Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérlet díját hogyan...

Az albérlet díját hogyan osszuk el?

Figyelt kérdés
Egy másfél szobás lakás fogunk kivenni a barátnőmmel. 50.000 a bérleti díj. Én fogok a fél szobában lakni, de szerintem nem igazságos, ha felezzük a bérleti díjat, hiszen enyém a kisebbik szoba. Szerintetek hogy lenne reális?

2013. febr. 14. 10:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

A rezsi havi fix?

Miért pont te laksz a kisebbikben?

2013. febr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

nem sok az érte??


20-30 a reális (tiéd a 20)

2013. febr. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az most mindegy szerintem, hogy miért én vagyok a kisebbikben.

Nem, a rezsi számlák alapján van fizetve. 40-45 körülbelül, amit természetesen felezünk. De maga a lakás bérleti díja 50 ezer, amit nem érzek igazságosnak, ha feleznénk, mivel én kisebbik szobában vagyok.

2013. febr. 14. 11:12
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért kérdem, mert ha ő erőszakoskodott, hogy márpedig övé a nagyobbik szoba, akkor fizessen többet.

Ha kisorsoltátok, akkor szerintem a fele-fele a fair.

2013. febr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha így kezditek a közös albérletet szerintem nem kellene közösködnötök. A későbbiekben sok vitátok lehet még...:(
2013. febr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
75%
Ha mar itt vita van akkor miert nem kerestek olyan lakast ahol mindket szoba egyforma nagysagu.
2013. febr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én biztosan nem írtam olyat, hogy vita van...


Csak gondolkodtam azon, hogy ha én a kisebbikben lakom, akkor nem érzem igazságosnak, hogy ugyanannyit fizessek, mintha nagyszobában élnék. Ezért tettem fel egy kérdést. Amelyre a választ köszönöm annak, aki 11:12-kor írt. Hát, nem sok, ugyanis Budapesten van a lakás, nem rossz környéken.

2013. febr. 14. 12:06
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sikerül máshogyan megoldani,akkor számítsátok ki a négyzetméter alapján.Ki hány négyzetmétert használ,annyi után fizet.
2013. febr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 bumbi02 válasza:
62%
Hát ti tudjátok, de én biztos nem filléreskednék ilyenen. Nem lesz hosszútávú az együttlakás ha így kezditek. A következő az lesz, hogy aki többet van fent Pesten (mert ritkábban utazik haza) többet fizessen villanyszámlába, mert többet is használja.. Láttam már ilyet..
2013. febr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtál az egyéb helyiségekről...


Én összeszámolnám négyzetméterre:


Mekkora a közös rész: előszoba, fürdőszoba, konyha, esetleg nappali...


Ehhez hozzáadnám külön-külön a szobák méretét.


És ennek arányában osztanám a lakbért, és a fűtést. A villanyt, vizet pedig felesben, hisz az nem méretfüggő.


Pl:


Közös rész: 20 m^2, a kis szoba 12 m^2, a nagy pedig 24 m^2.


Akkor te használsz 32 m^2-t, a másik fél 44-et.


Ez arányaiban kb úgy néz ki, hogy te fizetsz 21-et, ő 29-et.

2013. febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!