Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért csinálják ezt a tulajok?

Miért csinálják ezt a tulajok?

Figyelt kérdés
Meghirdeti jó áron az albérletet, ezáltal sok jelentkezőnek mutatja, felirja az adatokat azoknak, akik kibérelnék és még megmutatja minden jelentkezőne. Ha van konkrét albérlő, aki minden szempontból megfelel, miért mutatja még 1 hetekig... nem az a célja, hogy minél előbb kiadja...nem értem az ilyet
ápr. 13. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

"még megmutatja minden jelentkezőne"


Mert szeretné kiválogatni a legideálisabb bérlőt. Szívesebben adja ki a lakást pl. egy orvos házaspárnak akik nem dohányoznak, nincs gyerekük és kutyájuk.

ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Aki szimpatikus, annak épeszű ember egyből kiadja.

Akin gondolkodni (sem) kell, azokon gondolkodik.

ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi voltunk a negyedik, akik jeleztük, hogy kibérelnénk. Azért fura, hogy 4bol egy sem szimpatikus? Azt mondta még hétfőn megmutatja, akinek ígérte és utána jelentkezik. Nyilván annak, akit választ. Bar jelezte hogy mi nagyon szimpik vagyunk, mégis na...
ápr. 13. 22:17
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Akkor mi a kérdés? Megmutatja még pár embernek aztán kiválasztja amelyiket akarja. Ez üzlet.
ápr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Bérbeadó is vagyok. Sok szemre, igényességre, stílusra szimpatikus ember van, de ahogy a bérlő, úgy én is választok, mert ez egy kölcsönös bizalmon alapuló, de ÜZLET, nekem is jogom van választani, nemet mondani, megállapodni egy valamilyen szempontból jobb bérlővel.

Igényes, tiszta, szép, karbantartott, reális árú lakás esetében még az is elő szokott fordulni nálam, hogy x ár helyett többen x+ 1,2,… árat kínálnak… a saját pénzem ellensége sem vagyok és bizony a nagyobb kockázatot, a többtízmilliós tulajdonom használati jogát én adom az üzlethez…

ápr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez a tulaj nincs rászorulva plusz 30e ft-os bérleti díjra.
ápr. 14. 12:01
 7/11 A kérdező kommentje:
Gondolok itt arra hogy rálicitál valaki.
ápr. 14. 12:02
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

5. vagyok, a „tulaj“- rászorulva valóban nem vagyok, de ahogy te örülsz, ha a boltban valami értékesebbet megvehetsz 30 ezerrel olcsóbban, én is örülök, ha a bérleti díj ugyanazon lakásért 30 ezerrel több-az egy évben 360 ezer forint és különösebben tenni érte többet már nem kell. Egy átlag fővárosi B kategóriás jogosítvány kb 65%-a megvan belőle, a fiam jövőre tervezi- én lehajlok ezért a pénzért is, ha valakinek ez semmit érő, akkor legyen így. Nekem nem fáj a lesújtó vélemény :)

Nagyobb biztonsággal adom ki a lakásokat olyanoknak, akik nem fognak vergődni azért , ha a szerződésben rögzített, infláció alapú emelés történik.

Továbbra is tartom: ez üzleti kapcsolat, az a jó, ha a drága tulajdonaim ideiglenes használati jogát többért tudom kiadni.

Megy a gyerek külföldi egyetemi alapjába, jogsijába vagy ami épp aktuális.

Tudom, pusztuljak el :D

ápr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Deff ***** válasza:
38%

#8 Igazad van nem a te hibád ,a mindenkori kormányok hibája hogy ennyire vadnyugatiak már a körülmények az albérletpiacon és lakáspiacon.


Mondjuk az egy megint másik dolog hogy a munkáltatók is mindig vergődnek az infláció követő béremelés miatt :D. (Tudom mindenki legyen vállakozó/informatikus/mérnök)

Körkörösen baszunk lassan ki egymással.

ápr. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"nem az a célja, hogy minél előbb kiadja"


Normális embernek nem.


A lakáskiadás egy hosszútávú befektetés, hosszútávú szerződés a felek között. Ha veszel egy lakást megnézed mit veszel, autónál ugyanez, de még kisebb értékeknél is utánanéz az ember és lehet talál megfelelőbbet. Albérlőkkel is ugyanez van.


"Ez a tulaj nincs rászorulva plusz 30e ft-os bérleti díjra."


Szerintem ez nem rászorulás kérdése. Inkább csak egy pozitív jelzés, hogy az adott bérlőnek nem lesz gondja a fizetéssel, nem fog alkudozni minden hónapban.

ápr. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!