Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Pince kiadását tervezem,...

Pince kiadását tervezem, szükséges ehhez bármilyen különleges engedély?

Figyelt kérdés

Saját tulajdonú pincerészt szeretnék kiadni, van erre bármilyen jogi korlátozás?

Kifejezetten tárolási célra alkalmas, ezért érdekelne, hogy pl ilyen esetben valamilyen hatóságtól ( pl katasztrófa védelem ) kell külön engedélyt kérni? Vagy kb ugyan az, mint egy lakáskiadás, szerződés, és kész?



ápr. 2. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen célra adnád ki és ez saját házban vagy társasházban van?

Ha saját pincéd és csak tárolónak adnád ki akkor szerintem nem kell semmiféle engedély. Ha társasházban adnád ki akkor ott a társasház saját szabályzata az irányadó, jobbára nem lehetséges a helység bérbeadása, mivel közösen fizetitek lakók a világítást, egyebet. de persze a garázst is bérbe lehet adni, tehát erre is lehet példa, viszont nyilván kell hozzá a társasház beleegyezése, hogy valaki idegen járhasson oda be.

Tárolót más célra kiadni szintén nem igazán lehet simán, pl. nem adhatod ki egy vállalkozónak, hogy ott mondjuk műköröm szalont csináljon. Előbb kell hozzá átalakítás, hogy megfeleljen az előírásoknak.

ápr. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Saját tulajdonú pincét szeretnék kiadni. Ez egy családi ház, ami társasházzá van nyilvánítva, de igazából csak a mi tulajdonunkban van, ezzel a részével tehát valószínű nem lesz gond.

A cél pedig: van egy hatalmas pince, amit én jelenleg egyáltalán nem használok, így arra gondoltam, magánszemély részére kiadnám, akinek szüksége lenne pár négyzetméter helyre hogy tárolja a lomjait...

ápr. 4. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 Ennek szerintem semmi akadálya, de érdemes a biztosításodat úgy bővíteni, hogy ha esetleg kár keletkezne az itt elhelyezett dolgokban - feljön a víz és eláztatja, stb., akkor legyen rá fedezet és ne neked kelljen fizetned zsebből.

Ahogy jó ha odafigyelsz, hogy mit tesz be a tárolóba, mert ha illegális akkor nem számít, hogy nem tudtál róla, ahogy ha tűzveszélyes és tüzet okoz, akkor is a te károd lesz.

ápr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ
ápr. 7. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!