Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyünk fel hitelt, vagy...

Vegyünk fel hitelt, vagy maradjunk albérletben?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok. Havi bevételünk 300ezer forint körül van,ebből havi szinten 25-60ezer forint körül tudunk félretenni,változó. Néhány hónap múlva összejönne 1millió forint megtakarításunk. Utána vegyünk egy lakást hitelre vagy maradjunk továbbra is az albérletben? A másik amint nem tudok,hogy utána vegyünk-e egy kis lakást (7-8millió),amelynek mondjuk 10év múlva lejár a hitele és esetleg utána tudunk nagyobbat venni,vagy vegyünk egy már kicsit nagyobbat 12-13 millióért és onnan jó eséllyel már nem költözünk tovább. Mit gondoltok?

Olyan nehéz ez....


Mellesleg jövőre babát is szeretnénk.

23l,29f


2013. febr. 11. 12:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
a magyar ember gondolkodásában a tulajdon az elsődleges ... én is kidobott pénznek tartom az albérleti díjat, ha mondjuk kb ugyanannyi havi részlettel lehet törleszteni a hitelt, de a saját lakás helyhez köt (persze azt is ki lehet adni és abból fizetni máshol albérletet) ... a lakásárak manapság "alacsonyak", így akár befektetési céllal is érdemes venni
2013. febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az albérlet ugye sosem lesz a tiétek. Ésszerű lenne egy hiteles saját.De ahhoz kell önrész is. És ha vesztek is ,szerintem először kisebb értékűt,ki tudja mi fog történni néhány év múlva.Majd ha lejár ráértek akkor azon gondolkodni,hogy feljebb kellene-e lépni egy kicsit magasabb szintre,vagy jó,hogy ezt sikerült kifizetni.
2013. febr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Húzzátok össze a nadrágszíjat. Ennyi jövedelemből egy százast félre kellene tennetek havonta, ha lakást akartok. Abból két-három év után tudtok venni egy kis lakást, nem olyan sok hitellel.

Egyelőre maradjatok albérletben és gyűjtsetek, főleg amíg nincs gyerek. Btw ebben az esetben még egy vagy két évet várnék, mert gyerek mellett a te fizud kiesik, és plusz egy főt kell eltartanotok, akkor már sokkal nehezebb lesz gyűjtögetni.

2013. febr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
13%

Teljesen felesleges lakást venni, hitellel meg pláne. Csak utána kell számolni. Ha tudtok félretenni a fizetésből úgy is, hogy fizetitek a bérleti díjat, akkor csak folytatni kell ezt. Egy idő után a megtakarítás már értékelhető összeget fog kamatozni, ami fedezni fogja a költségek egy részét, vagy akár az egészet.


Szerintetek melyik a jobb, ha te fizetsz kamatot a banknak vagy ha a bank fizet neked?

2013. febr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Egy millióval nem fogtok tudni lakást venni, banktól függően 20-30% önerőt kérnek a hitelhez. (Törvényileg 20% a minimum.)

Személy szerint én vennék egy kisebbet, ha csak arra telik, bármilyen saját jobb, mint a főbérlőnek fizetni havi több 10 ezret. Másrészt meg olyan lakást is el lehet adni, amelyiknek még nincs visszafizetve a hitele, ha közben úgy alakul az anyagi helyzetetek.

2013. febr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
4-es. 2-es vok. Tudod mennyi az albérlet havonta? Legalább 30.000ft. És hogy 1.000.000.-ft -ra kapsz a bankból 50.000-ft kamatot,1 évre ,utólag !!!! Számolj már !!!
2013. febr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

55000 az albérletünk.


Hitelünk 60-70ezer körül kezdődne.

2013. febr. 11. 15:01
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
2-esnek igaza van, a banktól kapott kamatból nem fognak meggazdagodni. Nem beszélve arról, hogy ha főbérlőnek fizetnek, x év alatt kifizetik egy lakás árát, mégse lesz semmijük, ha a banknak törlesztenek, akkor lesz egy tehermentes lakásuk.
2013. febr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

4 vagyok. Olvassátok el még egyszer figyelmesen, amit írtam. Ugyanis nem azt írtam, hogy azonnal fedezni fogja a kamat minden költségüket, hanem majd idővel, ha tovább gyűjtenek. Ha tudnak félretenni minden hónapban, akkor a megtakarításhoz tegyék, ami kamatozik, ne a banknak fizessék ki kamatként.


Havonta 100 ezret félre tudnak tenni a 300 ezres fizuból simán. Ha ezt évekig rakják, akkor egyre több gyűlik és egyre többet kamatozik. Nagyjából 8-10 év múlva az így összegyűjtött pénz a kamataival simán fedezi a lakhatás költségét, bármilyen lakást is kell bérelni.

2013. febr. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

2,4,6, vok. Akkor főleg!!! De csak ésszel ,a hitel felső határát,illetően.

Bár biztosan nagy városban vagytok ,és elit környék.De az nagyon sok egy bérletért.Lehúzol 4-5 évet ,észre sem veszed úgy elmegy és kifizettél 3.000.000.-ft !!!

2013. febr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!