Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi történik a határozott...

Mi történik a határozott idejű szerződésnél ha hamarabb költözöm ki mint ahogy lejárna a szerződés?

Figyelt kérdés
Az a kérdés hogy csak a kauciót veszítem el vagy a fennmaradó időt is ki kell fizetni ami hátra van? Milyen szabályok vannak rá? A szerződésbe ami van abban nincs arra semmi írva hogy mi történik akkor hogyha hamarabb kiköltözöm mint ahogy az 1év lejár

jan. 29. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos jogilag nem tudom, ilyenkor mi az eljárás, ha nincs benne a szerződésben, de szerintem csak a kauciót tudod bukni, mivel ha elmész, nem tudom, hogy hajtaná be a fennmaradó lakbért (nem hiszem, hogy pereskedni kezdene, bár nem tudom, mekkora összegről beszélünk).

De ha normális, és esetleg talál a helyedre valakit gyorsan (esetleg te tudsz ajánlani valakit magad helyett), akkor lehet semmit nem buksz, ezért célszerű minél előbb szólni, ha ilyet tervezel, hogy minél hamarabb tudja meghirdetni.

jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a teljes időt ki kell fizetni, a bérbeadó bíróságra is mehet ez ügyben. Vagy ha közjegyző előtt lett kötve a szerződés, akkor bírósági tárgyalás nélkül is végrehajtható az összeg.

De általában bele szoktak menni a tulajok, hogy megtartják a kauciót, és a többiről lemondanak. Főleg, ha jó helyen van a lakás, és ki tudják adni egy hónapon belül, akkor még jól is járnak az üggyel.

Beszéljétek meg.

jan. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A teljes fennmaradó időt ki kellene fizetni, természetesen. Nem értem, hogy miért gondolna bárki mást ehhez képest. Ezért határozott idejű szerződés... Simán be tudja hajtani az összeget peres úton a tulaj, csak nem feltétlenül éri meg, sok idő, néhány hónapért nem éri meg bírósághoz fordulni. Ezért szokták vagy eleve a szerződésbe beleírni, vagy csak csöndben belemenni abba, hogy csak a kauciót tartják meg.

Annyi még, hogy van kárenyhítési kötelezettsége a tulajnak, ha pl. te lelépsz az 1 éves szerződésből 2 hónap után, akkor ugye marad 10 hónap. Ha egy hónap múlva ki tudja adni újra a tulaj valakinek ugyanannyiért, akkor nem követelhet tőled 10 hónapi lakbért, csak 1 havit.

Megjegyzem, hogy részedről is sokkal korrektebb lenne, ha eleve azzal állnál a tulaj elé, hogy keresel magad helyett valakit bérlőnek.

jan. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!