Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha az albérletben tönkremegy...

Ha az albérletben tönkremegy a mikró azt kinek kell fizetni?

Figyelt kérdés

Tönkrement a mikró,azzal együtt vettük ki a lakást.Szóltam a tulajnak,erre azt mondta ő nem tudhatja nem mi tettük-e tönkre,ő ezt nem fizeti.Gondoltam jó nem nyitok ezen vitát,le van sz..-vettem egy olcsót tescoban 10-ért.Erre jön,hogy de ami itt volt az egy hiperszuper mikró volt,ő annó 25e -ért vette,és fizessek,rá a következő hónapra 15 ezret...

Szerintem ez nem igazságos...És ha legközelebb a mosógép megy tönkre?Azt valahogy nincs kedvem venni 80e ért...



2013. jan. 15. 16:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
....ahogy az a bérleti szerződésben rögzítve van, úgy kell eljárni!
2013. jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
A bérleti szerződésbe erről semmi nincs.Amúgy már 3 éve lakunk itt,de sajnos meghalt a hölgy akitől béreltük(vele soha semmi nézeteltérés nem volt),a lánya örökölte a lakást,és most ő "pampog"...
2013. jan. 15. 16:31
 3/33 anonim ***** válasza:
Ha a szerződésben nincs rögzítva, akkor értelemszerűen a tulaj fizeti. Ha kekeckedik, mondd meg neki, hogy nem fizetsz 15 ezret, de ha elköltöztök, otthagyod neki a 10 ezres mikrót. (és legfeljebb majd nem hagyod ott, tényleg nem a ti költségetek).
2013. jan. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Nem lehet meg javítatni azt a mikrót?


Igazából ha üzemszerű használatba ment tönkre akkor a bérbeadónak kell javítatni vagy cserélni, hiszen ti bérleti díjat fizettek a lakás használatáért és a benne lévő ingóságok használatáért. Ebbe nyilván nem tartozik szándékos rongálás stb stb. de itt nem is erről van szó.


Az, hogy az a mikor drágább volt stb stb... az azért sem számít mert minden amortizálódik és ti sem újonnan kaptátok.


Ha lehet javíttasd meg a mikrót a jó viszony miatt , de a helyedbe megmondanám neki vigye a holmikat el és vennék magamnak sajátot. Tudom ez egy albérletbe nem az igazi megoldás, de így ilyen alapon felújíthatod a lakását is.


Összegezve: Nem neked kellene venni újat, de igazság szerint javítatni sem !

2013. jan. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 kunu lenke ***** válasza:
93%
Szia.Az a helyzet,hogyha a lakást bútorozva vettétek ki akkor azt még a beköltözéskor közölni kellett volna a tulajnak veletek hogyha titeket terhel az esetleges javítások költsége !Szerinten is javíttassátok meg a készüléket és adjátok oda neki és érdemes inkább a müszaki cikkeket inkűább sajátot használni!Én annó mikor kiadtam a lakást azt mondtam havi bérletidij+ rezsi és ha valami tönkre megy az az ö költségük javíttassák meg,ha nem javítható akkor felesben veszünk ujjat ami marad.Én igy állapodtam meg anno mindig,így nincs félreértés.Sőt mondtam ha valami nem tetszik fala színe stb akkor kérdezzenek meg engedélyezem-e és saját költségükre átalakíthatják.
2013. jan. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Nyilván ott hagyom,ha netán költöznénk,nem fogok egy 10ezres mikrón vitát nyitni...Mondtam,ha akarja vigye el a régit és javítassa meg(amúgy vagy 7 éves).

Viszont azért ha ebből gond van nem tudom mi lesz,mondjuk a mosógépnél esteleg(az is van vagy 10 éves).

Igen jó lenne saját,de most nem tudjuk kirántani a zsebünkből egy teljes háztartási géppark árát...

Mellesleg én úgy gondolom,hogy ha úgy vettem ki a lakást,hogy van benne egy működőképes hűtő(pl) akkor az a szolgáltatás része,és az ő doga biztosítni nem?

Amúgy mi az eredeti tulajjal úgy voltunk megeggyezve(szóban),ha vmi tönkremet ő állta,ha valamit mi lecseréltünk,mert nem tetszett(pl elég ócska volt a WC),de amúgy működőképes lett volna azt felesben álltuk.

2013. jan. 15. 17:18
 7/33 anonim ***** válasza:
41%

Nekem úgy van a szerződés, hogy ami gépet átvett működőképesen, azt ugyanúgy kell, hogy visszaadja ...



egy főbérlő

2013. jan. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,és szerinted a műszaki cikkek örök életűek?
2013. jan. 15. 17:38
 9/33 anonim ***** válasza:
42%
Nem kötelező itt lakni, van 1000 másik albérlet is!
2013. jan. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Egy lakás kiadás is hasonló mint egy szoba kivétele egy panzióba. Ott sem kell vennem egy új TV-t ha elromlik a szobámba.


Igaz egy panzióba nem is lakik általában évekig egy ember,de hasonló a szituáció.


Nyilván a szerződésben foglaltak az irányadóak, de változatlanul azt gondolom, hogy a lakást és a használati eszközöket a bérlő BÉRLI és ezzel kifizeti a kopásukat és használatukat is. Ha ez a készülék rendeltetés szerű használatba "kopott" el akkor nem a bérlőt terheli a felelősség.


Régebben a cég ahol dolgoztam bérelt autót hosszú távra, de a szervíz költségeit a bérbeadó fizette én csak bevittem az autót ha gondom volt vele, megcsinálták és a bérbeadónak számlázták. Ez csakis így lehet korrekt.

2013. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!