bérleti díjat fizetni.

Ez nem szálloda, hogy napidíjat fizess.

dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!