Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet. Leírnátok az egész...

Albérlet. Leírnátok az egész menetet? Első költözésem

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok, most szeretnék elköltözni albérletbe (első albérlet).

Szeretném, ha leírnátok az egész menetet, hogy mi, hogyan megy, miket kérdezzek meg a föalbérlőtől, miket nézzek meg? Honnan tudom hogy nem átverés?

Hogyan zajlik egy telefon beszélgetés?

stb.



2012. dec. 7. 21:12
 1/2 anonim válasza:

Nézegetsz neten hirdetéseket, összegyűjtesz 3-4 albérletet, amelyek szimpatikusak, végignézed őket (fontos, hogy személyesen is lásd a lakásokat, a képekkel sokat lehet csalni). Érdemes rákérdezni a rezsire, hogy kb. mire számíthatsz, esetleg kérd meg a tulajt, hogy hozzon pár számlát az előző évről (télről, nyárról). Mindenképpen írjatok szerződést, és alaposan olvasd át, mielőtt aláírod. Ha közben van kérdésed, tedd fel a tulajnak. Fontos, hogy az is benne legyen a szerződésben, hogy fizettél kauciót (már ha kérnek), és hogy mennyit. Érdemes előre tisztázni, hogy ha mondjuk tetszik az albérlet és következő évre is szeretnél ott maradni, mit kell fizetni nyáron, azaz amikor nem vagy ott (gondolom egyetemista leszel). Nyárra általában csak a rezsi árát kérik, bár találkoztam már olyannal is, aki a teljes bérleti díjat kérte volna (nem is maradt ott senki a 3 lakó közül). Érdemes még azt is lefixálni, hogy mikor kell fizetni és hogyan. Ahol most vagyok, úgy beszéltük meg, hogy minden hónap tizedike körül odaadom a bérleti díjat, hó végén pedig a főbérlő megmutatja a számlákat és azok alapján fizetem a rezsi rám eső részét.


Hirtelen ennyi. Sok sikert az albikereséshez :)

2012. dec. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kiad-lak ***** válasza:

Miből fizeted az albérletet? Kb. ez lesz az első kérdés feléd.

Nincs olyan, hogy "FŐALBÉRLŐ". Fordulj szakemberhez. Ingyen van és így nem tudnak átverni.

2012. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!