Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Felszívódott az albérlőm, mit...

Felszívódott az albérlőm, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Beköltözött a cuccaival aztán elérhetetlenné vált. Kifizette az első hónapot, és akkor belementem, hogy a kauciót később tegye le, amikor az előző helyéről visszakapja a pénzt (eh, tudom..).

A lakásban azóta nem járt, telefonon elérhetetlen három hete. Az adatai elvileg megvannak, de elérni nem tudom. Facebookon nem találtam.

Kulcscsere, tegyem félre a cuccait és hirdessem meg a lakást amint lejár a "fedezete"? (pár nap múlva). Nem kevés cuccról van egyébként szó. Meg jogilag vitatható lépés..

Jelentsem a rendőrségen?


ápr. 8. 09:01
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Van meg kb harom napja, es azert eleg gyanus h harom hete elerhetetlen. Még nem turkaltam a cuccai kozott, csak beneztem a nyitott szobajaba.

lehet h baj erte

lehet h ki akar hasznalni vhogy

lehet h tulaggodom..

volt mar problemas berom itt sajnos..

ápr. 8. 16:24
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben jeleznem a rendőrségen ah eltűnését.
ápr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Megvárnám azt a napot, amikor esedékes a következő havi bérleti díj, és másnap mennek a rendőrségre. Addig nem nyúlnék a cuccaihoz.
ápr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod a címét, először küldj tértivevényes felszólító levelet. Ahogy többen írták, lehet, hogy önhibáján kívül elérhetetlen, ezért maradj korrekt és udvarias (de határozott).
ápr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ha az állandó lakcímét fel tudod keresni, érdeklődj ott, és hagyj neki üzenetet.
ápr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Találtam az előszoba asztalon egy papírt, amin rajta volt egy másik telefonszáma (jó tudom, már azt se kellett volna megnéznem). mit ad isten, az is elérhetetlen. egyik száma se csöng ki..
ápr. 10. 11:42
 17/23 anonim ***** válasza:
De most mi a probléma? Rakd ki a cuccait és kész.
ápr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Bejelentett lakcíme megvan? Ha igen, ajánlom figyelmedbe a 14. vagy 15. választ.

Emellett küldhetsz neki emailt, visszaigazolást kérve az olvasásról.

Gondolom, ma kéne kifizetnie a tárgyhavi lakbért.

ápr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Holnapra esedékes. elvileg van állandó lakcímem tőle, vmi pesti cím, emelet házszám nehezen olvasható és biztosra tudom, hogy nem ott lakik, mert az előző albérlete egy aglomerációs községben van. Szóval oda hibába küldenék.

a cuccaihoz nincs jogom nyúlni, ettől függetlenül lehet, hogy körbenézek hátha találok valami családtag elérhetőséget..

ápr. 10. 13:15
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem volt hivatalos szerződés és közjegyző által hitelesített kilakoltatási nyilatkozat, akkor nehezebb dolgod lesz. Normál esetben ha ezek megvannak, akkor az első nem fizetés után felszólítod (jelen esetben pl küldj sms-t, hogy legyen nyoma, hiába van kikapcsolva a telója), és ha a póthatáridőn belül sem fizet, egyoldalúan felmondod a szerződést, és a végrehajtó kilakoltatja.


Ez viszont gyanúsabbnak tűnik, mert a cuccai ott vannak, hirtelen tűnt el... A helyedben rendőrségre mennék. Lehet, hogy letartóztatták és azért tűnt el, vagy eleve keresik eltűnt személyként. Ha nem keresték, legalább most majd fogják és értesítik a családját is. Nem javaslom, hogy te nyúlkálj a cuccai közt és keresgélj elérhetőséget, hivatalosan nem teheted meg, hiába tűnt el.

ápr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!