Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hány évet töltöttetek ugyanabb...

Hány évet töltöttetek ugyanabban az albérletben? További kérdések lent?

Figyelt kérdés
Került sor a lakás kifestésére ez idő alatt?Ti festettetek? A kauciót végül visszakaptátok? Mi ment tönkre,használódott el az ott töltött idő alatt?

2013. febr. 13. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:

1-3 évet töltöttem egy albérletben. Volt ahol festettünk. Mi csináltuk, a költségeket is mi álltuk. Valami rettenetes 5 ezer Ft volt a festék, nem szívóztunk rajta, többet ér a jó viszony.

Kaució nálunk nem is volt, erősen bizalmi alapon ment minden.

A mosógép tönkrement, azt vettünk sajátot, illetve a tűzhelyet cserélni kellett, mert nem felelt meg a biztonsági előírásoknak. Azt is mi intéztük, de a főbérlő fizette.

Történtek persze kisebb kopások, törések, de kulturáltan sikerült lerendezni. Az egyik helyen például, ahol főbérlővel laktam, eltört a szendvicssütő kis kallantyúja. Nem tudom, kinél tört el, lehet hogy nálam, de lehet hogy nem. Valószínűleg egyszerűen elfáradt az anyag, de ezt lehetetlen volt bizonyítani. Úgyhogy inkább elmentem és vettem pótalkatrészt valami rettenetes ezer forintért.


Általánosságban célszerű nagyvonalúnak lenni, mert azt a főbérlők is értékelik, és hosszútávon jobban jössz ki vele, mint a fillérezéssel.

2013. febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
egyszer 2 évig, ott nem történt semmi különösebb, csak koszos lett a fehér fal. kauciót nem kaptuk vissza, mert kellett a festésre, meg az utsó havi rezsi abból lett fizetve. de még így is bőven kellett volna visszakapnunk... most 3 éve vagyunk egy helyen, ahonnan lassan menni kell, mert viszi a bank a lakást. itt nem volt kaució, de itt pár dolog tönkrement, pl a hűtő már elég sz@r, de újat venni én nem fogok, tulaj sizntén nem, szóval...
2013. febr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
3-szor 3 évig.Sajat magunk festettünk,évente.Az elsö helyen nem volt kaucio,masikon nem kaptunk vissza semmit mert kiatalatak hogy takaritot hivnak(egy szem száraztészta ott maradt:( es azt abbol fizetik,meg egy fogmosopohar nem az eredeti maradt ott.A jelenlegi tökéletes.Igaz rengeteg vot a kaucio,de pl tusolokabint cseréltek,páraelszivót,uj gaztüzhely,szoval amint valami tönkremegy azonnal cserélik.
2013. febr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!