Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mire kell figyelni albérletbe...

Mire kell figyelni albérletbe költözéskor?

Figyelt kérdés

BP-re kell költöznöm munka miatt, albérletbe. Nem ismerek senkit, nincs rokonom ezért egy kis albérletbe szeretnék menni. idáig otthon éltem ezért tudnátok abban segíteni mire kell figyelni mikor aláírók akármit is? mert pl. volt egy olyan főbérlő aki azt mondta heti1x itt aludni (abban a lakásban amiért én fizetek..lány vagyok) meg az is fura volt, hogy van aki megtiltotta hogy lecseréljem a zárat. (dolgozok hétköznap ezért nem örülnék, ha míg dolgozok a cuccaim között kutatni..)

szóval elég sok furcsaságot tapasztaltam.

kivel jobb szerződni? tulajdonossal vagy főbérlővel? ha szerződők az egyértelmű, hogy a rezsit én fizetem de ha az ingatlanon jelzálog van azt fizethetem? ( ha pl. a tulaj nem fizet én meg ott lakok és megtalál a bank...) ilyenkor mi a teendő?

nem akarok az utcára kerülni.. mert vki átver.

hol lehet jó albérletet találni?

közműveket nevemre kell iratni? legálisan szeretnék a leendő albérletemben lakni ezért pl. a lakcímkártyámon a lakcímemet megváltoztathatom?(vidékit törlöm és a pesti albérleti maradna ez lenne az ideiglenes??



2012. nov. 25. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ott legyen helyileg az albérlet, ahol lesz a munkahelyed, mert így több órás utazást, és a 10 ezer forintos bérletet is megspórolhatod.


Csakis és kizárólag tulajdonossal szerződj. Írjatok papírt is, hogy mi van a lakásban, és milyen állapotban, milyen esetekben mennyit nem fog visszaadni a kaucióból. A szerződésben az időtartamot, az albérlet árát, a fizetés módját is foglaljátok bele. Illetve azt is, mikor jöhet be a lakásba (ott vagytok, nem vagytok, milyen napszakban, milyen időközönként).


Mi úgy fizetjük a számlákat, hogy az általunk kötött UPC a nevünkön van, mert így esetleg elköltözve is tudjuk hordozni az előfizetést más címre, a többi a tulajén van, hiszen, ha gond van, neki kell intézkednie. Minden számla hozzánk érkezik, és az albérleti pénz mellé odaadjuk a befizetési bizonylatokat (hát, illetve mostanában már nem).


Lakástörlesztést rajtad nem hajthatnak be, illetve a lakcímbejelentést csak a tulajdonos teheti meg. De enélkül is választhatsz helyben háziorvost, és mehetsz szakorvoshoz.

2012. nov. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
A zárat pedig jobb, ha nem cseréled le. A tulaj helyében én kidobnálak, amiért ki akarsz zárni a saját lakásomból. Értelmes tulajdonos nem fog bejárni az albérletbe. A miénkben sem volt már pár éve, miután elvitte az otthagyott bútorszerűségét.
2012. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
90%
Nem mindenki engedi hogy bejelentkezz oda,és nem mindenki adózik ez után.A számlák vagy hozzá jönnek vagy a lakásba.Vagy ő adja fel,és te utána kifizeted,vagy te adod fel.Nem kell a nevedre iratni.A TV-internet volt eddig csak a nevemen.Az hogy hitel van-e a lakáson,nem a te dolgod.Kifizeted minden hónapban a meghatározott összeget,pl.40ezer plusz a rezsi.Határozott és határozatlan idejű szerződés van.Ha határozatlan,akkor előfordulhat hogy bejelenti egyszer hogy neki kell a lakás,de ilyen még nem történt velem,pedig mindenhol sokáig voltam.Lakásba nincs bejárása,nem alszik ott,és hasonló hülyeségek.Tulajdonossal kötsz szerződést.
2012. nov. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Zárcseréhez:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..


"A bérleti szerződéssel az ingatlan tulajdonosa kizárólagos birtokba engedi a bérlőt. A birtokba lépéssel a bérlőnek joga van a birtokát olyan módon védeni, hogy azt a tulajdonos számára (!) bejárhatatlanná teszi. A tulajdonosnak nincs joga a bérlőt birtokában háborítani vagy sérteni, és ezen jog erejénél fogva nem szabálytalan a bérlő azon cselekedete, amely a birtokának védelmére irányul.

Fontos megjegyzendő, hogy amennyiben a bérlő nem fizet, akkor sincs joga (!) a tulajdonosnak a bérlőt birtokában háborítani, hanem végrehajtás során jogosult az ingatlant kiüríteni. Persze ez jogi abszurdumnak tűnik, pedig nem az. A bérleti szerződésnek NEM KELL tartalmaznia azt, hogy a bérlő lecserélheti a zárat, de amennyiben ezzel ellentétes rendelkezést tartalmaz, az a szerződési pont - törvénnyel szembenállóság okán - semmis. Az igazán jó ingatlantulajdonos, aki bérbe adja az ingatlant, mindezt úgy teszi, hogy JELZI IS a bérlő számára, hogy saját érdekében cseréljen zárat. A cserélt zárra NEM KELL az ingatlan tulajdonosának kulcsot adni. (Hiszen ugyanúgy birtokháborítást követ el, ha kulccsal megy be.) Ha jogerős végrehajtás van az ingatlan kilakoltatására, akkor a végrehajtó erőszakkal is jogosult az ingatlant felnyittatni."


Lakcímbejelentéshez:


A lakcímbejelentés kötelező. A bérbeadó elvileg és a törvény szerint nem tilthatja meg (sem joga, sem lehetősége nincs rá) a lakcímbejelentést. Lásd: 6-os válasz itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Más kérdés, hogy a lakcímbejelentéstől (alaptalanul) ódzkodó bérbeadóval valószínűleg meg fog romlani a viszony, ha a bérlő törvényes kötelességének eleget téve bejelenti a lakcímét.

2012. nov. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: állandó és ideiglenes lakcím nincs, csak lakóhely és tartózkodási hely. Lakóhely az, ahol élsz, tartózkodási hely az, ahol a lakóhelyed végleges elhagyásának szándéka nélkül legalább 3 hónapig tartózkodsz. Ebből következik, hogy tartózkodási helyed csak akkor lehet, ha lakóhelyed is van. Ha csak egy címed van, az mindenképpen lakóhely (a lakcímbejelentés szempontjából mindegy, hogy bérelt vagy saját tulajdonú a lakás).
2012. nov. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!