Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha mobilházat veszek kiadhatom...

Ha mobilházat veszek kiadhatom hivatalosan albérlőnek?

Figyelt kérdés
Mivel hivatalosan a mobilházak Magyarországon nem számítanak ingatlannak. Egy teljesen felújított, felszerelt 4 évszakos mobilház kiadható mint egy sima panel vagy kertes ház?

márc. 7. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

És hova teszed a mobilházat?

Belterületen elég hamar kiszúrják a közteresek, be fognak csöngetni, hogy ez miez itten kérem. HÉSZ nem engedi, ez szinte biztos.

Ha nem hiszed, próbáld ki!

Ismerősöm belefutott ebbe a cumiba, nem a levegőbe beszélek.

márc. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

1-es nekem meg van olyan ismerősöm, aki a kertjét telerakta ilyen mobilházakkal és kiadja a közeli gyárakban dolgozóknak - és piszok jól keres rajta.


Az első lépés nyilván a mobilház megvétele és elhelyezése, ami előtt érdemes tájékozódni, hová és mit szabad ill. mit nem. Az eleve balfácán, aki megveszi, lerakja és utána se jár, hogy szabályos-e, amit csinált. Na, ő tényleg izgulhat, hogy nem csönget-e be hozzá a hatóság.

márc. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, visszatérve a nyitókérdésre: ha szabályosan helyezted el a mobilházat, természetesen kiadhatod bérlőnek.
márc. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Amíg a hatóságnak nem jut tudomására addig igen.Utána már meg mázsálnak rendesen.
márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy lakott területen belüli saját telekre, nyilván nem engedélyek nélkül. Ezért kérdem, hogy tudjam merre érdemes elindulni.
márc. 7. 12:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Helyi önkormányzati rendeleteket át kell előtte tanulmányozni.

Van ahol semmit nem szabályoznak, van ahol lakókocsit is csak akkor, ha van érvényes műszakija... helyfüggő. Valószínűleg minden szigor vagy engedékenység az ott élő lakosok kérésére-jóváhagyásával születik.

A szomszédokat vedd figyelembe, lehet belőle konfliktus amikor a brigád a helyi lányok után fütyörészve megérkezik, beindul a zene, ivászat, páleszes üvegek az árokban...

Ezeket csak a kockázatok miatt írtam le, mert mielőtt nagyobb összegeket befektetsz, ebből a szempontból is érdemes körbejárni a témát.

A kiadás esetén a helyi építményadó alól (szintén önkormányzati, helyfüggő) valószínűleg már nem mentesülsz, ezért az üzleti tervben kalkuláld bele a tulajdonost terhelő fenntartási költségek, felújítási költségalap, biztosítás stb. tételek között.

márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
márc. 12. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!