Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulaj követelheti tőlem ezt...

A tulaj követelheti tőlem ezt a javítást?

Figyelt kérdés

Egy bérelt lakásban lakom. Ahol egy beépített, falra szerelt wc van. Na most a csempe, elkezdett lepotyogni a wc mögött, a wc csésze meg elkezdett lefelé megdőlni. Egyértelmű, hogy nem jól lett felrögzítve vagy a falba épített tartókeret gyenge. De ez hónap alatt, mindig csak egy kicsit mozdult.

A tulajnak ezt már akkor jeleztem, mikor az első csempe leesett, ő nem foglalkozott vele. Most meg azt mondja, hogy csináltassam meg saját költségemen, meg hogy levonja a kaucióból. Pedig egyértelmű, hogy szerelési hibából adódik.


A szerződés úgy rendelkezik, hogy "A bérlők vállalják, hogy a bérlemény belső és külső állagát megőrzik (ide nem értve a rendeltetésszerű használattal együtt járó elhasználódást)"


Mit tehetek, ha ez a rohadék nem adja vissza a kauciót emiatt?



febr. 15. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez a tulajdonos dolga, gondolom nem ugráltál a wc-n.
febr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Nem bizonyítotható az sem hogy nem ugrált rajta.
febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Életszerű az, hogy valaki ugrál egy wc csészén? Ráadásul anélkül, hogy kitörne a bokája a peremén? Vagy anélkül, hogy az ülőke fedele beszakadna? A hivatalos teherbírása egy ilyen fali wc-nek 400 kg.
febr. 15. 17:57
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Keres olyan szerelőt aki ír egy pár soros szakvéleményt is, ez jobb helyeken nem kerül pénzbe.
febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Ez azért nagyon bőven az a kategória, ami a tulaj feladata.

Azt a WC-t gyakorlatilag lehetetlen oly módon használni, ami nem rendeltetés szerű, és ilyen "hibát" okoz. Nem rendeltetés szerű pl ráállni, de mivel ülőhelyzetben is el kell bírjon, így állóhelyzetben is.

Minden esetre sajnos, ha le akar húzni - merthogy le akar húzni - akkor nehéz mit tenni. Lehet bíróságra járkálni emiatt, de kétséges megéri-e. Nem tudom, hogy hány hónap a kaució, de lehúzás mentesen max úgy lehet ebből kilépni, ha nem túl sok és nem fizetsz bérleti díjat, majd a kaució lelakása után kiköltözöl.

febr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván ez nem a te dolgod.
febr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

"Életszerű az, hogy valaki ugrál egy wc csészén?"


Mi nem ismerünk, lehet hogy részegen, vagy bedrogozva ugráltál rajt, vagy bulit rendeztél és valaki a társaságból.

Viszont ha nem így történt, akkor nem a te dolgod javíttatni.

febr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem a te dolgot ezt rendezni, egyértelműen a tulaj dolga.


A tulajok részéről ilyen esetben pedig a fenyegetőzést sem értem. Komolyan azzal képes fenyegetni ez az észlény, hogy levonja a kauciódból? Hát erre kismillió és egy olyan válasz van, amit a bérbeadó megcsinálhatna válaszul, kezdve az abszolút jogostól (pl. hogy lecseréli a zárat), folytatva olyanokkal, hogy visszatartod a lakbért, amíg nem rendezi a helyzetet (ez is jogos), egészen az olyan extremitásokig, hogy milliós kárt okoz az ingatlanban, aztán lelép a francba.

febr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írd meg neki, hogy mivel nem neked felróható okból keletkezett a probléma, neki kell megjavíttatnia. Ha erre nem hajlandó, te intézed, és a költségét levonod a bérleti díjból. Ehhez törvényes jogod van.
febr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne vicceljen màr.

Kérj szakvéleményt. Ezt rosszul rakták fel. Nem is tudom mit lehet csinálni ahhoz, hogy leessen egy csempe, mert attól, hogy ráültök ugtàltok esetleg a budin nem kéne leesni egy csempének.

márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!