Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A barátnőm fia rendszeresen...

A barátnőm fia rendszeresen kölcsönkér tőlem.Úgy döntöttem már nem adok neki.Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Három éve vagyok együtt a párommal,akinek van egy felnőtt fia.A gyerek egy év után elkezdett kölcsönkéregetni,persze az anyja tudta nélkül.Mindíg megadta részletekben,nem volt gond.Eddig.Január elején kért 200 ezret,hogy majd részletekben visszaadja.Rá két hétre megint kért 200 ezret,hogy hú de nagy bajban van,de február 15.-én vissza is ad 200 ezret.Adtam neki.Februárban visszaadott 90 ezret,nagyon sajnálja,többet nem tud,majd márc.15. után. 13.-án írt ,hogy még nem tudja mennyit,de valamenyit egész biztos visszaad.Rá egy hétre írt,sajnos mégsem tud adni egy fillért se.Mondom rendben.Most a hétvégén megint jön,nem tudja mit tegyen ,adjak neki 100 ezret.Elküldtem.Fejős tehénnek néz vagy mi?

#bizalom #kölcsön #műgyerek
2022. ápr. 4. 17:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Mond meg hogy üljetek le hárman átbeszélni mi a baj. Én elképesztően dühös lennék ha nem tudnám a fiam bajban van és ráadásul a pasim pénzeli és nem szól.
2022. ápr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%

Annak igen. Eddig is butus voltál hogy adtál neki, de eztán nyugodtan mondjad meg, hogy felejtsen el. Ha továbbra is pénzeled, meg is érdemled, hogy megkopasszon.

Beszélj az anyjával, tudjon róla ő is, az ő dolga lenne rendberakni a gyereke életét.

2022. ápr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Annyit hozzáteszek,hogy online pókerezik a kiskancsó,biztos megint erre ment el a zseton.Régebben kölcsönt is kellett felvennie az anyjának,hogy vissza tudja fizetni a fia kaszinólátogatása eredményét,akkor még nem voltunk együtt. Utána ''megjavult'' a gyerek.
2022. ápr. 4. 17:44
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a függőségét pénzeled.
2022. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%
Azonnal kapcsold be az anyját a történetbe, hiszen ez már a függőségről szól, nem csak simán nem tud a pénzzel bánni. Arra mondjuk számíts, hogy téged is lecsesz majd a barátnőd, hiszen ha az első ilyennél szóltál volna neki, akkor lehet, hogy nem b@szott volna el többszázezer forintot.
2022. ápr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Aha,a végén még én leszek a hibás,hogy pókerezik a gyermek.
2022. ápr. 4. 20:46
 7/29 anonim ***** válasza:
94%

Én nagyon ki lennék bukva, ha titkos pénzügyed lenne az éppenfelnőtt gyerekemmel a hátam mögött. Első körben azért, mert közös kasszán vagyunk(gondolom), ha kölcsönadunk nagyobb összeget, mint 200ezer, akkor tudnunk kell róla. Második körben azért, mert a gyerekem pénzeled, és a pénzügyi nevelés közös meló! Harmadrészt azért, mert tudod, hogy szerencsejátékfüggő, és így is pénzeled. Remélem ha drogfüggő lenne, nem adnál neki..


Igen, te vagy a felnőtt, a beszámítható, nem a srác. Ez nem jófejség, ne adj neki, és bocsánatkérés mellett mondd el az anyjának, hogy ez van. Bár ő sem lehet a helyzet magaslatán, ha kölcsönt vett fel szerencsejátékhoz.. két balek komolyan, a gyereknek segítség kell, nem pénz.

2022. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
27 éves ,nem kisgyerek.Nem vagyunk közös kasszán.Mit lehet nevelni rajta ennyi idősen?Felnőtt ember felelősséggel tartozik a tetteiért.Az igaz,hogy már másodszor sem kellett volna adnom.
2022. ápr. 4. 23:22
 9/29 anonim ***** válasza:
77%

27 éves??


El kell vele beszélgetni, hogy ez szerencsejátékfüggés, nem fog több pénzt kapni, viszont befizetitek terápiára vagy biztos nekik is van valami elvonó.


Fontos, hogy rendezze a dolgot, különben ez és ez(verés és lealjasodás a pénzért) vár rá. Segítségre szorul, nyugodtan felhozhatod, hogy játékra kér pénzt, hónapokon át tartozik, nem tud elszakadni a játéktól és a családját is kisemmizi. Meg lehet mondani, hogy az anyját is hitelre veszi rá..


Amúgy nincs valami pszichés baja, ami eddig nem került felfedezésre? ADHD, autizmus? Vagy mitől ilyen az élete?

2022. ápr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Tudtommal nem elmebeteg,amúgy nagyon magabiztos,mindíg igyekszik a társaság középpontjában lenni. Szerintem gyenge jellem,nem tud parancsolni a játékszenvedélyének.
2022. ápr. 5. 18:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!