Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az mennyire általános dolog,...

Az mennyire általános dolog, hogy 1 éve bérlek egy lakást és kutyafuttában a díjbeszedésnél a tulaj kinyögte, hogy emel?! Ezzel jövőre az emelt összegnek hála 14 havi lett… Nem szokás manapság leülni és közölni, ki és mit gondol/esetleg vállalható…?

Figyelt kérdés

2021. dec. 11. 05:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonostól függ, ki hogy közli az emelést. Van, aki kutyafuttában odaveti. Én hónapokkal előtte szeretem közölni a bérlőimmel, mikortól és mennyit emelek (nem szoktam évente emelni. Az egyik bérlőmnek 3 év után emeltem, és ez az ár maradna neki még minimum 2 évig, ha marad addig) De nálam az írásbeli szerződésben is szerepel, hogy mikoronként és myen mértékben emelhetek.
2021. dec. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

"Az mennyire általános dolog, hogy 1 éve bérlek egy lakást és kutyafuttában a díjbeszedésnél a tulaj kinyögte, hogy emel?!"

Tök általános.


"Ezzel jövőre az emelt összegnek hála 14 havi lett…"

Nézz körbe, mennyiért lehet a környéken bérelni.

Nem muszáj elfogadnod és maradnod!

Én újabban úgy adok ki, hogy a mindenkori garantált bérminimum valamennyi %-a havi díj. Érték követő. A bérlővel sem kell minden évben ez ügyben konzultálnom.



"Nem szokás manapság leülni és közölni, ki és mit gondol/esetleg vállalható…"

Ez régen sem volt szokás. Azt szeretnéd, hogy a tulajdonos vasárnaponként felmenjen és veled bratyizzon?


Nem tudom más mit érzékel(t) az idén beruházásnál.

De az árak folyamatosan emelkednek. Ráadásul jövő évre is csupa jót mondanak az elemzők:-(

Az én vásárlásaim alakulása Pl:

2020 évben/2021 évben

MCu 1,5 kábel 3900.-/6700.-100m

betonvas 160.-/290.- kg

fenyő 10x10 4m gerenda február 8.000.- június 12.000.-

zsákos vakolási munka 60m2 2cm vastagságban munkadíj 240.000.-


Aki lepontoz, kérem indokolja meg mivel NEM ért egyet! Milyen ellenkező tapasztalata van...

2021. dec. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
2es: én lepontoztalak. Azzal nem értek egyet, hogy szted nem kell közölni, ki mit akar. Sztem pedig kell. Ez houzátartozil a tárgyalás normális menetéhez. És a szerződésbe is érdemes beleírni. 1es vagyok
2021. dec. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Illendő nem a szerződés lejárta előtt pár nappal egyeztetni a bérlővel, hogy kíván-e hosszabbítani, hanem előtte 1 vagy 2 hónappal. Főleg, ha tudod, hogy a feltételeken is változtatnál(pl a bérleti díjon).

Ha nem fogadja el, akkor legyen ideje új albérletet keresni. Ha meg elfogadja, akkor a kiadásait tudja ezek szerint tervezni.

De ezen túl, nem, nem kell tárgyalgatni a bérlővel, hogy ő mennyit szeretne fizetni. Az egyéni szociális probléma, hogy ő hogyan áll anyagilag, az albérlet kiadás pedig nem szociális tevékenység, hanem üzleti.

2021. dec. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A tapasztalataim szerint a kulcshozjutás 2 havi kaució és tárgyhó előre, ami 100 ezres nagyságrend. Alkalmanként ez módosul annyiban, hogy újfent rezsielőleget is szoktak kérni. A szektorok fekete, szürke és nagyon ritka esetben közjegyzős (fehér). Esetemben visszatetsző, hogy rendezett vagyok… Télvíz idejében… Minimum elvárásom, hogy ha milliós nagyságrendet kifizetek (évente), akkor előre tájékoztatnak, hogy vállalható e számomra (ez olyan elvi kérdés). A szolgáltatás sem igazán megy mert hónapok óta várok kádra, amit rendeltetésszerűen használtam, de akril és a beköltözésem idején már taknyot volt. Persze nincs alkalom se mester.
2021. dec. 11. 08:58
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#5

Kénytelen vagyok idézni a 2-est, mert magam is ezt írtam volna:


"Nézz körbe, mennyiért lehet a környéken bérelni.

Nem muszáj elfogadnod és maradnod!"


Természetesen a szerződésetekben benne kell lennie az emelés mértéke (infláció) és a gyakorisága (évente?)

Ha ez nem szerepel benne, vagy abszurd módon nincs szerződésed, akkor azt csinál amit akar, te meg vagy elfogadod, vagy nem.

Viszont ha a szerződésetek ezt a kérdést is szabályozta és ő aszerint járt el, akkor nem reklamálhatsz.

Ha nem aszerint járt el, akkor felmondhatsz és a felmondási idő alatt a régi bérleti díjat fizeted. Amennyiben a kauciódból levonja a differenciát, eldöntöd, hogy érdemes e bírósághoz fordulnod (megnyernéd!) vagy nem.

2021. dec. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Annyit kérnék a többiektől, akik írnak, hogy jelőljék magukat, szolgáltatók vagy szolgáltatást igénybe vevők...
2021. dec. 11. 09:59
 8/13 anonim ***** válasza:

#7

6-os vagyok és bérbeadó voltam tavaszig. Már nem foglalkozom ezzel.

2021. dec. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 xswerdy ***** válasza:
100%

bérbeadó vagyok. Amit a fekete-fehér-szürke dologról írtál, azzal nagyon nem értek egyet. Szerintem a többség fizet adót a bérbeadás után, de ennek semmi köze ahhoz, hogy közjegyzőnél kötik-e a szerződést. A törvény csak az írásbeliséget írja elő, már a két tanú is csak a bizonyító erőt növeli, az érvényességen nem változtat.


Ami a bérleti díj emelést illeti, én a szerződésbe beleírom, hogy mikor jöhet szóba emelés, és amikor közeledik az idő, akkor időben egyeztetünk. Amúgy abszolút nem járok a bérlők nyakára, a bérleti díjat is utalással fizetik, van, hogy fél évig se megyek. Olyan is volt már, hogy a bérlők kerestek jó két hónappal előbb, hogy nem szeretném-e a bérleti díjat csökkenteni. Emelni amúgy nem készültem, de a csökkentésbe azért nem mentem bele, és utána drágábban adtam ki a lakást.

2021. dec. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Gondolom a pandémia miatti helyzet hozta a könnyítés igényét fel.
2021. dec. 11. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!