Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A klímatisztítást ki szokta,...

A klímatisztítást ki szokta, vagy kinek kéne fizetnie? A tulajnak vagy a bérlőnek?

Figyelt kérdés
febr. 8. 13:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A lakastorveny szerint a berlo kotelessege a karbantartas. Annak elmaradasa miatti alkatreszcsere is az o koltsege.
febr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
62%
Jövőre leszek bérbeadó, az elképzelésem az, hogy minden tisztíttatás, karbantartás (elöregedés, vízlágyítás, klímatisztíttatás), ami általános karbantartási feladat és nem a bérlő hibájából okozott kár (márpedig az nem az, hogy használja rendeltetésszerűen) az én költségem lesz.
febr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Kicsit offolok, de milyen vízlágyításra gondolsz?
febr. 12. 11:45
 14/16 Sosetom ***** válasza:
61%

12. Majd ha 1-2 hetente mész ki vlmit megjavítani, ahelyett hogy a családoddal lennél, akkor változni fog ez a gondolkodásmenet.

Kezdőként én is így álltam hozzá, de a bérlők nagy általánosságban egyszerűen nem vigyáznak a lakásra, ezért bele kell építened az árba vagy az éves hasznod felét emiatt visszaforgatod a javításokba, ergo nem sok értelme van a sok macerának.

Egy kertes ház nem igényel ennyi karbantartást, mint pesten egy 40 m2-es lakás.

febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14.

Teljesen igazazad van, lelakja a többség sajnos nem vigyáz semmire. A falat tele fúrja, szögezi aztán úgy hagyja, stb.

Változtatni fog biztos a hozzá állásán, ha nem akkor elg aktív lesz a befektetése 🤷‍♂️

Én is Úgy adom át, hogy működik minden, úgy is kérem vissza hiszen nem Én tettem tönkre, mivel nem is Én használtam ugyebár addig. Sőt bele kell számolni azt is amikor saját magad javítod meg helyette, vagy a szerelő helyett.

febr. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én mint bérlő, akinek a szülei bérbe is adnak lakást mind 2 oldalt megértem.


Szerintem nagyon nagyon fontos hogy jó legyen a bérlő-bérbeadó kapcsolat, a jelenlegi bérbeadóm egy angyal, mindent karban tart, beleértve a klímát és ha gond van bármikor hívhatom. Én pedig mindig pontosan fizetek és folyamatosan rendben van tartva a lakás, ha valami apróság tönkremegy akkor nem szoktam zaklatni.


Ugyanakkor tudom hogy sok bérlő akár 1 év alatt is le tudja élni a lakást, mikor eláztatja valaki a laminált padlót, gyerek összefirkálja a falat, sütő olyan mocskos hogy kb bombát kell robbantani benne és társai.


Szerintem klíma tisztítása olyan dolog ami a bérlő alá tartozik, mert az ő használatától függ hogy kell-e vagy sem. A konkrét karbantartás pedig a bérbeadóé mint a gázkazánnál, mivel nem a bérlő felelőssége hogy a 10 éve a lakásban lévő eszköz pénzügyi terheit magára vegye.

febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!