Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szőlőt permeteztem felszívódóv...

Mindentudó99 kérdése:

Szőlőt permeteztem felszívódóval. Rászáradt. Egy óra múlva jött az eső. Elég volt az idő a felszívódáshoz vagy kezdhetem előről az egészet?

Figyelt kérdés
2021. júl. 18. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a csomagoláson rajta van, mennyi idő kell a felszívódáshoz.
2021. júl. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Több óra behatási idővel szoktak számolni, bár nem tudom, hogy mi a vizsgálatok pontos menete.
2021. júl. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Általában 3 óra szokott lenni.
2021. júl. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor kezdetemelőről. Remek. Most már eg lenne az esőből felénk
2021. júl. 18. 08:49
 5/9 anonim ***** válasza:
3 vagyok. Azért valamennyi felszívódott! Én úgy csinálnám, hogy ha csak megelőzésre volt a permetezés, akkor kipipálnám. Az esőből meg küldj felénk!
2021. júl. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A különféle szerek felszívódása különböző idő, 1-3 óra közt szokták megadni. Fejből én se tudom, melyik mennyi, valamit biztos ért az 1 óra is, szerintem nem volt teljes értékű. Ha csak úgy csináltad, hogy biztos ami biztos, akkor mondjuk 1 hét múlva ismételd, ha viszont már látni a betegség jeleit, akkor most ismételd, egy kisebb dózissal.

Én kétséges időjárás esetén megnézem az OMSZ oldalán a radart, és ha bizonytalan a helyzet, inkább nem permetezek.

2021. júl. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Quadrist használtam. Megelőzésképp szoktam mindíg permetezni. Nem beteg a szőlő. Valamennyit hátha ért. Akkor majd ráér péntek fele megismételni.
2021. júl. 18. 16:18
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen most nem néztem radart. Egy darab felhő nem volt
2021. júl. 18. 16:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor ha van rezed, azzal permetezz. Úgyis ajánlják mellé fertőzésveszélyes időben a kontakt szert.
2021. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!