Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tennének, ha a bérlő a...

Mit tennének, ha a bérlő a párjával szeretne beköltözni a szerződés ellenében?

Figyelt kérdés

Kiadtam a lakásom egy fiatal lánynak. Eredetileg a párjával jöttek megnézni és hárman költöztek volna. Ők és a babájuk. Azonban szerződéskötés előtt felhívott a csajszi, hogy szakítottak és egyedül veszi ki a lakást. Így a bérleti szerződésben ő az egyedüli bérlő és ki is van kötve, hogy csak a kutyája lakhat ott rajta kívül.


Most írt azonban, hogy mégis többen jönnének. Ennek én nem örülök, mert sokkal jobb lett volna nekem, ha egy fő lakja a lakást és nem egy család.



Már kifizette a kauciót.


Ti mit tennének?


jan. 26. 20:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%
A 15 éves használtautó elment már?
jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
57%
Erre való az ügyvéd. Elmész sépen hozzá és elregéli a lehetőségeket.
jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Áh szerintem hagyom a fenébe, kötök velük egy új szerződést aztán lesz, ami lesz…
jan. 26. 21:40
 14/20 anonim ***** válasza:
82%

Szerződést felmond, kauciót visszaad.

Nem azért, mert mégis többen jönnének, hiszen azt elsőre is elfogadtad volna.

De ilyen össze vissza variálás nálam nem férne bele.

jan. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Azt hogy kiadod-e hármójuknak is csak rajtad áll de ahogy írtad ez volt az eredeti terv is
jan. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én csak közjegyzőivel adom ki.

Akkor új közjegyzői kell, amiben a többiek is szerepelnek és aláírják.

Az ár (bérleti díj) az + 30-50% lenne.

Az módosítást ők kellene állják, hiszen egy közjegyzőit már álltam.


Ha ez nem megy, akkor szerződést szeg - de már azzal is, hogy felmerült, nem úgy lesz, mint amit aláírt, ki kell fizetnie az 1 évet, ha határozott 1 évet írt alá, a kaució visszajár, és szabadon elmehet.

jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Ha ő mondja fel egy éven belül, akkor a kaució nem jár vissza."


De, visszajár, mert az ettől független.

De ha foglalóként akarod kezelni, azt szerintem előre tisztázni kell.


Szerintem visszajár, és az 1 évet kell kifizetni, mert ezt jelenti a határozott idő.

jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Benne van a szerződésben, hogy nem jár vissza. Ezt aláírtuk.


Engem is zavar továbbra is a variálás, rossz előérzetem van. Írta, hogy mégis családdal jönnének. Erre felhívtam és mondtam neki, higy oké, de akkor kössünk új szerződést, amiben ez benne van. Erre azt mondta, hogy mégis egyedül fog jönni, mert rossz a kapcsolatuk. Nem lehet ezt így.

jan. 27. 13:27
 19/20 A kérdező kommentje:
Még be sem költözött, de már hívott, hogy nem tud bérleti díjat fizetni. Szerintem nincs értelme ezt erőltetni.
jan. 30. 11:46
 20/20 anonim ***** válasza:

" Eredetileg a párjával jöttek megnézni és hárman költöztek volna. Ők és a babájuk."


Számomra itt egy kicsit sántít a történet. Nem sok nőt ismerek aki eldobná a babáját. Persze a mai világban ezt sem lehet kizárni de olyannal meg elvből nem kötnék szerződést.

jan. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!