Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ilyen helyzetben mit csináljak?

Ilyen helyzetben mit csináljak?

Figyelt kérdés
Három napja bekoltoztunk egy panelba van egy kutyám aki ha elmegyünk ugat kb 10 percig aztán befejezi(megvartam lent míg elhallgat kb ennyi idő volt utánna hiába jarkaltam a lépcsőházban vagy az ajtó előtt egy hangja sem volt)A problémám az hogy egy idős nő folyamatosan magyaráz miatta nem nekem hanem másoknak én csak hallom hogy rólunk beszél elhiszem hogy idegesítő de kis idő az egész.
2023. okt. 5. 00:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Neveld meg a kutyádat és kezdj valamit a szeparációs szorongásával. A szomszédaidnak is joga van a nyugalomhoz a saját lakásában.
2023. okt. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én ezt megértem

De ne mondja nekem senki hogy fölöttünk egy emelettel be hallatszódik a lakásba mikor a mellettünk lévőbe a lakó elmondása szerint nem

2023. okt. 5. 00:52
 3/9 A kérdező kommentje:
És eddig nem csinálta csak az új hely miatt szorong de ha megszokja nem lesz ez.
2023. okt. 5. 01:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És mit teszel annak érdekében, hogy megszokja, ne szorongjon?
2023. okt. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Legalsó szinten lakom, az ötödiken egész nap vonyít valamelyik nyomorult szomszéd kutyája... Ennyit arról, hogy nem hallatszik át semmi a papírvékony falakon. Vannak itt jobban nevelt kutyák is, de azok hangja is lehallatszik, persze ritkábban.
2023. okt. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jártatok kutyaiskolába, van gazdijogsid?
2023. okt. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

…hát én is azt mondom, hogy próbálj aktívan kezdeni valamit a helyzettel, hogy ne mérgesedjen el.

Elsőnek például odamehetsz, odaköszönhetsz az idős nőnek és nem szégyen bizony ELNÉZÉST kérni, elvégre tényleg ZAVARÓ a kutyád.

Nem puffogni kell, meg nem a “nekem jár-jogos” hozzáállással vonulni, hanem biztosítani róla, hogy próbálsz tenni érte és kis türelmet kérsz.

Hidd el, sokkal szimpatikusabb az az ember, aki nem elsunnyogja az ilyen helyzetet, hanem proaktívan odamegy- akkor is, ha nem neked mondják.


Gondolom nem szeretnéd, hogy a tulajdonost hívogassák, hogy csináljon veletek valamit, mert lehet, hogy ő is megunja a hívásokat, panaszkodást és úgy dönt, hogy felmondja a bérleti szerződésedet, mert ehhez is joga van és a béke érdekében lehet, hogy ezt választja és keres egy “problémamentesebb” bérlőt…


A felelős állattartás ott kezdődne valahol, hogy a környezetünkben élő EMBEREK nyugalmát ne zavarja RENDSZERESEN az állat, aminek ez ugyancsak nem jó… kérj tanácsot kutyaiskolától, állatorvostól, ha szükségét érzed. Érdemes lenne…

2023. okt. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"De ne mondja nekem senki hogy fölöttünk egy emelettel be hallatszódik a lakásba mikor a mellettünk lévőbe a lakó elmondása szerint nem."


Miért ne mondhatná, ha tényleg behallatszik? Rosszul indítasz, ha udvarias és segítőkész hozzáállás helyett kétségbe vonod, amit a szomszédod állít. Ahogy más írta, neveld meg a kutyádat, és ne neked álljon feljebb, ha tőled jön a zaj.

2023. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted honnan tudja, hogy ugat a kutyád, ha nem hallatszik be a lakásába?
2023. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!