Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 1-2 hónapon belül albérletbe...

1-2 hónapon belül albérletbe fogok költözni egyedül. Mire számítsak Illetve hogy érdemes ebbe belevágni?

Figyelt kérdés

Megelégeltem az otthoni helyzetet és eldöntöttem, hogy beköltözöm a városba egy albérletbe. Milyen feltételekkel érdemes nekifogni egy ilyen döntésnek? Aki egyedül tart fent albérletet. Mik a tapasztalataitok?


24/F



márc. 28. 08:59
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
72%
A legfontosabb az, hogy messzire költözz, és lehetőleg jó helyre.
márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Kissé elbizonytalanítottatok. :D
márc. 28. 14:52
 13/32 anonim ***** válasza:
71%

Kaja 80

Albi 120

40 (es ez olcso)

Rezsi, internet, telefon 30

270 netto elment.


Nem vettél tisztitoszert, ruhakat ha szakad, szemeteszsakot, foliat, edenyeket, gyogyszereket, nem utaztal, nem koltottel kozlekedesre se. Es 300bol nem is fogsz tudni

márc. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
69%

Ez egy új háztartás kialakítása, akárha sajátba költöznél.

Ehhez kell legyen megtakarított pénzed (1-2 millió Ft) és egy biztos havi bevételed, aminek max. a harmada a lakhatási költségek.

Azután kell tudni egy lakást használni, érteni (fűtés, melegvíz, redőny, óraleolvasások, nagytakarítás, javításokat kiknek kell jelezned, hogy kell velük bánni, stb.)

márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
14%
2: Ha 95 000 alatt megvan a bérleti díj és a rezsi és a lakásban az előfizetések.
márc. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ezt a költözést elhalasztom inkább.
márc. 28. 15:41
 17/32 anonim ***** válasza:
85%
Szurkolok.:)
márc. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
28%

Azt mondjuk sokallom, mért adsz haza 200 000 Ft-ot.

Otthoni étkezés ha nagy darab is vagy, 80-90 000 Ft-nál nem több, rezsi rád eső része 50 000-nél nem több...

Esetleg nagy házat vagy kutyákat, állatokat, autót tartotok fenn?

márc. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Van egy kövér lakáshitel is mellé. Albérletben se tudnék előre lépni és így sem. Akkor egyenlőre nem marad más csak tűrni.
márc. 28. 16:00
 20/32 anonim ***** válasza:
36%
Nincs valami megtakarításod? Az a baj, hogy albérletből nem jutsz tovább. Saját ingatlanban gondolkodnék a helyedben, ha nem is most, de ennek egy hosszabb távú tervnek kell lennie. Kényszermegoldásként laktam én is néhány évet albérletben két helyen is, de nagyon megutáltam. Csak 30-on felül sikerült saját ingatlant összehoznom, talán neked sikerülhet előbb is.
márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!