Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Indulhat-e eljárás a főbérlőve...

Indulhat-e eljárás a főbérlővel szemben ebben az esetben? (húzós)

Figyelt kérdés

A történet a következő.

Most Február 4-én kivettem egy 25 m2-es lakást, határozatlan idejű szerződéssel.

75.000 forint + 75.000 forint kaució, amit kifizettem, de már az elején nem stimmelt valami.

Az egyik az, hogy az interneten nem volt feltüntetve, hogy ez egy munkásszálló, tehát egymás mellett vannak szobák, amiket kiad a főbérlő.

Én kivettem Február 4-én, de nagyon sok probléma volt, már az első napon.


A tusolót teljesen ki kellett cserélni, mert ömlött a víz alóla, konkrétan több víz volt a padlón, mint a zuhanyban, az egyik lámpa ki volt égve, illetve a "felszerelt" lakás helyett átadott egy olyat, amiben nincs felmosó, seprű, nem volt gázpalack (így mondhatjuk azt, hogy tűzhely sem, persze volt, de gáz nélkül nem lehet használni), és ezt nekem úgy adta ki, hogy a mellettünk levő szobát mutatta meg, nem is ezt, de azt mondta, hogy ugyanaz a felszereltség stb.


Na most, mivel határozatlan idejű szerződést írtunk, ezért 30 napos felmondási idővel kiköltözhetek, de nekem lenne egy másik munka, ami miatt itt kell hagynom a lakást, és a helyzet az, hogy már talált is lakót, és ki is vennék holnapi nap (!), csakhogy én Február 4-én vettem ki a lakást, tehát 10 napot leszek itt összesen.

Megteheti-e azt, hogy időarányosan nem fizet ki engem, ergo nem adja vissza a kauciót, sőt, az alap 75.000 forintból is járna úgy tudom, mivel 10 napot voltam csak itt, nem 30-at, de akik most jönnek, ők már beköltöznének, de akkor ez olyan, mintha az ő fél hónapjukat én kifizettem volna.

Mennyi járna vissza nekem? A kaució az biztos, de a 75.000 forintból is járna vissza, mert 10 napot bőven fedez, és már van is új bérlő, aki holnapi nappal fogja kivenni, ergo a főbérlőnek jócskán lenne így nyeresége, de nem hagyom, hogy lehúzzon.

Ilyenkor lehet-e jogi úton visszaszerezni azt a pénzt, ami időarányos egyébként vissza járna nekem?



febr. 12. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Jogi úton? Az ügyvéd óradíja alapból 45-50 ezer Ft.

Van bizonylatod, számlád?


Kérdésem:

megtekintés nélkül kötöttél szerződést, hogy beköltözéskor szembesültél a Balkán-alatti állapotokkal?


Ha szerencséd van, fizet, ha nincs, akkor tanulópénz.

febr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1


A lényeg, hogy kifizettem az 1 hónapot, de már most kivenné egy pár, így tehát azt a 10 napot kellene csak levonnia abból, amit én kifizettem, a 150.000 forintot.


30 nap, annak az 1/3-át töltöttem itt, az már 25.000 forint (mert 75.000 forint az 1 hónapra) + a rezsi, ami kw-onként 170 forint, ebből lett 7.000 forint, vagyis ha összeadom, akkor 32.000 forintot kellene, hogy levonjon, mert addig vagyok itt, de már holnap kiveszi az a pár, akik jöttek megnézni, ez most olyan, mintha én az ő fél hónapjukat állnám + még ők is fizetnek, tehát a főbérlő egy sunyi, gerinctelen ember, engem is le akar húzni, és a párt is.

febr. 12. 16:56
 3/8 Lilluci27 ***** válasza:
87%
Szerintem vedd fela kapcsolatot a tulajdonossal, mond meg neki hogy mit művel az ingatlanjával a főbérlő. A tusoló cserét is érdemesebb lett volna a tulajdonossal megbeszélni. Mégis az övé az ingatlan, a főbérlő pedig csak bérlő...
febr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3


A főbérlő a tulaj is egyben... Ezt elfelejtettem leírni.

febr. 12. 17:17
 5/8 Lilluci27 ***** válasza:
87%
Saját magától kibérli a tulajdonos mint főbérlő, hogy utána albérletben kiadja másoknak? nem lehet túl okos ember...
febr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Napokra időarányosan visszajár.

A kaució meg teljesen.

A zuhanyt megcsináltatta?

febr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5


Mindenből pénzt akar csinálni, ami önmagában nem lenne baj, hát ő is pénzből él, DE (!) megkopaszt közben másokat.


6


Igen, megcsináltatta, de úgy csinált, mintha nem tudna róla, a vicc az egészben, hogy nekem azt mondta, hogy ő mindent átnézett, ellenőrzött, és tökéletesen működik minden. Na ennyire lehet komolyan venni.


Illetve én is úgy tudom, hogy időarányosan az visszajár, és csak akkor nem járna vissza, ha február végéig nem talál új bérlőt. De talált, holnap költöznének.

febr. 12. 17:30
 8/8 A kérdező kommentje:

Visszakaptam végül a kauciót, és a félhavit is.

Köszönöm azért a válaszokat.

febr. 13. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!