Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az gáz ha a határozatlan...

Az gáz ha a határozatlan idejű szerződést szeretnék kötni mint albérlő?

Figyelt kérdés
Holnap kezdek keresni albérletet,sok helyen írják a minimum 1 éves feltételt ott gondolom határozott idejű a szerződés azokat meg se próbálom,azt szeretném ha mégis történne valami akkor le tudjam mondani, természetesen 1 vagy 2 hónap felmondási idővel + a 2 havi kaukció elvesztésével.Köszönöm a válaszokat.

2023. szept. 18. 01:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Általában a határozottat is le lehet mondani a kaució elvesztésének feltételével. Én nem kértem, beleírták maguktól
2023. szept. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
23%
Határozott idejűt semmiképp se kössél.
2023. szept. 18. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, a bérbeadó mit preferál. A hosszutávú albérleteket mind min. 1 évre szokás hirdetni. Azokat is, amiket határozatlan időre szeretnének kötni. En most vesztettem el egy alberletet. Nem nekem.adták ki, mert nekem 1-2 évre kellett volna, de minimum 1. És úgy volt hirdetve, hogy minimum 1 évre kiadó. Viszont a tulaj hatarozatlan idejű szerződést akart kötni, de minimum 4-5 évre keres bérlőt. Neki a megígért 1-2 év kevés volt, hiaba hirdette úgy, hogy minimum 1 évre.
2023. szept. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Határozott idejűnél is benne szokott lenni, hogy felmondhatod a kaució elvesztésével, ne köss felesleges kompromisszumokat. Van olyan, ahol nincs benne a szerződésben, de egyrészt kérheted, hogy benne legyen, másrészt nem kell aláírnod, ha nem. Mivel sokszor foglalót kell fizetni szerződéskötés előtt, beszéld meg előre/ne fizess semmit, amíg nem látod a szerződéstervezetet. Arra hegyezd ki, hogy ha bármi történne így érzed magad védve, ne arra, mintha tényleg arra terveznél, hogy majd elmész.

Határozatlan idejű szerződésnél pedig arra van a felmondási időszak, hogy felkészüljön a váltásra a tulaj, NEM jogosult még a kauciódat is lenyúlni. Ott kölcsönösen ezeket a feltételeket írjátok alá, ne menj bele olyanba, hogy felmondáskor még a kauciót is elveszi.

2023. szept. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
6%
Én biztos nem fizetnék kauciót sehol, ahova több évre mennék.
2023. szept. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

"sok helyen írják a minimum 1 éves feltételt ott gondolom határozott idejű a szerződés azokat meg se próbálom"


Nem, ezek nem feltétlenül határozott idejű szerződések, csak sokszor feltételként szabják ezt meg, mert hosszú távra keresnek bérlőt. Legtöbbször határozatlan idejű szerződéssel adják ezeket ki.

Innen is lehet költözni egy éven belül, csak kikötik, hogy nem jár vissza a kaució.

2023. szept. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 xswerdy ***** válasza:
88%
aki minimum 1 évet ír, az általában határozatlan idejű szerződést szeretne kötni, ami 1 évig nem felmondható.
2023. szept. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

A min 1 év amit írnak, azt azért írják mert a hirdető oldalon be kell jelölni valamit. Azért 1 évet jelölnek, hogy hosszú távú bérletről van szó és nem mondjuk airbnb-ztetni akarják a lakást. De attól az még lehet határozatlan idejű szerződés.


A kaució (amennyiben nem okoztál kárt a lakásban és nincs fizetési elmaradásod) minden esetben vissza jár.

Olyan nincs, hogy nem adja vissza, mert te előbb felmondtad a szerződést mint 1 év.

Az ilyen görény bérbeadóval én azt csinálnám, hogy a kaució mértékével egyenlő kárt okoznék neki a lakásban. Aztán megtanulná, mire is való a kaució. S egy szava nem lehetne, mivel a kaució fedezi az okozott kárt.

2023. szept. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 xswerdy ***** válasza:
42%

a szándékos károkozás azért büntetőjogi kategória, nem javasolnám.


a kaució biztosíték mindenféle fizetnivalóra. Kárra, fizetetlen közműszámlákra, de akár a felmondási időre jutó bérleti díjra is. Kiköltözéskor kell vele elszámolni. És az elszámolásnál az is lehet, hogy még a bérlőnek van fizetnivalója a kaución felül.

2023. szept. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
56%

#9


Bizonyítsa be, hogy szándékos!

Oh, hát költözéskor véletlen rádőlt a szekrény a kerámiafőzőlapra, ezek a fránya költöztetők véletlen nekiverték a falnak a bútort, szóval glettelni is kell. Nem fért ki a szekrény, véletlen az ajtó is kiszakadt tokostól. De hát ezt fedezi a kaució.


Az ilyen tróger bérbeadókkal, akik cigánykodnak a kaucióval, azokkal ezt kell csinálni!

2023. szept. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!