Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Merjünk így albérletbe költözni?

Merjünk így albérletbe költözni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, a párom 23. Ő dolgozik jelenleg, én pedig még tanulok másfél évet. 3 éve vagyunk együtt, szerintem és szerinte is komoly a kapcsolat. Ő bizonyos okok miatt szeretne elköltözni otthonról, de ezt egyedül nem igazán tudná megtenni. (Havonta 85-90.000Ft-ot kap kézhez) Arra jutottunk, hogy esetleg megtehetnénk azt, hogy ő keres egy munkát abban a városban ahol én tanulok (ami kb ugyanaennyit fizet, a mostani sem álommeló, tudja hogy nem találna kapásból olyat), és utána keresünk egy kis albérletet ugyanitt. Mekem jár 40.000 Ft (árvaellátás), plusz 15-18.000 Ft - mert szakmát tanulok és a gyakorlati hely fizet, így 50.000 Ft-tal több lenne. Még csak kettőnk közt van a téma, így egyelőre itt szeretnék válaszokat kapni.


A kérdésem tehát az, hogy észszerű lehetőség-e ez? Nagyon érdekelne albérletben élők véleménye!



2012. máj. 30. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Kevés erre a pénzetek.


90+50=140

A bérlemény rezsivel meg 70-100/ hó...


Cinkes.

2012. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

140 ezer forint lenne havonta (ha ott is annyit keresne a párod)


Lehet,hogy egy külön kis lakás albérlete,és a havi megélhetés mellett épphogy kijönnétek a 140 ezerből.

De ak

ár bérelhettek szobát is.Az olcsóbb.

Mondjuk minden rosszban van valami jó is.Így legalább belesüllyedtek a mindennapi robotos életbe,amikor rájöttök, hogy sokszor nincs pénz még szórakozásra sem.Mivel lakva ismeri meg az ember a másikat,így lesz bőven élet tapasztalatotok egymás iránt. Ha a nehézségek ellenére is együtt tudtok boldogulni,akkor már megérte az albérleti élet..

2012. máj. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom felétek mennyi egy albérlet,mi sem élünk sokkal több pénzből és már van egy 10hós lányunk is.

Mi most egy 2szobás,58nm-es,1.emeleti,konvektoros lakásban lakunk.

Havonta 35eFt+rezsit fizetünk+telefon,hitel,ez összesen kb.85-95eFt,télen kb.20eFt-tal több.És akkor még nem vettünk ennivalót,háztartásba semmit és nekünk még ott a baba is.

A lényeg:kevesebből is élnek családok,de nagyon sok lemondással jár,ha ti képesek vagytok erre,tudtok "spórolni",akkor próbáljátok meg.

2012. máj. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha nem hajt a tatár, akkor felesleges kidobálni a pénzt az ablakon albira. inkább tegyétek félre azt a pénzt, ami albira menne el, és nézzétek meg, h emellett tudtok-e valami életképes színvonalat biztosítani magatoknak, vagy kb éheztek.

ha utóbbi, akkor maradjatok otthon ameddig neked nem lesz normális állásod, és csak azután költözzetek össze.

ha mindkettőtöknek megvan a havi 90 minimum, akkor érdemesebb elgondolkodni. addig meg inkább ne nyomorogjatok, mert az hamar megöli a szerelmet.


másfél évet ki lehet bírni valahogy, még ha a párod nem is érzi olyan jól magát otthon. addig esetleg ő is tanulhatna valami szakmát, amivel van esély egy jobb melóra, fizura.

2012. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szerényen de ki lehet jönni,mi is ketten élünk albiban 150e ből.Az albi rezsivel együtt kb 80e(télen),a párom bérlete 10e(Budapest),a maradék 60-at meg be lehet osztani kajára.Igaz extrákra nem tellik,de ha majd én is fogok melózni(januárban fogok államvizsgázni) akkor jobb lesz.:-)Bár rögtön egy nagyobba akarunk menni,mert 28nm-en néha elég necces ketten,bármekkora is a szerelem:-)
2012. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem értek hozzá, de járjál utána mielőtt léptek, hogyha élettársad lesz akkor is meg-e fogod kapni az árvaellátási pénzt!? Nehogy pofára essél. Ez csak egy jó tanács. Amúgy mint az egyik hozászoló írta már hogy sok lemondással jár! De ha nem vagytok nagy igényűek és eléggé stabil a kapcsolatotok akkor mindent bele! Sok sikert!
2012. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!