Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tennének, ha a bérlő a...

Mit tennének, ha a bérlő a párjával szeretne beköltözni a szerződés ellenében?

Figyelt kérdés

Kiadtam a lakásom egy fiatal lánynak. Eredetileg a párjával jöttek megnézni és hárman költöztek volna. Ők és a babájuk. Azonban szerződéskötés előtt felhívott a csajszi, hogy szakítottak és egyedül veszi ki a lakást. Így a bérleti szerződésben ő az egyedüli bérlő és ki is van kötve, hogy csak a kutyája lakhat ott rajta kívül.


Most írt azonban, hogy mégis többen jönnének. Ennek én nem örülök, mert sokkal jobb lett volna nekem, ha egy fő lakja a lakást és nem egy család.



Már kifizette a kauciót.


Ti mit tennének?


jan. 26. 20:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Először kiadtad volna nekik, most meg nem? 🤦‍♂️

A megoldás: visszautalsz neki(k) mindent és keresel másik bérlőt.

jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Először ki, aztán meg nem, mert így döntöttem.

Mi az alapja annak, hogy mindent visszautalok? Van egy bérleti szerződésünk, amit egyelőre ő nem mondott fel és én sem.

jan. 26. 20:23
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
Mi értelme gagyi kamu kérdéseket kiírni.?!
jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%
Hát akkor te felmondod, és a kaució duplán visszajár.
jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Azzal szerződésszegést követ el, ha mások is beköltöznek. Ilyen esetben szerintem élhetek azonnali felmondással.

4-es, mire alapozod, hogy a kaució duplán jár vissza ebben az esetben?

jan. 26. 20:34
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Ajánlj fel neki két lehetőséget:

1. módosítjátok a szerződés még a beköltözést előtt/közben, vagyis most. Ha nem tetszik neki, akkor felmondjátok

2. hagyod beköltözni és ha megy a pasija, akkor felmondod

jan. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd meg mit írtatok a szerződésbe, hány havi díj a "fájdalomdíj".

Ha ez nincs benne, akkor ő is bármiikor elmehet ingyen, kaució visszajár.

jan. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ha ő mondja fel egy éven belül, akkor a kaució nem jár vissza. Ha szerződést szeg, akkor nincs leírva, hogy mi lesz a kaucióval. Próbáltam googleben megkeresni, de nem találtam erre példát.


5 nap múlva költözik, ha most felmondom, akkor nem lesz egyszerű bérlőt találnom februártól. Viszont az, hogy folyamatosan váltogatja, hogy ki akar beköltözni és ki nem számomra riasztó, akkor már jobban örülnék egy olyan lakónak, aki kevésbé megbízhatatlan. Illetve nem is kommunikálta felém a változást, véletlen tudtam meg.

jan. 26. 20:42
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

Na és ő tudja hogy te tudod?

Mert ha nem tudja hogy te tudod, akkot erre hivatkozással felmondhatod a szerződést miután beköltöztek.

jan. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy tudja-e. Egyelőre azt sem tudom, hogy mit tegyek.


Aggódom, hogy megbízhatatlan lesz, azonban ha beköltözés után felmondom emiatt a szerződést, akkor üresen fog állni a lakás és magammal sem akarok ilyen szempontból kitolni. Ezért is vagyok arra kiváncsi, hogy a kaució ilyenkor kinek jár.

Az lenne a korrekt, ha meg tudnánk beszélni, viszont lehetséges kimenetelnek csak azt látom, hogy így is odaadom nekik a lakást, ami a történtek fényében számomra nem a megfelelő megoldás.


Ezért is kérdeztem, hogy ha valaki volt már hasonló helyzetben, akkor hogy járt el.

jan. 26. 20:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!