Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lassan felmondom az albérletet...

Dan1994 kérdése:

Lassan felmondom az albérletet de pár dolog aggaszt. Lehet hogy most nagyon sokat kell fizetni?

Figyelt kérdés

6eve már hogy bérlek a párommal egy albérletet. Mikor ki vettük az albérletet akkor lett megvéve .

Sem tisztasági festés sem fűtés ellenőrzés nem történt. Még azt sem tudta H van terasz csak mikor szóltam neki H a hirdetésben nem volt említve. Ez egy elég felújítos lakás volt akkor is. Minden minimum 20eves a kád a csempe a linoleum padló a szobába parketta hézagos.

Az lenne itt a lényeg hogy most majd nekem ki kell festeni? Vannak olyan nyomok amiket én csináltam azt kijavitom de pl az egyik szoba 4falábol 1amit tényleg mi rongáltunk még véletlenül az benne van H festem de a többi meg olyan mint volt. Igazából ott nem is laktunk max teregetve volt .

Alapvetően jó a kapcsolat. Én mindent intézek számlák . Leolvasás , kéményseprő. Volt H egy konektor hibás volt kicseréltem . Csöpögött a csap cseréltem benne szelepet.

A kéz mosó csap alatt bevolt ázva régen valamikor engem zavart hogy mi lehet szét szedtem és a fali csőbe szilikonnal volt be ragasztva a lefolyó cső. Úgy voltam vele megcsinálom igazából úgy vettem ki csak nem akartam nagyobb hibát ebből. Nem nagyon foglalkozott a lakással mindig fizetéskor extra takarítás volt mert nem akartam rossz bérlőnek tűnni. Kb soha nem jött fel . Volt hogy az ajtón bel lépett beszélgetünk és ment. 2x volt hogy feljött szétnézni de akkor is a szoba ajtajánal megált mondta H minden rendben és ment.

Félek hogy elfelejtette mit is vett vagy esetleg ezekkel a hibákkal nem is volt tisztába. És nekem kell majd ezeket mind megcsinálni. Agodjak e miatt vagy 6ev után be kellene vállalnia hogy végre költ a lakásra?

Volt H rossz volt a konvektor hívtam hozzá szerelőt. Kijött mondta H ki kell takarítani levették ki pucolták 32 ezer volt . Én fizettem bár mondta a szerelő hogy ez most van elsőnek levéve pedig 81es gyártás ha jól emlékszem. Most ha ez nem is igaz de pl 10eve nem volt le vêve akkor tényleg nekem kell fizetni ezeket. Nem úgy lenne a korrekt hogy a fűtés nagy szervizeit bérbe adás előtt megcsinálja ?



febr. 29. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jó a kapcsolat akkor beszéld meg. Ha normális akkor minden kauciót visszakapsz és nem lesz költség. Azt is nézd meg mi van erről a szerződésben.

A természetes elhasznalódást nem neked kell javítani, az a tulaj felelőssége.

A helyedben megkérdezném a tulajt hogy ugye akkor szerinte is minden rendben. Esetleg valami olyasmiben megegyeztek h te 1 dolgot megcsibaltatsz, mondjuk a teljes festest de minden mast o

febr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell csinálnod semmit, a tulajdonos tisztában van a lakás állapotával. Egy ilyen régi lakás mindenhol ugyanilyen, mindig ezt-azt javítgatni kell. Ez a természetes használat, amortizáció velejárója, természetes jelenség. Neked akkor kéne agyalnod ezen, ha egy teljesen felújított, vagy új lakásba költöztetek volna be, és 6 év múlva lenne teljesen leamortizálódva. De ez nem így van, amikor beleköltöztetek, a lakás előzőleg is be volt lakva.
febr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm. A szerződésbe nincs semmi ki kötés. Felmondás 2 hét de ennyi. Amúgy a PTK ra vonatkozó szabályok érvényesek ez van benne a szerződésbe. Igazából olyan dolgok vannak amik a mi hibánk hogy van egy darts tábla na néha nem találtuk el így a fal sérült ezt javítom festem ez természetes. Az ágy a fal mellett volt ott ugye valamilyen szinten a fal koszolodik. Ez oké festem .

De pl mikor ki vettük is a parketta hézagos volt. Nem mértem meg a hézagos szemre akkor is volt 6-8milimeter és talán már több helyen is van. Nem mozog a parketta ez diretacio okozta. Alapvetően a falakon is megjelentek hajszál repedések nincs hálozva szóval ez természetes . Csak hát hogy ezzel ő tisztába van e. Két dolgot említettem neki már az elején 1 a fürdőszobaba kád van zuhanyzós csapppal mi zuhanyzunk abba kádba amúgy sem nagyon érdemes mást . De a csempézés hát vállig sem ér. Így ott éri a víz és mivel narancs sárga a fal és nem fürdőszobába való festékkel van festve így hólyagos már ez kb egy 40x40 és részén van 4holyag . Meg a konyhába a sütő mellet a fal van a sarokba így mivel ott nincs csempe éri a fröcsenés is. Az is elég csúnya. Szerintetek? Ez még normális vagy most kajak én vagyok rossz bérlő?

febr. 29. 14:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Túlizgulod.

A bérleti díjjal megfizetned a lakás használatát, ezek pedig azzal járnak.

Ha nincs külön a szerződésben akkor még kifestened sem kell.

Ami sérülést ti okoztatok -darts- azt kell helyrehoznid, mást nem.

Anyáméknak a szerződésében volt, hogy tisztán, kifestve költöztek be, úgy is kell átadniuk. A tesóm visszament kiköltözés utáni nap és lefestették a falakat, elég is volt.

Rokonom véletlen tüzet okozott a teraszon, bekormozta a lakást, neki erre ráment a kauciója, mert a tulaj nem akarta, hogy a család fesse ki.

A napi használat az benne van a bérleti díjban.

febr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen tudom hogy túl izgulom de én ilyen vagyok. Azért köszönöm tényleg és ha még valaki írna rá valamit tapasztalatból akkor hajrá. Tényleg sokat tud ez segíteni.
febr. 29. 17:20
 6/7 anonim ***** válasza:

A 4es jól írja

Az elezo albimban a parketta serult rengeteg helyen. Mimdent korbeszonyegeztem de pocsek minoseg volt, ahol kilogott serult. Ez a hasznalat resze. Nem kellett semmit fizetni

febr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A törvény szerint olyan állapotban kell visszaadni ahogy a tulaj atadta.

Amúgy a használatból eredendő hibák normálisak, azt a kaucióbol nem lenne szabad levonni.

És amugyis is, ha luxus ház lenne is 6 èv után illendő lenne festeni.

febr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!