Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Normális dolog 2-3 havi...

Normális dolog 2-3 havi kauciókat elkérni?

Figyelt kérdés

És ezen felül közjegyzői díjat is kifizettetni? Hol élünk komolyan? Egy egy szobás lakásba való beköltözés alaphangon 500 ezer Ft?


Megáll az ész.



2023. nov. 16. 13:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
99%
A kauciót jogos elkérni. Ez az esetleges rongálás megtérítésére van. A közjegyzői díj fizetése megegyezés kérdése. Én a bérlő helyében nem fizetném. A bérbeadó érdeke, hogy legyen közjegyzői, akkor tehát fizesse is ő!
2023. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%
Igen sajnos, mostanában már ez a tendencia. Megtehetik, és meg is teszik, mert van elég albérlő jelölt, akiknek a többsége nem riad meg 500 ezres kauciótól.
2023. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
És mit csinál az, akinek nincs ennyi? Utcára kerül?
2023. nov. 16. 14:06
 4/35 anonim ***** válasza:
88%
Igen, normális.Külföldön még munkáltatói igazolást is kérnek.Próbáld látni a másik oldalt is.Kiad valaki , egy jó állapotú lakást és , mondjuk a bérlő leamortizálja....te szívesen fizetnéd ki-mint bérbeadó - a felújjítási költséget?Amúgy a kauciót ha elmész és minden rendben van, visszakapod.
2023. nov. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
82%

Vagy szülők, ismerosok, vagy hajlektalan szálló.

Ha lenne lakásod te se jótékonykodbál hanem a jol fizető bérlőt keresnéd.

Arrol se feletkezzunk meg hogy amig van eleg idiota akik röhögve teszik tönkre a lakast amit berelnek, csoda hogy "csak" 3 havit kérnek.

2023. nov. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
85%

Most gondolj bele kérdező.

Egy normális lakás

35-40 milliótól kezdődik

Óriási rizikó ma, Magyarországon kiadni egy normális lakást,rengeteg a tróger alak.


Voltam egy kollégamnál, albérletben lakik,egy nagy 200-250 literes fekete szemetezsákban gyűjtötte a szemetet,a szoba közepén,ott bűzölgött.


Ez a legalja, nem hogy vett volna 3-4000 forintért egy műanyag szemetezsvödröt.

Nem, inkább egy nagy zsákban hagyta bűzölögni a szoba közepén a szemetet.


Na,ha az én albérlőm lett volna,ha tőlem bérelte volna a lakást,úgy vágtam volna ki,mint a macskát,sz@rni.


És rengeteg ilyen legalja,tróger alak van.

És elsőre nem is biztos,hogy észre fogod venni rajtuk.

Úgyhogy teljes jogos,hogy a tulaj be akarja biztosítani magát.

2023. nov. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
93%

10 eve eltem utoljara albiban, de ez mar akkoris igy volt. 2 havi volt az atlag.


Gyujtogettem, amig otthon laktam es igy tudtam elkoltozni.

2023. nov. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
82%
Normális. Aki nem tudja kifizetni, az nem lakik ott. Lajkon ott, amit ki tud fizetni, mint mindenki más a világon.
2023. nov. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
88%

Itt a hozzám legközelebbi nagyvárosban, a legolcsóbb jó állapotú panel 50-50 m2-es 30-35 millió és 150-170000 a bérleti díja.


Ha te lennél a tulajdonos, te kiadnád a jó állapotú lakásodat egy ismeretlenek 0 ft kaucióval, feketén írt szerződéssel?

Oda visz néhány gyereket, kutyát, macskát, nem fizeti az albérleti díjat, nem fizeti a rezsit, mit fogsz csinálni? Még legális szerződéssel is macera kitenni télen egy gyerekes családot, nem még feketén írt szerződéssel.

2023. nov. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
88%

Abszolút egyetértek az előttem szólókkal.

Elég egy igénytelen alak,aki le éli a 35-40 milliós lakásodat.

Én alberlő után,vertem már le a csempét a Wc-ben.


Le kellett a csempét vernem a falról,mert sok évnyi rászáradt h#gyfoltok voltak rajta,mintha szándékosan éveken keresztül az albérlő a falat h#gyozta volna le.

2023. nov. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!