Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulaj mennyire szólhat bele...

A tulaj mennyire szólhat bele abba, hogy az albérlője mennyit takarít, mennyire tart rendet?

Figyelt kérdés
febr. 4. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Egyértelműen ha konkrét rendetlenség és mocsok van az rongálni fogja az állapotát az albérletnek és van beleszólása.

Abba hogy nincs tökéletes rend, vagy hogy nem csillog minden ahhoz nincs köze.

febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Napi szintű takarításba nem, amíg nem kezdi el lelakni.

De ha egy nem dohányzó lakást szétfüstöl, a falak retkesek, és halomba gyűlik a szemét, azért azt szóvá lehet tenni.

febr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Semmi köze hozzá. Éljen koszban, ha az neki jó.

7 éve adom ki a lakásomat, de még nem jártam nála.

febr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Aztán majd meglepődsz, ha olyan lelakva kapod vissza, hogy a kaukció sz@rt se fedez.
febr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

#3 Aztán ha kiköltözik akkor annyiért vagy többért újíthatod fel a lakást mint amit a 7 év alatt kifizetett.

Ha pedig nem marad a bérlőd 7 évig csak 1 akkor akár a 2x esét is ráköltheted a helyre

febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerencse, katolikus egyház pártfogoltjai kábszeresek szétcseszték a lakást berendezést mindent viszont az ingatlan ára jelentősen felment... Extraprofittal eladtam a csába. Ahol sz@rba nyúltam ott mindig jól ki tudtam szállni.. Mázlim szokik lenni...:-) Akik vannak bérlők mind rendesek fizetnek. Azok vannak tartva..
febr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmennyire nem szólhat bele, más kérdés, hogy a lakást olyan állapotban kell visszaadni, amilyenben kaptad te is.


Nekem volt olyan bérbeadóm (innen is üzenem, hogy egy hülye QRVA), aki beleszólt abba, hogy nem porszívózok eleget :D a lakás alapból mamás volt és mérsékelten lelakott, nem hiszem, hogy a por tovább rongálta volna a lakás amúgy sem patika állapotát.

Nem arról volt szó, hogy mondjuk a cukros-ragacsos üdítőt kiöntöttem a parkettára és aztán nem töröltem fel vagy hogy halomban állt és bűzlött volna a mosatlan. Egyszerűen csak heti 1x takarítottam és amíg tartott a tisztaság, addig tartott a tisztaság. A vicc az egészben, hogy ő sem úgy adta át a lakást, hogy az teljesen rendben volt. Tiszta zsír és elszíneződés volt a páraelszívó beköltözéskor, pedig nekem csak 2,5 perc volt megtisztítani.

febr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fanta ***** válasza:
A bérleti szerződésben egyértelműen rögzíteni kell ezt a feltételt is! Aztán, ha megszegi, igenis beleszólhatsz!
febr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!