Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti költözés elött mennyi...

Ti költözés elött mennyi idővel álltok neki pakolni?

Figyelt kérdés
1.5 szobás lakásról van szó, egy író asztal egy Tv egy szék egy fotel egy álló lámpa ami bútor a többi az inkább ruha kunyhai eszköz ilyen kis apróságok! 20.-án költöznénk

2013. jan. 8. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Én is másfelesből kb hasonló mennyiséggel költöztem,3 napunk volt a cuccok áthordására a város másik végébe,személykocsival úgy hogy napi 8 óra meló volt hozzá.

Költözés előtt 1 héttel összecsomagoltam a nyári ruhákat,cipőket,könyveket,mindent amit tudtam hogy nem kell már ott.Aztán aktuális ruhatárból kiszedtem ami kell 1 hétre,és a többi csomagolva,cimkézve.Költözés előtt 3 nappal már 2 poháron kivül a poharakat,szekrényen diszeket ujságpapiroztam csomagoltam.Költözés előtti nap a tányérrokat,edényeket is,másnap és költözés napjén rendeltünk kaját.Költözés napjára csak az ágynemű maradt és a kávéfőző.

cimkézz mindent,iratokat táskába.

És óvatosan hurcolkodj,nekem lenyúltak egy dobozomat a lépcsőházban :(

2013. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én már most nekiállnék pakolni, majd rájössz, mennyi apró cseprő dolog van, amit már teljesen elfelejtettél, arról nem beszélve, hogy a törékeny holmikat nem árt egyesével újságba csavarni és úgy bedobozolni. Én annak idején listát is készítettem és felszámoztam a dobozokat, így tudtam, hogy a 2-es, 3-as számú dobozban mi van éppen, hiszen lesz mit tenni az új lakásban és bosszantó lesz, ha gyorsan kell valami és keresgélni kell a sok holmi között.
2013. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat Tippeket várok még!Még egy kérdésem van szerintetek 3an a párom a párom báttyja ( 2 férfi) és én elegen leszünk? Mindét lakás a másodikon van lift sehol...és hogy szerintetek én az első fuvarral menjek a lakásba és álljak neki ott pakolni vagy csak végén menjek oda?
2013. jan. 8. 13:51
 4/8 A kérdező kommentje:
mi 1 nap alatt szeretnénk átvinni a dolgokat de van egy furgonunk ami azért meg könnyíti
2013. jan. 8. 13:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2x költöztem, mindkétszer kb. előtte 1-2 nappal kezdtem pakolni, persze előtte időben gondoskodtam dobozokról, hogy ne akkor és ott derüljön ki hogy nincs mibe pakolni.
2013. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

SZerintem jó ötlet az első fuvarral odamenni, aztán ottmaradni: egyrészt valóban nekiállhatsz pakolni, mégha nem is a polcokra kipakolni, de az egyes dobozokat a megfelelő helyiségbe tudod rakni, meg takaríthatsz, amíg az újabb adag érkezik. Márészt több hely marad a kocsiban.


Más ötlet: állj neki most selejtezni: amit nem használtál (vettél fel) az elmúlt egy évben, azt már nem is fogod. Légy kíméletlen a szelktálásban, annál kevesebbet kell hurcolni.

2013. jan. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én elég gyakran költözöm, átlagosan évente. A következő a módszerem: először is minden elektromos vagy sérülékenyebb holminak elteszem a dobozát. Ez elég helyigényes, de megéri, mert amikor pakolok, először ezeket berakom a dobozukba, egy csomó helyem lesz,és nem is sérülnek. Ha te erre nem készültél, akkor szerezz be pár dobozt az ilyen jellegű holmiknak. Valamint újságpapírt, de ruhák közé is csomagolhatod őket, ezzel helyet is spórolsz.


A fennmaradó holmik közül a nehezebbek (pl. konyhai eszközök) mehetnek néhány dobozba, a könnyebbeket a legegyszerűbb szemeteszsákba tenni. Nem elegáns megoldás, de olcsó és hatékony. Érdemes olyan zsákot venni,aminek van füle,hogy össze tudd csomózni.


Ha nagyon precíz akarsz lenni,akkor csinálhatsz rájuk feliratokat, de szerintem felesleges. Én úgy csinálnám, hogy 19-én először bepakolom egy hátizsákba a másnapra szükséges dolgokat (ruha, dezodor, fogkefe, pizsama, mintha egy napra elutaznál, úgy készülj), aztán kezdj el dobozolni mindent, ömlesztve vagy ahogy jobban befér, utána zsákolni. Ez - ha ketten csináljátok és tényleg csináljátok - bőven megvan egy nap alatt. A következő napon pedig az első fuvarral menjenek át a bútorok és mondjuk te, és maradj ott kipakolni. Nem kell túlzásba vinni, a ruhákat akaszd be a szekrénybe, a konyhai cuccokat be a konyhaszekrénybe, stb. Majd utána elrendezed, úgyis idő kell, mire minden megtalálja a helyét. És ahogy hozzák a többi cuccot, folyamatosan pakolsz kifelé. Mivel kipakolni könnyebb, így estére gond nélkül végezni fogtok. Csak hullafáradtak lesztek :)

Ja, a könyveket ha vannak, ne dobozold, hanem vegyél erős spárgát és azzal kösd át kupaconként. Én cukorspárgával szoktam, mert az nem vág annyira, amikor viszi az ember.

2013. jan. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Inkább több kisebb dobozt szerezz be. Nem lesznek nehezek a dobozok. A könyveket mindenképpen kisebb dobozokba rakd. Az erős szemetes zsák ( sittes zsák ) olcsó és praktikus kevésbé gyűrődő ruhák, ágyneműk szállítására.

A költözést megelőző nap mindenképpen készülj fel valami étellel és üdítővel (műanyag poharak) a költözés napjára. ( Pl. Szendvics alapanyagok, fasírt stb. ) Ha az első forduló után az új lakásban maradsz, készíts néhány falatot a fiúknak. Hálásak lesznek.

2013. jan. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!