Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most érettségizek majd,...

Most érettségizek majd, azután szeretnénk a párommal Pestre költözni albérletbe. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Szükségünk lenne egy újabb autóra is. Sajnos elég rossz anyagi helyzetben vagyunk. Nem tudom hogy mit tegyünk, vegyünk e fel hitelt vagy van valami megoldás? Akinek ismerős ez a helyzet léccii írjon!
2012. jan. 22. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tessék leszállni a földre! Hitelt erre ne vegyetek fel, az butaság lenne. Gyűjtsetek pénzt és keressetek pesten munkát. Ha minimum 300 ezer kezdőtőkétek van, és mindkettőtöknek munkája minimum 150 ezer jövedelemmel, akkor már egy kis olcsó lakást talán ki tudtok venni és ha spóroltok, meg tudtok élni.

A kocsi felejtős. Nincs értelme megvenni, mert Pesten kocsival közlekedni képtelenség. Csak hoyg érzékeltessem: nekem bkv-val 15 perc az egyetem, kocsival napközben 25-35, mert dugó van. Innentől nincs értelme kocsit venni és fenntartani. Városon belül úgyis bkv-ztok, a kocsiban meg közben áll a pénz és elveszti az értékét. Ha nyaralni mentek vagy ilyesmi, 10-20 ezerért béreltek egy kocsit és kész.


Tehát a költözés lépései:

1. legyen 300 ezer kezdőtőkétek (ezt elviszi a kaució és az első havi megélhetés)

2. legyen mindkettőtöknek munkátok (sokkal olcsóbb felutazgatni interjúra, mint fenntartani a lakást)

3. lehet költözni


A lakbér rezsivel kb. 80-100 ezer lesz havonta, plusz 20 ezer kettőtöknek a bérlet. A fizetéseknél így kalkuláljatok.

2012. jan. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont ilyen helyzetben vagyunk mi is! A hitel az egyetlen megoldas, de mi nem fogunk felvenni. Autonk mar van, viszont lakas nincs, ezert alberletbe megyunk. A bevetelunk havi 180-200 e korul van, az alberlet rezsivel egyutt kb. 80-90 e forint havonta igy remelhetoleg ki fogunk jonni a penzbol.
2012. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kajara havi szinten 40-45 e forinttal szamolj. Ezen kivul meg lehetnek varatlan kiadasok amire mi havi 20 e forinttal szamolunk havonta. Ahogy az elso valaszolo is irta a kezdotoke fontos, mi eddig 800 e ftot gyujtottunk ossze.
2012. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Pesten elég felesleges még nektek kocsi, jó a régi is, amilyen utak vannak. Szinte mindenhova el lehet jutni tömegközlekedéssel, nagybevásárlást meg felosszátok több kisebbre.
2012. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Erettsegivel kb. biztosra veheted, hogy sehova nem fognak felvenni...
2012. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is előbb gondolkodj reálisan.

A párodról ugyan nem írtál semmit, de a te oldaladról max éhen halni lehet.

Érettségivel ugye nem sokra jutsz, főleg a fővárosban, ahol elég túltelített a piac.

Egy kicsi lakás bérleti díja 50+rezsi körül van. Egy autó törlesztője is több tízezer. De igazából kell nektek kocsi? Pesten igazából marhára nem takarékos, leginkább a dugóban állsz. Legtöbbször a BKV-val is haladósabb az élet, két bérlet még mindig olcsóbb a törlesztőnél és ahhoz jön ég ugye a fenntartás költsége is.

Aki rossz helyzetben van, annak általában még az eddigiek is gondot okoznak, hitel nélkül is. Te tudod, mivel gazdálkodhattok, de én hitelt nem vennék fel, már ha egyáltalán kapnátok, mert gondolom nem valami uzsorásnál szeretnétek kezdeni?

Szerintem előbb jussatok el addig, hogy ott vagytok, van munkátok, lakás, aztán ha fél év után úgy álltok, hogy van minimum 2-300ezer félretéve és vígan megéltek, akkor vegyetek új kocsit, stb.

2012. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A kocsi azért kellene hogy hétvégén haza tudjunk jönni a szülőkhöz...(240km)

Én pedig nem vagyok hülye h érettségivel munkát keressek. Az Eltén tanulok...

2012. jan. 23. 14:58
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit santit ez a tortenet... Most erettsegizel de kozben mar az Elten tanulsz, ha mar hazudozol akkor az elozmenyeket ne felejtsd el, mert ez igy bukta.
2012. jan. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hazamenni ott a vonat.
2012. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hazamenős kocsinak bőven jó a mostani.
2012. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!