Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nagyon rossz panel lakásban élni?

Nagyon rossz panel lakásban élni?

Figyelt kérdés
Lakást keresek és néztem pár panelt de azt hallottam nagyon rossz panelben élni, igaz ez?

ápr. 29. 10:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Panellakásból van ezerféle, mindenféle elrendezéssel, mindenféle környezetben. Adott esetben még azonos lakáson belül is vannak eltérések.


Például laktam 4 emeletes lift nélküliben. Ott soha semmit nem hallottam, szemben pedig relatív csendes park volt. Lakótársam a túloldalon azt mondta megőrül, mert ott meg egy óvoda-iskola volt.


Másik panelban megőrültem a belső zajoktól, minden úgy hallatszott mintha nálam lenne. Plusz a felettem lakók folyton kiültek dohányozni, jött be a szag. Utáltam.

ápr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%

Kőbányán élek, itteni tapasztalataim 10 emeletessel:


Lift és szemétledobó: baromira behallatszik a zaja, folyamatosan hallom a lift búgását, ajtók csapódását, pedig nem záró szinten élek. Olyan mint amikor megy a mikró a szomszéd szobában és hallod, hogy búg.


Elrendezés: eleve valahogy szar a lakás elrendezése, hiába két oldalon van ablak, nem lehet egyszerűen kereszt huzatot csinálni. Áll a levegő.


Szomszédok: Itt konkrétan mindenki dohányzik. Eleve 2 lakásra jut egy közös kis folyosó amit még a közös képviselet is "erkélyként" emleget. A szomszédaim ide jártak dohányozni, mert hát a lakásban mégse... Csakhogy nekem oda nyílik a konyha ablakom, bejárati ajtóm, dőlt be a füst. Szerencsére kellő üvöltéssel orvosoltam a probléma ezen részét.


Eleve vannak itt Cigányok, rendszeresen füves cigit szívnak, szerintem valaki szólt érte, mert mostanában nem a lakásban teszik, hanem lemennek a ház elé és az autóban. Így is feljön a szag.


Eleve szagok. Kőbányán mindig büdös van. Sétálsz a panelek között és érzed az áporodott büdös panelszagot még az utcán is. A büdös kaják, cigaretta és szemétundorító elegye amitől a hányinger kerülget.


Sajnos az alattam lakó is rohadt büdös és átjön a szag. Ha nyitva az ablak akkor is, ha zárva akkor a csövek mellett. Hol büdös kaját főz, lehetőleg szemkönnyeztető hagymaszagút, hol dohányzik, hol olyan büdös, mint egy csöves.


Volt, hogy hazajöttem és konkrétan friss testszag máskor meg undorító fürdetlen csöves szag terjengett a lakásomban.


Sajnos szintén a cigók szokása, hogy hangos tuc-tuc zenét hallgatnak amitől remeg a ház.


Zajok: Eleve a repülők zaja hallatszik, a ház előtt meg pár percenként járnak a nem túl modern buszok. Mióta a régi szarokat kivonták egy fokkal jobb, de így is nyitott ablaknál 80-90 dB zajt mértem, zárt ablak mellett is megvan 50-60 dB. Öröm így élni, aludni.


Engem főleg a szagok és friss levegő hiánya zavarnak, amint tudok költözök innen máshova, akár kisebb lakásba.

ápr. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kiszamithatatlan. Ha jok a szomszedok akkor nyugis de kifoghatsz olyan szomszedokat is akik hangosak, csapkodjak az ajtot, meg a lepcsohazban is kiabalnak, lopnak a kozos tarolobol.

A parkolo olyan zsufolt lehet hogy nem tudsz leparkolni, foleg ha fiatalok lakjak akik 2 autot tartanak.

Tesomek uj epitesu tarsashazban laknak es folyamatos problema a parkolas mert van olyan szomszed akinek 3 autoja is van mert vallalkozo es kisbusz is van a 2 szemelyauto mellett.



Kertes hazban is lehetnek rossz szomszedaid . Szuleim szomszedai mindig hangoskodnak ami nyaron zavaro mert nyitva az ablak. Ezen lehet javitani ha lenne klimajuk es csukott ablaknal tudnanak aludni, ha szigetelve lenne az meg a hangszigetelesen is javitana.

ápr. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Egy rakás szar panelban élni! Főleg ha 2-3 puja lakik alattad vagy feletted akkor rip... Alvást elfelejtheted,kelhetsz a purgyékkal éjszaka ha felsír valamelyik.


Kötelezővé tenném az összes panel lakásban,hogy hang szigetelje mindenki. Azt is hallod,hogy normál hangerőn beszélgetnek. Nagyon szar az egész.


A sok ostoba meg képes ezekért a papírvékony panelokért 60-meg 70milliókat kifizetni. :D

máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ajtócsapkodást, ordibálást esetleg lehet hallani, de azt bármelyik társasházban, normál beszélgetés nem hallatszik át, ne írj hülyeségeket!
máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Akkor te valami elit panelban lakhatsz.
máj. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!