Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Felszívódott az albérlőm, mit...

Felszívódott az albérlőm, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Beköltözött a cuccaival aztán elérhetetlenné vált. Kifizette az első hónapot, és akkor belementem, hogy a kauciót később tegye le, amikor az előző helyéről visszakapja a pénzt (eh, tudom..).

A lakásban azóta nem járt, telefonon elérhetetlen három hete. Az adatai elvileg megvannak, de elérni nem tudom. Facebookon nem találtam.

Kulcscsere, tegyem félre a cuccait és hirdessem meg a lakást amint lejár a "fedezete"? (pár nap múlva). Nem kevés cuccról van egyébként szó. Meg jogilag vitatható lépés..

Jelentsem a rendőrségen?


ápr. 8. 09:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Jelentsd szerintem, lehet, hogy történt vele valami, csak téged nem értesítettek.
ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Én is jelenteném a rendőrségen. (Egy csomó cuccát miért hagyná ott valaki?)

Lehet, hogy naiv kérdés, de írattál alá vele közjegyzői kiköltözési nyilatkozatot? Mert akkor a közjegyzővel is vedd fel a kapcsolatot, és sokkal könnyebb lesz a cuccait jogszerűen, gyorsan kitenni.

ápr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Írtunk valami papírt, de még tanuk se kerültek rá, el se vitte a saját példányát, úgy tűnt, hogy megvan a bizalom stb. Egyébként ez olyan lakás, hogy hiába van kiadva megállapodásunk szerint időszakosan nekem is bejárásom van az egyik szobájába, ebből tudom, hogy nem volt ott.
ápr. 8. 11:45
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha döntésre jutsz, ne mulaszd el formálisan felszólítani a bérlőt illetve felmondani a szerződést írásban: tértivevényes levélben és emailben is.
ápr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan, lehet az intenzív osztályon fekszik pl kapott egy agyvérzést, és "saláta" marad szegény egész életére (és ugye mint tudjuk ilyen nem csak idősekkel történik). Azt, hogy lehetne/kell a szitut ilyenkor jogilag megoldnai nem tudom. nem tudod senki elérhetőségét aki tudhat róla valamit? (Az én "főbérlőm" tudja pl a szüleim telefonszámát, pedig bőven dolgozó ember vagyok már).
ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla semmi használhatót.. pár nap múlva megyek a lakásba, lehet kutakodok kicsit, nem-e találok valami kontakt infót.. persze ez se szabályos. Elvileg amúgy még él az előző albérlete is, de már hetek óta idehozta a tv-jét a ruháit, meg még kaja is került a hűtőbe, ami már kuka... Ja meg egy törött, kikapcsolt telefon az asztalon.. felteszem abban van az aktuális szimje..
ápr. 8. 14:16
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem megszokott, hogy bérbeadóként csak úgy bejárkálsz... Ha csak szobát adtál ki, és megállapodtatok erről, az más, egyébként birtokháborításnak számít.
ápr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag szobá(ka)t adtam ki, úgy, hogy egy szoba maradt nekem is használatra. A szoba ajtaját se csukta be és amúgy nem is mennék be..Viszont fogalmam sincs, hogy meddig várjak, hogy majd egyszer jelentkezik.. főleg így hogy kaució sincs.
ápr. 8. 15:02
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

Én értem, hogy aggódsz, de komolyan még az a hónap sem járt le, amit kifizetett, te meg már bejárkálsz turkálni a cuccai közé? Azért tőled sem bérelnék lakást.


Mi van a szerződésben, meddig kéne fizetnie a következő hónapot? Ha az a dátum elmúlt, akkor elkezdheted elindítani az ügyet, addig meg valahogy bírj már magaddal.

ápr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"de még tanuk se kerültek rá, el se vitte a saját példányát"


Tehát semmivel sem tudja bizonyítani, hogy albérletbe van nálad. Gondolom van levelezési címe, csak írtál valamit a cetlire...

Szólítsd fel a cuccai elvitelére, x napot adva neki.

(amúgy lehet külföldön dolgozik, és kellet neki valami kacat tároló)

ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!